Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Chrystusa Króla Wszechświata
Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

To jawna herezja!


Odtwórz w YouTube
 

Jeśli nie będziemy bronić małżeństwa, to w istocie nie będziemy bronić samego Kościoła. A jeśli nie będziemy bronić Kościoła w jego podstawowej formie, to jak mamy bronić Kościoła w większej społeczności? - mówi Jego Eminencja Kardynał Raymond Leo Burke w rozmowie z PCH TV.


DATA: 2015-12-31 11:20:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

właściwie mozna tu zacytować słynne przykazanie Jezusa o miłości do Boga i blixźniego. Jeśli nie ma miłości to są wątpliwości, a one z czasem przeradzaja sie w zamiane poglądów. Jeśłi mamy jakiekolwiek wątpliwości do swego uczucia, powinnismy sie zastanowić, zanim przesięgniemy wobec Boga Wszchmogącego.
ponad 3 lata temu / Stanley
 
Za późno! Burza już nas ogarnęła!
ponad 3 lata temu / Leo
 
@Agamemnon, czyli z Twojego rozumowania wynika, że np. jeśli mąż czy żona zachoruje na ciężką chorobę, która uniemżliwi im współżycie powinni się rozstać, bo ich więź się rozpadnie? Chciałbym dodać jeszcze, że para małżeńska jest płodna ok 6, max. 7 dni cyklu, więc w pozostałe dni mogą współżyć.
ponad 4 lata temu / kamil
 
@Agamemnon. To bardzo zły związek, jeżeli zaprzestanie kontaktów płciowych powoduje zerwanie więzi, przecież ludzie to nie zwierzęta (przepraszam za dosadność), ale natury cielesno-duchowe. Taka postawa zaprzecza istnieniu więzi duchowych w ogóle, a zwłaszcza między małżonkami.
ponad 4 lata temu / [email protected]
 
Kardynał ma dużo racji ale nie do końca. Pożycie małżeńskie w swojej naturze jest nastawione na prokreację stwierdził Kardynał Raymond Leo Burke. Jest to stwierdzenie całkowicie zgodne z nauczaniem zawartym w encyklice Pawła VI "Humanae vitae". Nie jest to jednak cała prawda, trzeba stwierdzić wbrew temu co głosi encyklika Humanae vitae i kardynał Raymond Leo Burke. Pożycie małżeńskie skierowane jest również na jedność małżeńską. Druga część prawdy o pożyciu małżeńskim jest sprzeczna z nauczaniem Humanae vitae i z zawartą tam klauzulą zakazu stosowania metod i środków antypoczęciowych, tych nieszkodliwych dla organizmu ludzkiego ( nie zakłócających gospodarki hormonalnej małżonki). Zasada ta prowadzi, gdy proces rodzenia dzieci został zakończony a okres około menopauzy nie pozwala na jednoznaczne określenie stanu cyklu, do redukcjonizmu pożycia, sprzecznego z naturą małżeństwa. Skutki redukcjonizmu dla małżeństw są poważne, aż do zerwania więzi małżeńskiej.
ponad 4 lata temu / Agamemnon
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 119 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.