DZIŚ JEST:   03   LIPCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Tomasza Apostoła
Św. Leona III, papieża
 
 
 
 

To chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą religijną! Czy świat stanie w ich obronie?

To chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą religijną! Czy świat stanie w ich obronie?
By P.S. [CC BY-SA 3.0 pl (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], via Wikimedia Commons

W Parlamencie Europejskim wybrzmiał głos w obronie prześladowanych chrześcijan. Okazją do upomnienia się o prawa najbardziej prześladowanej grupy religijnej była debata nad projektem sprawozdania w związku ze zbliżającą się sesją Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych. Czy organizacje międzynarodowe przestaną być głuche na los prześladowanych?

 

W proponowanym sprawozdaniu zawierającym zalecenia PE dla Zgromadzenia Ogólnego znalazły się rekomendacje w takich obszarach jak pokój i bezpieczeństwo, migracja, zwalczanie terroryzmu w skali światowej, prawa kobiet i reforma ONZ.

 

W imieniu grupy EKR głos w debacie zabrał Kazimierz Michał Ujazdowski. W swoim wystąpieniu podczas sesji plenarnej poseł zwrócił uwagę przede wszystkim na konieczność podjęcia problemu wolności wyznania.

 

- Należy skoncentrować się na tym, co absolutnie podstawowe - podstawową wolnością człowieka jest wolność religijna i dobrze, że sprawozdanie dotyczy tej sfery, ale chciałbym, żeby o tym była mowa w sposób jak najbardziej zgodny z prawdą, bez wewnętrznej cenzury. Bez wątpienia najbardziej prześladowaną grupą religijną są przede wszystkim chrześcijanie i to trzeba bardzo wyraźnie powiedzieć - mówił europoseł PiS.

 

Ujazdowski zaznaczył, że nie chodzi tu o budowanie niechęci wobec świata muzułmańskiego, ale o uznanie, że to właśnie chrześcijanie są grupą, która doznaje największych prześladowań na tle wyznaniowym.

 

- Jeśli nasze sprawozdanie apeluje o to, by nie karać apostazji, by wolność religijna była swobodna, by nikt nie doświadczał sankcji karnych z powodu swoich wolności, z powodu wolności religijnej, to trzeba powiedzieć, że te sankcje obowiązują wyłącznie chrześcijan. Mówię o tym dlatego, że bardzo trudno mobilizować opinię publiczną nie mówiąc prawdy - stwierdził europoseł PiS.

 

Źródło: KAI

MA


DATA: 2016-07-08 08:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zgadzam się, że Chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą religijną, ale z tą apostazją już nie. To właśnie porzucenie religii mahometańskiej jest karane w niektórych krajach śmiercią i więzieniem, dotyczy to jego wyznawców. Niektórzy apostaci chrześcijańscy zwłaszcza celebryci, chwalą się swym porzuceniem religii w mediach, włos im z głowy nie spadł.
ponad 3 lata temu / bbb
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.