DZIŚ JEST:   09   LIPCA   2020 r.

Św. Weroniki Giuliani
Św. Augustyna Zhao Rong
 
 
 
 

To było ludobójstwo! Jarosław Kaczyński nie zgadza się na relatywizację Rzezi Wołyńskiej

To było ludobójstwo! Jarosław Kaczyński nie zgadza się na relatywizację Rzezi Wołyńskiej
fot. Adam Chelstowski / FORUM

W rocznicę „Krwawej Niedzieli” Jarosław Kaczyński wraz z premier Beatą Szydło złożył wieniec pod Pomnikiem Rzezi Wołyńskiej w Warszawie. Prezes PiS nie pozostawił żadnych wątpliwości co do oceny bestialskich mordów dokonanych przez nacjonalistów ukraińskich. – To było ludobójstwo – powiedział. I zapewnił, że takie stanowisko zajmie Sejm.

                               

Jarosław Kaczyński wraz z premier Beatą Szydło i delegacją parlamentarną pod Pomnikiem Rzezi Wołyńskiej w Warszawie oddał hołd Polakom bestialsko pomordowanym przez Ukraińców

 

11 lipca 1943 odbyła się zaplanowana przez część dowództwa OUN–UPA ludobójcza operacja. Zbrodnie, które tam popełniono, są bez precedensu, jeżeli chodzi o poziom okrucieństwa. Senat RP podjął w tej sprawie uchwałę. Sejm również to zrobi  – oświadczył w trakcie uroczystości prezes PiS.

 

Kaczyński zaznaczył, że zbrodnia popełniona na Polakach nie może być pomijana, ani relatywizowana. - Chcę to mocno podkreślić. To było ludobójstwo – powiedział Jarosław Kaczyński.

 

Kilka godzin wcześniej hołd polskim ofiarom ukraińskich mordów złożył prezydent Andrzej Duda. – Prawda historyczna jest potrzebna, bo tylko na prawdzie można opierać dobre wzajemne relacje – mówił prezydent.

 

W lipcu 1943 roku Ukraińcy w bestialski sposób zamordowali ok. 10-11 tys. Polaków. Apogeum rzezi miało miejsce w  niedzielę 11 lipca. Masowych mordów dokonano w 150 miejscowościach. Łącznie na Wołyniu dokonano 1865 masakr na Polakach. Ludzi palono żywcem, wrzucano do studni, krojono na kawałki, używano siekier i wideł, sadystycznie torturowano ofiary przed śmiercią, a także bito, maltretowano i gwałcono kobiety. Nie oszczędzano dzieci, nawet najmniejszych. Ukraińcy nabijali żywe noworodki na pal i patrzyli, jak dzieci konają. Wedle ocen historyków, ukraińscy nacjonaliści zamordowali około 100 tys. Polaków.

 


Źródło: tvp.info

MA
  


DATA: 2016-07-11 14:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Posłowie Ruchu Kukiz\'15 oraz stowarzyszenia Endecja, zaprezentowali w Sejmie nowelizacje ustawy, która zakłada 3 lata więzienia dla tych, którzy będą podważali fakt ludobójstwa wołyńskiego. Jeśli PiS nie przyjmie tej ustawy, zachowa się tak jak judeochrześcijanie w sprawie zakazu aborcji: niby zakazać, ale nie umieszczać w przepisach prawa możliwości karania za morderstwo. Nietrudno przewidzieć co zrobią.
ponad 3 lata temu / zs
 
Pan Jarosław się nie zgadza, ale w związku z tym co zrobił? A za to kto krzyczał na kijowskim majdanie hitlerowsko-banderowskie zawołanie "sława hierojam, sława ukrainie"?
ponad 3 lata temu / Niktoś
 
Do Maćka. Zanim zaczniesz krytykować prawego człowieka jakim jest prezydent Andrzej Duda to zapoznaj się tekstem. Cytat z artykułu poniżęj-Prezydent Andrzej Duda złożył kwiaty przed pomnikiem Ofiar Zbrodni Wołyńskiej na warszawskim Żoliborzu. 11 lipca br. Przypada 73 rocznica Krwawej Niedzieli ? kulminacji rzezi wołyńskiej. Tylko tego dnia z rąk ukraińskich morderców zginęło kilka tysięcy Polaków
ponad 3 lata temu / cichy
 
Pamiętam,że przez 8 lat rządów PO i PSL sejm ani senat nie podjęli uchwały o ludobójstwie Ukraińców na bezbronnej ludności POLSKIEJ. Milczeli Tusk, Kopacz, Niesiołowski i inni posłowie oraz senatorowie.Dzisiejsza opozycja służąca wrogim Polsce państwom tez milczy.
ponad 3 lata temu / cichy
 
"Jarosław Kaczyński nie zgadza się na relatywizację (...)". No i co w związku z powyższym? Co z tego wynika, że pan prezes raczy się "nie zgadzać"? Co konkretnie w tej sprawie uczyni?
ponad 3 lata temu / wwm
 
NIE dla uchwały - TAK dla ustawy upamiętniającej ofiary ludobójstwa dokonanego przez OUN?UPA na Polakach. Należy się to rodzinom ofiar i całemu narodowi Polskiemu.
ponad 3 lata temu / xxx
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.