DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

To Bóg jest dawcą życia! Marsz dla Życia i Rodziny w Bratysławie [FOTO]

To Bóg jest dawcą życia! Marsz dla Życia i Rodziny w Bratysławie [FOTO]

Tłumy ludzi zgromadziły się na ulicach Bratysławy po to, by wyrazić swoje poparcie dla wartości życia i rodziny. To ważne w czasach, gdy Europa przesiąknięta jest ideologią LGBT, a aborcja traktowana jest niczym nieszkodliwy zabieg. Marsz dla Życia i Rodziny jaki odbył się w niedzielę, w Bratysławie jest ważny także dlatego, że w przyszłym tygodniu słowacki parlament zajmie się prawem, dotyczącym życia nienarodzonego. 

 

W „oświeconej” Europie ideologia LGBT i jej wyznawcy systematycznie zdobywają kolejne strefy politycznych, kulturowych i społecznych wpływów. Rodzina jest prezentowana jako źródło wszelkich patologii i krzywd, a Kościołowi Katolickiemu już odebrano prawo do głoszenia nauki Chrystusa Króla. Istnieją jednak bastiony cywilizacji życia, z których może wyjść kontrrewolucyjna iskra, dzięki której uda się powstrzymać polit-poprawne szaleństwo cywilizacji śmierci. Mogliśmy je zobaczyć w tę niedzielę na ulicach Bratysławy, gdzie tysiące Słowaków wzięły udział w Marszu dla Życia i Rodziny.

 

 

„Marzymy o Słowacji pełnej szacunku dla życia. Marzymy o kraju, gdzie życie i godność każdego człowieka są chronione od poczęcia do naturalnej śmierci. Marzymy o kraju, który wspiera, chroni i podkreśla, że rodzina małżeńska jako związek kobiety i mężczyzny tworzy najlepsze środowisko do adopcji, ochrony i wychowania dzieci" - mówili uczestnicy marszu. 

 

"Marzymy o kraju, w którym robi się wszystko, aby urodzić każde poczęte dziecko. Marzymy o kraju, gdzie pomaga się rodzinom i każdej ciężarnej matce w trudnej sytuacji życiowej. Marzymy o kraju, w którym nikt nigdy nie poczuje się opuszczony i bezużyteczny” - mogliśmy usłyszeć podczas Marszu dla Życia i Rodziny w Bratysławie.

 

W wydarzenie czynnie zaangażowali się członkowie i sympatycy krakowskiego Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, którzy po raz kolejny pokazali, że walka o życie i rodzinę jest czymś ponadnarodowym i tylko konsolidując środowiska oddane odwiecznemu, tradycyjnemu nauczaniu Kościoła możemy zatrzymać neomarksistowskie ataki na prawdziwe wartości. Głos w imieniu polskich przedstawicieli zabrał w trakcie marszu wiceprezes Instytutu Ordo Iuris dr Tymoteusz Zych, który podziękował Słowakom za wspaniałą walkę o życie każdego dziecka poczętego.

 

O tym, jak bardzo Słowacy potrzebują wsparcia w walce przeciwko aborcji i wszelkiej maści dewiacjom LGBT świadczą zmiany na tamtejszej scenie politycznej, do jakich dochodzi tam w ostatnim czasie. Prezydentem Słowacji została w tym roku wybrana Zuzana Čaputová, opowiadająca się m.in. za uznaniem tzw. par jednopłciowych za małżeństwa. W marcu 2020 roku na Słowacji mają się odbyć wybory parlamentarne, w których spodziewane jest zwycięstwo ugrupowań o programie liberalnym, które już teraz zapowiadają „rewizję prawnej definicji rodziny” i „walkę z homofobią”.

 

Termin marszu zbiegł się z procedowaniem ważnych ustaw w słowackim parlamencie. W przyszłym tygodniu posłowie będą procedować trzy projekty, których celem jest obrona życia poczętego, choć w różnym stopniu. Pierwszy to projekt rządowy, zakładający bezwzględną ochronę nienarodzonych od ósmego tygodnia życia, zaś pozostałe dwa to projekty poselskie. Jeden zakłada podobne prawo, jak w Polsce czyli zakaz aborcji z uwzględnieniem trzech wyjątków; drugi zaś bezwzględną obronę życia od momentu poczęcia. 

 

Według wstępnych szacunków, frekwencja na marszu była rekordowa Jak podają organizatorzy przywiązanie do tradycyjnych wartości zamanifestowało około 100 tys. osób. Oto prawdziwa siła rodzin, które pragną dla swoich dzieci dobrej przyszłości.

 

 

 


DATA: 2019-09-23 12:42
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
19
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W Bratysławie? To mila niespodzianka :
ponad 1 rok temu / Ana
 
No to mają fajny wybór. Albo LGBT albo neofaszysta Kotleba
ponad 1 rok temu / 98
 
Nie ma się czym podniecać. W Wyborach i tak wybiorą lewactwo.
ponad 1 rok temu / znawca slovensk
 
Państwa, które przeżyły okupację marksistowską czują smród z daleka. Zachód nie zna tego i daje się sterroryzować.
ponad 1 rok temu / czloax
 
o 100 000 na Marszu za życiem w Polsce możemy tylko pomarzyć... Brawo Słowacy!
ponad 1 rok temu / Rena
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.