DZIŚ JEST:   20   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

XXIX Niedziela zwykła
Św. Jana Kantego
Bł. Jakuba Kerna
 
 
 
 

To antysemita i homofob! Wręczenie Złotych Globów przez twórcę „Pasji” na cenzurowanym

To antysemita i homofob! Wręczenie Złotych Globów przez twórcę „Pasji” na cenzurowanym
fot. EFE/Gustavo Monge/FORUM

Złote Globy są uznawane za najważniejsze po Oscarach wyróżnienia branży filmowej. W tym roku wręczy je m. in. Mel Gibson. Decyzja ta wzbudziła liczne kontrowersje. Aktorowi i reżyserowi zarzucono „homofobię i antysemityzm”.


Ogłoszona na Twiterze decyzja wywołała lawinę nieprzychylnych Gibsonowi komentarzy: „Mel Gibson? Chyba oszaleliście”, „Wow! Antysemicki, homofobiczny prezenter... Właśnie tego potrzebowaliśmy”, „Zatrudnili Mela Gibsona, by zadowolić antysemicką część widowni”.

 

Bluźnierczy „pseudozabawny” komentarz dotyczący Gibsona zamieścił także gospodarz zbliżającej się gali Złotych Globów Ricky Gervais.

 

Na PCh24.pl kilkukrotnie pisaliśmy o zakrętach życiowych pochodzącego z Australii aktora i reżysera. Jego filmowy obraz Męki Pańskiej oparty na wizjach bł. Anny Katarzyny Emmerich robił – i robi do dzisiaj – wielkie wrażenie. Obraz wywołał jednak szereg kontrowersji. Film krytykowały miedzy innymi środowiska żydowskie, zarzucając mu antysemicki charakter.

 

O życiowych perypetiach Gibsona więcej w artykule Dlaczego Gibson pękł.


Źródło: onet.pl

luk

DATA: 2016-01-07 13:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Uwielbiam Mela On mówi prawdę a nie to co chcą usłyszeć lizodupy polityczne
ponad 3 lata temu / Fan MG
 
Brawo @łukasz!Jednak dodaj że miłość do tego ludu nie jest tą samą jaka mamy do braci w wierze (nie starszych ani odłączonych braci w wierze tylko dokładnie braci w wierze katolickiej)Podstawową formą miłosci jest właśnie nawracanie i izolacja od funkcji publicznych!To jest bardzo ważne a totalnie zaniedbywane i lekceważone.W efekcie mamy wrogą działalność żydowską w wielu (nie tylko w Polsce)krajach i w odpowiedzi nienawiść czyli prawdziwy antysemityzm,który nie ma nic wspólnego z okrzyczanym (i omawianym w artykule)antysemityzmem.
ponad 3 lata temu / Hugon de Payns
 
No a jak żyd Scorsese nakręcił kompletnie mijającą się z oryginałem biblijnym własną wersję życia Jezusa to nikt nie krzyczał że żydzi to antysemici!!!!
ponad 3 lata temu / fghf
 
Największy dramat, tak, dramat narodu żydowskiego polega na tym, że ponad 2000 lat temu odrzucili swojego upragnionego mesjasza, zabijając Chrystusa przypieczętowali swój los do czasu Paruzji, stąd ich cierpienia, wzajemne wyniszczanie się ( tak tak, wystarczy poczytać jak bogaci Żydzi wydawali tych biednych w ręce nazistów, jak obojętny był im los "tego motłochu, który nie zna Pisma i jest przeklęty" - oczywiście znamy ten cytat). Ból po porzuceniu przez Boga jest ich dramatem do czasu, aż się nawrócą do Chrystusa i będą płakać nad Tym którego przebodli. Nie sądźcie ich jednakowo, tam żyje wielu ludzi szukających Boga, kroczących drogą Prawdy, ale omamionych fałszem talmudycznych bełkotów. Trzeba ich nawracać, naszą postawą Chrześcijan, miłością , nie nienawiścią! Z Bogiem!
ponad 3 lata temu / Łukasz
 
Zważcie jednak że głosząc prawdę o żydach nie jesteście od razu antysemitami,w efekcie sami żydzi są w wewnętrznej niespójności (stary/nowy testament).Możnaby żec że oni sami są antysemitami.Dlatego właśnie samo ujawnianie że są jest postrzegane jako antysemityzm.Nie przejmowałbym się tym wcale.Co do homofoba-chwała mu!
ponad 3 lata temu / Hugon de Payns
 
@Robokopo. Masz rację,ale proszę cię,słowo "żydzi",pisz z małej litery,to poprawna forma. A więc "żydzi" :)).
ponad 3 lata temu / xyz
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.