DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Tłumy na spotkaniu promocyjnym książki „Powrót do Jedwabnego”

Tłumy na spotkaniu promocyjnym książki „Powrót do Jedwabnego”
Fot. printscreen YouTube

W warszawskim Domu Dziennikarza miała miejsce promocja najnowszej książki Wojciecha Sumlińskiego pt. „Powrót do Jedwabnego”. Organizacja spotkania nie była prosta, ponieważ cztery poprzednie lokalizacje, które podpisały umowę na wynajem sali, ostatecznie rozwiązywały umowę w niejasnych okolicznościach. W co najmniej jednym przypadku miała interweniować Gmina Żydowska.

 

Podczas spotkania autorzy publikacji tj. Wojciech Sumliński, dr Ewa Kurek oraz Tomasz Budzyński mówili o analizie dokumentów historycznych, które mówią o mordzie w Jedwabnem. Podkreślali, że dziś jednym z ważnych źródeł informacji o tych feralnych zdarzeniach jest niestety książka Jana Tomasza Grossa. Dr Ewa Kurek tłumaczyła, że konsekwencją tego jest przekazywanie kłamstw na temat wydarzeń w Jedwabnem. Autorka zwracała uwagę na to, że Jan Tomasz Gross pisząc swoją książkę opierał się na nierzetelnych materiałach źródłowych.

 

Dr Kurek tłumaczyła, że kłamstwa Jana Tomasza Grossa są niestety utrwalane w przekazie medialnym i trzeba z tym walczyć, ponieważ najważniejsze jest to, abyśmy nie dawali się oszukiwać. Podkreślała, że należy żyć w prawdzie. Autorzy wskazywali, że jednym z obecnie promowanych kłamstw jest informacja o liczbie osób, które zginęły w Jedwabnem. Jan Tomasz Grosz pisze o około 1600 osób. Zdaniem autorki nie byłoby to możliwe, aby wszystkie ofiary pochowane były w tym miejscu, gdzie obecnie. Dodaje, że jeśli by tak było, na jednym metrze kwadratowym musiałoby zostać pochowanych 12 osób.

 

Autorzy podczas spotkania zwracali uwagę również na to, że Jan Tomasz Gross swoją książkę o Jedwabnem napisał w oparciu o relacje jednego Żyda, którego w dodatku nie było w miejscowości, gdzie doszło do tragedii. – To było kłamstwo metodologiczne. Napisał bajkę i podał do wierzenia światu – powiedziała dr Kurek.

 

Z kolei Tomasz Budzyński zauważył, że w dokumentach ze śledztwa sprawy mordu w Jedwabnem widnieją zaskakująco rozbieżne informacje dotyczący liczby ofiar. Jan Tomasz Gross mówi o 1600 ofiarach, ale dokumenty z 1949 roku mówią o około 200 zabitych.

 

Wojciech Sumliński wspomniał również Grupę Fabera, której członkowie byli Żydami. Jej działalność miała polegać na tym, że w odpowiednim czasie wyszukiwali Żydów o nazwiskach podobnych do tych, które nosiły ofiary w Jedwabnem. Następnie na podstawie fałszywych zeznań wyłudzano domy i majątki. Takich sytuacji miało być kilkanaście. Autor zauważa, że narracja Jana Tomasza Grossa jest oparta na zeznaniach osób, które były niewiarygodne, które w różnych przesłuchaniach składały różne zeznania. – Jan Tomasz Gross brnie dalej w kłamstwie – stwierdził.

 

 

Źródło: wRealu24.pl

WMa

 

CZYTAJ WIĘCEJ: Kto boi się nowej książki Sumlińskiego? Kolejne miejsce odmówiło organizacji spotkania


DATA: 2019-11-26 08:22
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
28
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

restitutionsconference.pl Już w czerwcu 2017 odbyła się w Warszawie w języku angielskim konferencja " Konfiskata mienia w Polsce i staranie się o restytycje ". W Polsce i pod patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości i Prokuratury Generalnej. Toż to jakiś absurd. Społeczeństwo nic nie wiedziało, media publiczne finansowane abonamentem RTV przez Polaków nie przekazały takich informacji. Teraz to niech PŁACI RZĄD i jego członkowie skoro potajemnie przeprowadzali takie konferencje zamiast skutecznie, zdecydowanie i zgodnie z prawem wyrazić sprzeciw Polski przeciw takiej grabieży. Tym bardziej ze mając dokumenty Żydzi mogą dochodzić majątków przed sądami polskimi. NIE MOŻE być jednak zgody na masowe zwroty mienia innym osobom niż właściciele i potomkowie na podstawie wymaginowej wyceny. Polska sama na siebie nie napadła, Polska w 70% była zniszczona, wiele dóbr żydowskich zostało poza nowymi granicami Polski. A także wiele rzekomych majątków Żydów pochodziło z przejęcia za współpracę z Zab
ponad 1 rok temu / Niewiedza koszt
 
Nawet słowa żadnego o samych faktach, kto naprawdę zabił biednych ludzi w Jedwabnem bez względu na to kim byli, to byli ludzie, jeśli ktoś jest katolikiem lub nim nie jest ? to nieważne, życie ludzkie powinno być ponad podziały. Ten kto pisał ten artykuł, należy do grupy które dezinformują. Nie trzeba super experta aby zrozumieć pomimo pewnych błędów, ze sam sens wykorzystania Holokaustu jest tylko przykrywką dla wyciagnięcia kasy. Ciekaw jestem dlaczego nie komentowano przykładów ja Żydzi żyli po wybuchu wojny, tego dużo osób nie wiedziało. Jestem wdzięczny za każdy skrawek pardwy!
ponad 1 rok temu / Mirk
 
leci mi tu muzyczka, tera Uwierz Polsko - Soul Sanok:D
ponad 1 rok temu / szpulas11
 
dzieci i wnuczęta służb skończą nalewając paliwko w us , bo następnie was wydutkają
ponad 1 rok temu / szpulas11
 
Dziękuję Janowi Pińskiemu za wywiad u Sommera. Potwierdza podejrzenia dot. dr Kurek, Sumlińskiego, Gadowskiego, Orła, loży Ronina. Pracują dla żydowskiego PiS i przeciw Konfederacji, przeciw Polakom. To nie tylko kanalizacja emocji.
ponad 1 rok temu / bgu
 
Gdyby nie pani Kurek spotkanie byłoby świetne. Niestety, mimo wielkich zasług w promowaniu ekshumacji w Jedwabnem, wygłasza ona mało przekonywujące i sprzeczne poglądy na temat "wzajemnego szacunku Polaków i Żydów", "wspaniałości Ameryki", "braku wojny między żydostwem a Polską" - gdzie gołym okiem widać najbardziej zaawansowane operacje psy-op wojny psychologicznej.
ponad 1 rok temu / Stonka Ziemiacz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.