DZIŚ JEST:   28   LUTY   2020 r.

Św. Romana, opata
Św. Hilarego I, papieża
 
 
 
 

Timmermans ubolewa nad dyskryminacją muzułmanów. Milczy w sprawie zamachów

Timmermans ubolewa nad dyskryminacją muzułmanów. Milczy w sprawie zamachów
Frans Timmermans. FOT.REUTERS/Francois Lenoir/FORUM

Komisja Europejska opublikowała przesłanie wiceprzewodniczącego Fransa Timmermansa z okazji Islamskiego Nowego Roku. Holender potwierdza zaangażowanie KE w zwalczanie nietolerancji, nienawiści i dyskryminacji wobec muzułmanów, nie dostrzegając przetaczającej się w ostatnich latach przez Europę fali zamachów terrorystycznych - zauważa "Nasz Dziennik".

 

- Jesteśmy teraz świadkami ohydnych ataków na muzułmanów w Europie i na całym świecie – stwierdza Timmermans oraz ubolewa, że w Europie nadal panuje rzekoma atmosfera nietolerancji i wrogości wobec muzułmanów. - Mowa nienawiści i nietolerancja przechodzą z przestrzeni internetowej i przeradzają się w widoczną na ulicach przemoc. Wszystkie te postawy są pokłosiem ideologii, która jest sprzeczna z naszą wizją społeczeństwa opartego na tolerancji, pluralizmie i pokoju – przekonuje.

 

Zdumiewające, że Timmermans nie dostrzega potępianych przez siebie tendencji widocznych wśród grupy, do której się zwraca. Wspomnieć tu wystarczy chociażby o fali antysemityzmu we Francji i Niemczech, za którą odpowiedzialni są muzułmanie, powstawanie coraz liczniejszych stref no-go, walka z krzyżem w przestrzeni publicznej czy jeszcze nie tak dawno przetaczająca się przez Europę fala zamachów terrorystycznych. Timmermans zapomina też, że dzisiaj to chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą na świecie. 

 

Słowa wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej skomentował także prof. Mieczysław Ryba. – Timmermans jest twarzą najbardziej skrajnych sił ideologicznych w Europie. One chciałyby przeprowadzić rewolucję seksualną – która ma wymiar antykatolicki – i stąd te ataki na Polskę. Z drugiej strony chcą się pozbyć narodów. Muzułmanie i tzw. uchodźcy to jest ten czynnik, który miałby rozsadzić wspólnoty narodowe. Pamiętajmy, że oni uważają państwa narodowe za patologię – podkreślił.

 

Źródło: „Nasz Dziennik”

PR


DATA: 2019-09-12 15:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zachowanie Timmermans sugeruje, że on przyjął islam i występuje w Europie jako dżihadysta, przedstawiciel alkaidy.
5 miesięcy temu / Kalikst
 
Leczyć się!!!
5 miesięcy temu / Zbigniew
 
Timmermans - tacy ludzie są czubkiem góry lodowej w Europie. On tam nie trafił z loterii wizowej. Są siły które takich ludzi forsują i popierają. To sygnał ostrzegawczy dla nas.
5 miesięcy temu / katolik prześl
 
Każdy wie lub powinnien wiedzieć, żą Allah to biblijny antychrysta, islam to głowne narzędzie do anihilacji chrześcijaństwa. Na 29 stopniu wm wyrzekasz się Chrystusa potem na przechodzisz na islam a na 33 stopniu zostajesz oświecony, że allah to wielki architekt lucyfer.
5 miesięcy temu / halodnver
 
"Słowo się rzekło kobyłka u płota" . Pan Timmermans POWINIEN teraz zamieszkać gdzieś np. w Molenbeek w Brukseli . Inaczej będzie skrajnie obłudny i niesłowny !!!
5 miesięcy temu / gość
 
Koran,tolerancja,szariat,pluralizm,dżihad,pokój,dzizja to taki "bliskoznaczny" ;- "harmonijny" ciąg pojęć . :-
5 miesięcy temu / gość
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.