DZIŚ JEST:   03   CZERWCA   2020 r.

Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
 
 
 
 

Theresa May postuluje przesunięcie brexitu do 30 czerwca. Ale ani dnia dłużej

Theresa May postuluje przesunięcie brexitu do 30 czerwca. Ale ani dnia dłużej
Theresa May i Jean Claude Juncker. fot. REUTERS/Dylan Martinez

Brytyjska premier potwierdziła w Izbie Gmin, że zwróciła się do przewodniczącego Rady Europejskiej, Donalda Tuska z wnioskiem o przeniesienie terminu brexitu na 30 czerwca. Theresa May w swoim liście zapowiedziała kolejną próbę zwrócenia się do brytyjskiego parlamentu o przyjęcie wynegocjowanych z Unią Europejską rozwiązań.

 

Konieczność przesunięcia terminu opuszczenia przez Wielką Brytanię unijnych struktur, premier May argumentowała koniecznością przyjęcia przez parlament warunków porozumienia jakie wynegocjowała w listopadzie. Mimo odrzucenia umowy w dwóch głosowaniach, brytyjska premier zapowiedziała konieczność przeprowadzenia kolejnego, już trzeciego głosowania w Izbie Gmin.

 

Poprzednią próbę zablokował spiker John Bercow tłumacząc swoją decyzję procedurami, które zabraniają podjęcia trzeciego głosowania nad projektem bez dokonania w nim istotnych zmian. Theresa May zaznaczyła chęć przeprowadzenia zmian w brytyjskim prawodawstwie mających wyjść naprzeciw obawom dotyczącym mechanizmu ochronnego dla Irlandii Północnej (ang. backstop).

 

W swoim liście, May oświadczyła, że nie jest gotowa prowadzić procedury wyjścia dłużej niż zaproponowany 30 czerwca. Brytyjskie media odebrały jej słowa jako możliwość poparcia dla twardego brexitu (bez umowy) lub podanie się do dymisji.

 

Jakiekolwiek przedłużenie procesu wymaga jednomyślnej zgody 27 pozostałych państw członkowskich Unii Europejskiej. Wniosek przedstawicielki rządu w Londynie zostanie najprawdopodobniej rozpatrzony na najbliższym posiedzeniu Rady europejskiej w Brukseli odbywającym się w czwartek i piątek. Wiceszef MSZ Konrad Szymański zapowiedział konstruktywne i rzeczowe odniesienie się do brytyjskich propozycji, jeżeli tylko miałoby to przysłużyć się rozładowaniu kryzysu ratyfikacyjnego.

 

Źródło: rmf24.pl

PR


DATA: 2019-03-20 15:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A ja obstawiam, ze brexitu nie będzie.
ponad 1 rok temu / Kolega
 
To może przesunąć Brexit na czas nieokreślony? Ale ... ani dnia dłużej!
ponad 1 rok temu / Ireneusz
 
Te wszechobecne roześmiane twarze już dziś nic nie wnoszą i nie odzwierciedlają stanu rzeczywistego. Raczej "operacja się udała ale ....?"
ponad 1 rok temu / Tymoteusz
 
A nie można wyjść i tyle?
ponad 1 rok temu / GR
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.