DZIŚ JEST:   27   LISTOPADA   2020 r.

NMP Cudownego Medalika
Św. Wirgiliusza, biskupa
Św. Józefa Pignatellego
 
 
 
 

„The Wall Street Journal”: nie ma globalnego ocieplenia. Media nadal wprowadzają w błąd

„The Wall Street Journal”: nie ma globalnego ocieplenia. Media nadal wprowadzają w błąd
fot.lizardlick/sxc.hu

Ostatnio zwolennicy hipotezy globalnego ocieplenia w Stanach Zjednoczonych podnieśli alarm. Dlaczego? Ponieważ rok 2014 rzekomo był najcieplejszym rokiem w historii, a po 2000 roku odnotowano aż dziewięć rekordowo ciepłych lat. Wiele mediów poruszyło ten temat. Publicysta „WSJ” Holman W. Jenkins zarzucił im celowe wprowadzanie opinii publicznej w błąd.


Agencja Associated Press, z której wiele gazet czerpie informacje podała, że aż „dziewięć z dziesięciu najgorętszych lat odkąd zaczęto robić pomiary przypadło po 2000 roku” i dlatego konieczne są natychmiastowe działania, by przeciwdziałać niekorzystnym procesom.

 

AP poprosiła o „odpowiednią symulację” statystyka z University of South Carolina, Johna Grego. Ten przekonywał, że niekorzystne zmiany klimatyczne  faktycznie zachodzą niezwykle szybko, bo prawdopodobieństwo wystąpienia dziewięciu najcieplejszych lat w tak krótkim okresie jest jak 1 do 650 milionów.

Klimatu jednak, przypomina dziennikarz, nie można ujmować statystycznie. Wyśmiał założenia Grega, który tłumaczył, że wykonał symulację dokładnie taką, o jaką go poproszono. To znaczy przyjął, że wszystkie lata z najwyższą temperaturą – jaką zanotowała Krajowa Agencja ds. Oceanów i Atmosfery (NOAA) -  mogą być z takim samym prawdopodobieństwem wybrane przez komputer.

 

Przyjmując takie założenie, symulacja nie ma żadnej wartości, bo  nie przewiduje ona żadnych zmian klimatu w czasie, które przecież następują.

 

Jenkins abstrahując od „niepoważnego badania” wykonanego w oparciu o niezwykle skąpe dane (pomiary regularnie prowadzone są od 134 lat) pisze, że większym problemem jest to, że rzekome dowody przedstawione na poparcie argumentów, iż ocieplenie faktycznie następuje, nie są dowodami na to, przez co ów ocieplenie jest wywoływane.

 

Jak na razie nikt nie jest w stanie wykazać, by człowiek miał faktycznie wpływ na zmianę klimatu wskutek emisji dwutlenku węgla,  jak wmawiają nam politycy. Dlatego – jego zdaniem -  podejmowanie jakichkolwiek decyzji w tej kwestii będzie miało wpływ nie na klimat, lecz dobrobyt obywateli w danym kraju.

 

Publicysta „WSJ” dodaje, że koszty decyzji politycznych będą ogromne, a korzyści dla klimatu żadne.

 

Kolejny podatek z tytułu emisji dwutlenku węgla ma służyć zupełnie czemu innemu. Już w tej chwili wydaje się ogromne środki na badania nad energooszczędnymi bateriami. Jenkins zapytuje, co zrobią politycy, jeśli pojawią się wynalazki, przez które zmniejszy się emisja dwutlenku węgla do atmosfery?  Jak wtedy, ten nagły spadek emisji gazów cieplarnianych będzie wpływać na klimat? Czy znowu politycy wprowadzą podatek?

 

Publicysta przypomina, że „zabawa w globalne ocieplenie” to „ekstrawagancja,” przynosząca określonym kołom uznanie i profity finansowe.

 

 

Źródło: wsj.com, AS.


DATA: 2015-01-23 07:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie wstyd ci że produkujesz gazy cieplarniane - osobiście lub przez korzystanie ze zdobyczy techniki? Nie walczysz z tym?
ponad 5 lat temu / Do Wody
 
Niestety w w tym portalu "nie przechodzą" komentarze z linkami. Wyszukaj stronę Nauka o klimacie, pierwsza pozycja w ich dziale "Fakty i mity" to właśnie lista takich dowodów. Z odniesieniami do literatury, jak najbardziej.
ponad 5 lat temu / dowody
 
ja powiem, nie ważne, z jakiego powodu jest ocieplenie, uważam za totalną glupotę robienie z tego powodu tragedii, bo to nie jest tragedia, ale błogosławieństwo. cieplejszy klimat, więcej roślin, dłuższy okres wegetacyjny, mniej na ogrzewania, jednym słowem dobrobyt. a ci pierniczą, że to jakieś zagrożenie! jeśli nie potrafią sami się stuknąć w te swoje puste łby, może powinien ktoś zrobić to za nich.
ponad 5 lat temu / edek
 
@dowody: Nawet jeśli wpływ człowieka na klimat jest udowodniony, to nie ma jakichkolwiek dowodów na to że jest to wpływ ZNACZĄCY. A z tego wynika, że choćby się ekoprzygłupy zes... to i tak nic nie zmienią. Więc po co bezkrytycznie propagujesz bajania o ratowaniu klimatu? No chyba że masz jakiś biznes OZE i nabierasz frajerów np. na przydomowy wiatraczek?
ponad 5 lat temu / Rozczarowany
 
@dowody: to podaj chociaż 3 z tej listy, wraz z odnośnikami do odpowiednich badań
ponad 5 lat temu / Paweł
 
Kiedyś byli tacy ,którzy twierdzili ,ze kamienie rosną w ziemi.Kto czytał Mein Kampf wie o co chodzi.
ponad 5 lat temu / Jan21
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.