DZIŚ JEST:   21   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Urszuli i Towarzyszek
Bł. Jakuba Strzemię
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Pamiętam pierwsza msze po miesiącach zamknięcia i braku dostępu do sakramentów przy uwadze, ze większość księży nie oferowała spowiedzi na umówienie się w pojedynkę, bez tłoku, a nawet gdy spowiedź była to jest to 50 minut w ciągu tygodnia, 2 razy po 25 minut: wszyscy szli do komunii, atmosfera jak na spotkaniu towarzyskim i największa obawa o zarażenie wirusem. Nie o niegodne przyjmowanie Jezusa w komunii. Bycie katolikiem w WB, przynajmniej takim, który chodzi na msze do pierwszej z brzegu parafii, to najsmutniejsze doświadczenie życia.
2 miesiące temu / Barbarka
 
To prawda. Kościół w WB opuścił nie tylko umierających, ale generalnie wiernych. Kościoły zamknięte na początku epidemii, mimo pozwolenia rządu na modlitwę prywatna. Zamknięte przed sama Wielkanocą... Obowiązek wielkanocny - spowiedź i komunia - zniesiony, bo można doskonały zal wzbudzić i wystarczy. Nie pamiętam, aby była mowa, ze po tym należny najszybciej jak możliwe normalnie odbyć spowiedź. żeby dostać się na msze, trzeba się obecnie na nią zapisać - telefonicznie albo mailowo. Najważniejsza jest tutaj wspólnota, bo tego nam tak brakowało przez miesiące odcięcia od możności chodzenia do kościoła.
2 miesiące temu / Barbarka
 
Do Mecenas: wskutek restrykcji ogłoszonych ze względu na covid umierali bez wsparcia rodziny, a nie że umierali na covid. O to chodziło. Ze świecą szukać zmarłych na covid.
2 miesiące temu / Do Mecenasa
 
A zatem jest lub było wielu ludzi umierających wskutek COVID-19? Byłem przekonany, że nie ma żadnego przerażającego oka cyklonu, a mamy do czynienia wyłącznie z PLANDEMIĄ... To jak to jest w końcu?
2 miesiące temu / Mecenas
 
@robak, Amen!
2 miesiące temu / Samanta
 
to straszne, nie mogę w to uwierzyć: Oni nie mają wiary!!! Biedni ludzie
2 miesiące temu / ada
 
Kto chce zachowac swoje życie, straci je ..
2 miesiące temu / A.G.
 
W Polsce było pod tym względem lepiej, gdyż byli zakonnicy, zakonnice i księża, którzy zgłaszali się jako wolontariusze w domach opieki społecznej i szpitalach. Ale pozostali pozamykali kościoły, lub ściśle trzymali się restrykcji 5 osób w kościele. A teraz nadal te restrykcje są utrzymywane lecz już innego rodzaju, to jest pod postacią zakładania masek, w których ludzie się duszą w upalny dzień na Mszy w kościele.
2 miesiące temu / gośc
 
Drogowiec pracujący na drodze przy ogromnym ruchu także odczuwa strach, policjant w brawurowej akcji także odczuwa strach, strażak walczący z żywiołem także. Tego wymaga od nich zawód wykonywany, nie schodzą ze stanowiska mimo strachu, bo strach jest domeną ludzi mądrych co równocześnie czyni ich rozważnym.
2 miesiące temu / Kowalski
 
Jak to czytam, zgroza mnie ogarnia. Widać że każdy kraj ma swojego biskupa Polaka, który leci do władz z prośbą o nałożenie restrykcji na wiernych i kapłanów. Gdybym był kapłanem, jako pierwszy zgłosiłbym się do szpitali, aby pomóc ludziom przeprawić się na drugą stronę. Ohhh zgroza.
2 miesiące temu / najmniejszy
 
Panie Jezu Chlebie żywy Ty sam przyjdź do umierających że Swoją Najsłodsza i Najświętszą Matka i bądź im ratunkiem w godzinie śmierci. Amen Maryja amen.
2 miesiące temu / robak
 
A w Polsce to jak jest????
2 miesiące temu / Az
 
Panie ratuj dusze! Jezu Maryjo kocham Was ratujcie dusze!
2 miesiące temu / Rinke
 
ryba zepsuta od główek nie od dzisiaj! na szczęście głową Kościła jest CHRYSTUS!!!!
2 miesiące temu / amen
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.