DZIŚ JEST:   27   WRZEŚNIA   2020 r.

XXVI Niedziela zwykła
Św. Wincentego a Paulo
Św. Elzeara de Sobran
 
 
 
 

Tesco na Boże Narodzenie. Muzułmanie i homoseksualiści bohaterami spotu

Tesco na Boże Narodzenie. Muzułmanie i homoseksualiści bohaterami spotu
Źródło: pixabay.com
#MULTI KULTI    #GENDER    #ISLAM    #MUZUŁMANIE    #BOŻE NARODZENIE    #ŚWIĘTA    #HOMOSEKSUALIZM    #TESCO    #SPOT    #REKLAMA    #INDYK

Klienci na Wyspach Brytyjskich czują się urażeni świąteczną reklamą sieci Tesco. W kilkuminutowym spocie zachęcającym do przedświątecznych zakupów pojawiły się sceny, gdy typowa muzułmańska rodzina (kobiety w charakterystycznych nakryciach głowy)  rozpakowuje prezenty i przygotowuje indyka na bożonarodzeniowy obiad. 

 

Wszystko dzieje się na tle choinki, anglosaskiej kolędy i bogato ozdobionego mieszkania. Autorzy spotu – jak często w takich przypadkach bywało – tłumaczy się chęcią ukazania wielokulturowości i różnorodności, także w okresie tak chrześcijańskich świąt.

 

– Przecież muzułmanie czy niewierzący także mogą obchodzić Boże Narodzenie. A swoją drogą Jezus jest także i muzułmańskim prorokiem – takie oto karkołomne tłumaczenie zamieścił na swojej stronie zarząd Tesco.

 

Poza muzułmanami w najnowszym spocie Tesco występuje też rodzina Sikhów oraz para homoseksualistów, których zabawna rozmowa na temat indyka pozbawionego wnętrzności (!) ma zachęcić klientów do przedświątecznych zakupów. Natomiast pokazana brytyjska rodzina kłóci się o kulinarne błahostki.

 

W sieciach społecznościowych natychmiast zawrzało. „Po co pokazywać, że muzułmanie obchodzą Boże Narodzenie skoro wszyscy wiemy, że tak nie jest” – to najdelikatniejszy komentarz nowego spotu.

 

Kontrowersyjny, źle odebrany przez wielu Brytyjczyków filmik reklamowy, to pierwszy z pięciu części bożonarodzeniowych spotów reklamowych, które Tesco przygotowało dla klientów w Zjednoczonym Królestwie.

 

ChS

Źródło „The Independent”

 

 

 


DATA: 2017-11-17 15:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W Tesco nie, w Lidlu nie...to gdzie Kazio będzie robił zakupy...najlepiej u Wokulskiego! Ale gdzie ten sklep???
ponad 2 lata temu / Kazio
 
Nie zrobię zakupów w TESCO. Wszystkich namawiam do tego samego. Kiedyś taka nagłośniona akcja w stosunku do Empiku, który wynajął satanistę do reklamowania firmy przed świętami przyniosła znakomite rezultaty.
ponad 2 lata temu / witold_kontycjusz
 
wygląda na to, że to będą pierwsze święta, gdzie tak oficjalnie atakowana będzie chrześcijańska rodzina, Jezus Chrystus i chrześcijańskie tradycje. Dlaczego świat tak nienawidzi Jezusa Chrystusa. I usłyszałem liczbę tych, których opatrzono pieczęcią: sto czterdzieści cztery tysiące opieczętowanych ze wszystkich plemion izraelskich.
ponad 2 lata temu / obserwator
 
Boże Narodzenie nie istniało przed chrześcijaństwem, gdyż przed chrześcijaństwem Pan Jezus się nie narodził. Skąd wiesz ile jeszcze będą istniały? Wróżbitą jesteś? Brytyjczycy, tak jak większość narodów Zachodu, po prostu zgłupieli i dlatego odrzucili to co wartościowe, zostawiając sobie pustą wydmuszkę.
ponad 2 lata temu / do trasz
 
#trasz - z choinki się urwałeś?
ponad 2 lata temu / mpd
 
Nie ma Bożego Narodzenia bez Jezusa Chrystusa. Boże Narodzenie jest bo Bóg narodził się pośród ludzi, żeby ich zbawić, bo tak ich kocha. Obłuda i zła upadną. Bóg Zwycięży.
ponad 2 lata temu / Mateusz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.