DZIŚ JEST:   21   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Urszuli i Towarzyszek
Bł. Jakuba Strzemię
 
 
 
 

Terrorysta z ISIS ukrywający się w Polsce zatrzymany. Podawał się za nieletniego Syryjczyka

Terrorysta z ISIS ukrywający się w Polsce zatrzymany. Podawał się za nieletniego Syryjczyka
źródło: abw.gov.pl

„Państwo Islamskie miało swojego człowieka w Polsce. To współpracownik zamachowców z Paryża. Złapała go ABW”, poinformowała środowa „Rzeczpospolita”.

 

Chodzi o Marokańczyka Mourada T., który w 2016 roku przybył do naszej Ojczyzny udając… nieletniego uchodźcę z Syrii z polskobrzmiącym nazwiskiem. Udało się go ująć dzięki współpracy ABW ze służbami USA. Zatrzymany miał związek z dżihadystami, m.in. Abdelhamidem Abbaoudą, który odpowiada za zorganizowanie wielu krwawych zamachów w zachodniej Europie.

 

W telefonie Mourada T. śledczy znaleźli pliki ze zdjęciami  instrukcji dotyczących tworzenia urządzeń wybuchowych – inicjowanej przy użyciu telefonu komórkowego, wytworzonej metodą chałupniczą bomby, a także zdjęć obiektów, wobec których materiały wybuchowe miały być użyte – powiedział „Rzeczpospolitej" prok. Arkadiusz Jaraszek z Prokuratury Krajowej.

 

Z ustaleń śledczych wynika, że Mourad T. przed przybyciem do Polski podróżował po Europie z fałszywymi dokumentami. Najczęściej podawał, że nazywa się Mourad Sultan oraz że urodził się 11 listopada 1995 roku w Halab. W rzeczywistości przyszedł na świat 22 stycznia 1990 roku w Casablance w Maroku.

 

Zdaniem śledczych odmładzanie się to standardowy i celowy zabieg współpracowników ISIS. – Doskonale wiedział, że procedura sprawdzania osób niepełnoletnich, które przybywają do Europy, jest łagodniejsza niż wobec dorosłych. Celowo podawał się też za Syryjczyka – uchodźców z kraju objętego wojną przyjmuje się z otwartymi ramionami. (…) Była to wiedza powszechna wśród nielegalnych imigrantów. Dlatego podróżując, T. zostawił w Turcji swój paszport u zaufanej osoby – powiedział „Rzeczpospolitej” jeden ze śledczych.

 

Podobnie sprawy potoczyły się po przybyciu Mourada T. do Polski, z tą różnicą, że przyjeżdżając do naszej Ojczyzny, Marokańczyk odmłodził się o kilka kolejnych lat, a poza tym zmienił nazwisko na polsko brzmiące, aby sugerować, że jest Syryjczykiem o polskich korzeniach.

 

Współpracownik zamachowców z Paryża jest pierwszym terrorystą z ISIS namierzonym w Polsce. Będzie osądzony w Katowicach. – Mourad T. został oskarżony o udział w zorganizowanym związku przestępczym o charakterze zbrojnym – międzynarodowej organizacji terrorystycznej określanej jako Państwo Islamskie ISIS. Jej celem było m.in. zastraszenie wielu osób z krajów Unii – mówi prok. Jaraszek. – Śledztwo miało charakter międzynarodowy. Celem T. były Niemcy. Nic nie wskazuje na to, by planował jakieś zamachy w Polsce – zapewniają śledczy.

 

Źródło: „Rzeczpospolita”

TK


DATA: 2018-03-07 14:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Po odbyciu wyroku powinien być wydalony do Maroka z zakazem powrotu do RP. Nie życzę sobie, by ten osobnik mieszkał w Polsce.
ponad 2 lata temu / Maciej
 
Czyli Polska jednak przyjmuje "uchodźców" muzułmańskich. Z tym, że rządzący ukrywają ten fakt przed narodem.
ponad 2 lata temu / Skanderbeg
 
A pro po, jakie zapadły wyroki po wydarzeniach w Ełku. Jakoś cicho...
ponad 2 lata temu / fil
 
Brawo sluzby ABW! Nie wiadomo...co on knul w Polsce? Na zachodzie nie maja kontroli nad nimi? Aaaaa.... to dzieki polityce Angeli Merkel! Nie dajmy sie ........Polsko!!!
ponad 2 lata temu / [email protected]
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.