Każde zjawisko przyrodnicze podlega prawom fizyki. Najlepiej potwierdzonym prawem fizycznym, od którego nie znaleziono wyjątków, jest zasada równowagi energii zwana zasadą entropii. Bez najmniejszego cienia wątpliwości pokazuje ona, że samorzutne powstanie istot żywych z prostych elementów istniejących wcześniej jest niemożliwe, ponieważ wymaga każdorazowo zwiększenia porządku i informacji, tzn. zmniejszenia entropii. Inaczej mówiąc, druga zasada termodynamiki podważa hipotezę ewolucjonistyczną.
Czy może Pan wyjaśnić podstawy termodynamiki i jej wpływ na ewolucję?
– Nie wchodząc zbytnio w terminy techniczne, mogę powiedzieć, że termodynamika opiera się na dwóch zasadach: zasadzie zachowania energii i zasadzie rosnącego prawdopodobieństwa równowagi energii, zwykle zwanej entropią. Szczególniej interesuje nas właśnie ta druga zasada.
Prawo entropii stanowi, że przemiany wewnątrz układu zamkniętego lub wyizolowanego dążą do równowagi, tzn. do jednolitego rozkładu materii (cząsteczki) i ruchu (energia kinetyczna), dzięki czemu entropia będzie większa.
Na przykład, jeżeli w naczyniu połączymy wodę gorącą z wodą zimną, cząsteczki jednej i drugiej wody zmieszają się w sposób losowy. Dzięki temu energia kinetyczna, która była wcześniej większa w gorącej wodzie, a mniejsza w zimnej wodzie, będzie dążyć do jednolitego rozkładu, w wyniku czego uzyskamy wodę letnią. Sytuacja przeciwna nie może się zdarzyć, tzn., jeżeli nalejemy do naczynia letniej wody, nie rozdzieli się ona sama z siebie na wodę gorącą i zimną.
Nigdy sam układ nie może się zmienić, gdy chodzi o zmniejszenie entropii. To zakłada, że procesy naturalne dążą zawsze od porządku do chaosu, a nigdy w kierunku przeciwnym. Tworzenie się porządku na bazie chaosu jest wykluczone przez termodynamikę.
Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".
Prowadzone przez rząd statystyki dotyczące epidemii koronawirusa uległy poprawie. To, jak mówił Adam Niedzielski, minister zdrowia, m.in. efekt odpowiedzialnego zachowania Polaków podczas ferii. Pomyśle dane stały się podstawą do podjęcia decyzji o poluzowaniu niektórych ograniczeń.
W Dzienniku Ustaw opublikowany został wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. TK potwierdził, że uśmiercanie nienarodzonych dzieci podejrzanych o chorobę lub niepełnosprawność jest niezgodne z Konstytucją. Instytut Ordo Iuris, wraz z innymi organizacjami prorodzinnymi, złożył w Kancelarii Prezydenta propozycje rozwiązań prawnych dotyczące wsparcia osób niepełnosprawnych oraz usprawnienia procedur adopcyjnych, a także analizę programu wsparcia kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem”.
Atak na niezależnych dziennikarzy, zniszczenie i kradzież sprzętu radiowo-telewizyjnego, do jakich doszło 27 stycznia 2021 roku podczas kolejnej odsłony strajków Lempart i Suchanow to atak na praworządność i wolność słowa – podstawowe składowe wolnego państwa. Z całą stanowczością potępiamy tego typu akty agresji sprowokowane przez jedną z liderek protestów przeciwko obronie życia w Polsce oraz żądamy ukarania wszystkich winnych tego haniebnego zajścia. Wzywamy także wszystkich ludzi dobrej woli do stanowczego napiętnowania tego, co się stało.
Wybór Bidena na prezydenta Stanów Zjednoczonych zapowiada nową wojnę ideologiczną. Czy Polska, która właśnie zdecydowała o rozszerzeniu ochrony życia nienarodzonego, oprze się lewicowej ofensywie? O tym w programie "Jaka jest prawda?" mówi były minister spraw zagranicznych w rządzie Zjednoczonej Prawicy, Witold Waszczykowski.
Centrum Życia i Rodziny z satysfakcją przyjęło fakt publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. niekonstytucyjności przesłanki eugenicznej. Organizacja wskazuje, że publikacja wyroku pozwoli na uratowanie tysięcy ludzkich istnień. Eksperci organizacji zwracają jednak uwagę na pewne niebezpieczeństwo proaborcyjnych nadinterpretacji obowiązującego prawa.
Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI