DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Termin minął, petycja niezałatwiona. Posłowie unikają prac nad wprowadzeniem zakazu aborcji

Termin minął, petycja niezałatwiona. Posłowie unikają prac nad wprowadzeniem zakazu aborcji
Szymon Zmarlicki / Foto Gosc / FORUM
#OBRONA ŻYCIA    #KOMISJA    #PETYCJA    #USTAWA    #PFROŻ    #PROJEKT    #SEJM    #ABORCJA    #STOP ABORCJI

Mimo upływu przewidzianych prawem terminów, sejmowa Komisja do spraw Petycji nie zakończyła prac nad projektem ustawy wprowadzającej do polskiego porządku prawnego zakaz aborcji. Przypomnij posłom o ich obowiązkach.

 

Jak przypomina Instytut Ordo Iuris już ponad pół roku temu w Sejmie została złożona petycja, w której wnioskodawcy postulują znaczne zwiększenie ochrony życia ludzkiego w okresie prenatalnym. Jednak pomimo upływu wszystkich ustawowych terminów – petycja do dnia dzisiejszego nie została załatwiona.

 

Instytut postanowił zatem przypomnieć parlamentarzystom o ich obowiązkach. Za pośrednictwem platformy maszwplyw.pl można podpisać się pod apelem o jak najszybsze skierowanie pod obrady Sejmu projektu dotyczącego ochrony życia.

 

„Zgodnie z ustawą o petycjach, powinna zostać ona rozpatrzona bez zbędnej zwłoki i nie później niż w ciągu 3 miesięcy od dnia złożenia petycji. W niniejszym przypadku petycję rozpatrzono nie tylko z ponad miesięcznym opóźnieniem, ale też w sposób unikający zajęcia stanowiska. Deklarowany i niezrealizowany zamiar kierowania dezyderatu do Premier Szydło jest ewidentną grą na czas” – zauważył Instytut Ordo Iuris.

 

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia swoją petycję złożyła 14 września 2016 roku. Jej przedmiotem jest projekt ustawy usuwającej z polskiego porządku prawnego trzy przesłanki pozwalające na dokonanie legalnej aborcji na koszt podatnika w publicznym zakładzie opieki zdrowotnej. Prace nad dokumentem jednak utknęły w komisji.

 

Jak przypomniał Instytut, każdy poseł ślubował „rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu oraz przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczpospolitej”. W tym przypadku „te ewidentne obowiązki posłów są całkowicie lekceważone przez członków Komisji do Spraw Petycji”. Stąd w apelu parlamentarzyści wzywani są do „niezwłocznego podjęcia decyzji o skierowaniu pod obrady Sejmu” przekazanego na ich ręce projektu ustawy.

 

Źródło: Ordo Iuris

MA 

 

 

 

 


DATA: 2017-04-18 16:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dzięki temu co robi Trump, jest nadzieja
ponad 3 lata temu / kskiba
 
@r Tylko PiS może to wprowadzić, jeśli zechce, chyba, że przestraszą się feministek, ale jest jeszcze szansa. Mają sporo czasu.
ponad 3 lata temu / Michu.
 
@Michu: wiele razy na tym forum uświadamialiśmy Ci że PiS nie wprowadzi zakazu mordowania dzieci z zespołem Downa. Nic na to nie wskazuje, wręcz przeciwnie - wszelkie działania PiS (w tym opisane w artykule) pokazują, że nasze przewidywania się sprawdzają. A Ty dalej swoje... Czemu?
ponad 3 lata temu / r
 
PiS ściera się z Europą czasem dostaje bezsensowne baty jak ta batalia z Tuskiem, źle rozegrana wizerunkowo. W przypadku aborcji trzeba zakazać aborcji dzieci z Downem. Bedą protesty, trudno stracą 2%, ale uratują te dzieci, które mają całkiem fajne życie i nie ma żadnych medycznych przesłanek do usuwania takiej ciąży. Co innego gdy dzieciak nie ma szans na przeżycie,ale w tym wypadku może żyć i to całkiem udanie. Oczekuję od PiSu zakazu aborcji dzieci z zespołem downa.
ponad 3 lata temu / Michu.
 
PiS jest partią antykatolicką, antynarodową, antywolnościową!
ponad 3 lata temu / John Galt
 
Prymas Polski, w sygnałach dnia 14 kwietnia wypowiedział się przeciw zmianie ustawy aborcyjnej.Trzeba tylko uważnie posłuchać. Może należałoby atakować episkopat a nie posłów za postawę w sprawie prawa aborcyjnego ?
ponad 3 lata temu / mf
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.