DZIŚ JEST:   12   GRUDNIA   2019 r.

NMP z Guadalupe
Św. Finiana z Clonard
Bł. Konrad z Offidy
 
 
 
 

Termin minął, petycja niezałatwiona. Posłowie unikają prac nad wprowadzeniem zakazu aborcji

Termin minął, petycja niezałatwiona. Posłowie unikają prac nad wprowadzeniem zakazu aborcji
Szymon Zmarlicki / Foto Gosc / FORUM
#ABORCJA    #PETYCJA    #SEJM    #OBRONA ŻYCIA    #KOMISJA    #USTAWA    #PROJEKT    #STOP ABORCJI    #PFROŻ

Mimo upływu przewidzianych prawem terminów, sejmowa Komisja do spraw Petycji nie zakończyła prac nad projektem ustawy wprowadzającej do polskiego porządku prawnego zakaz aborcji. Przypomnij posłom o ich obowiązkach.

 

Jak przypomina Instytut Ordo Iuris już ponad pół roku temu w Sejmie została złożona petycja, w której wnioskodawcy postulują znaczne zwiększenie ochrony życia ludzkiego w okresie prenatalnym. Jednak pomimo upływu wszystkich ustawowych terminów – petycja do dnia dzisiejszego nie została załatwiona.

 

Instytut postanowił zatem przypomnieć parlamentarzystom o ich obowiązkach. Za pośrednictwem platformy maszwplyw.pl można podpisać się pod apelem o jak najszybsze skierowanie pod obrady Sejmu projektu dotyczącego ochrony życia.

 

„Zgodnie z ustawą o petycjach, powinna zostać ona rozpatrzona bez zbędnej zwłoki i nie później niż w ciągu 3 miesięcy od dnia złożenia petycji. W niniejszym przypadku petycję rozpatrzono nie tylko z ponad miesięcznym opóźnieniem, ale też w sposób unikający zajęcia stanowiska. Deklarowany i niezrealizowany zamiar kierowania dezyderatu do Premier Szydło jest ewidentną grą na czas” – zauważył Instytut Ordo Iuris.

 

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia swoją petycję złożyła 14 września 2016 roku. Jej przedmiotem jest projekt ustawy usuwającej z polskiego porządku prawnego trzy przesłanki pozwalające na dokonanie legalnej aborcji na koszt podatnika w publicznym zakładzie opieki zdrowotnej. Prace nad dokumentem jednak utknęły w komisji.

 

Jak przypomniał Instytut, każdy poseł ślubował „rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu oraz przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczpospolitej”. W tym przypadku „te ewidentne obowiązki posłów są całkowicie lekceważone przez członków Komisji do Spraw Petycji”. Stąd w apelu parlamentarzyści wzywani są do „niezwłocznego podjęcia decyzji o skierowaniu pod obrady Sejmu” przekazanego na ich ręce projektu ustawy.

 

Źródło: Ordo Iuris

MA 

 

 

 

 


DATA: 2017-04-18 16:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dzięki temu co robi Trump, jest nadzieja
ponad 2 lata temu / kskiba
 
@r Tylko PiS może to wprowadzić, jeśli zechce, chyba, że przestraszą się feministek, ale jest jeszcze szansa. Mają sporo czasu.
ponad 2 lata temu / Michu.
 
@Michu: wiele razy na tym forum uświadamialiśmy Ci że PiS nie wprowadzi zakazu mordowania dzieci z zespołem Downa. Nic na to nie wskazuje, wręcz przeciwnie - wszelkie działania PiS (w tym opisane w artykule) pokazują, że nasze przewidywania się sprawdzają. A Ty dalej swoje... Czemu?
ponad 2 lata temu / r
 
PiS ściera się z Europą czasem dostaje bezsensowne baty jak ta batalia z Tuskiem, źle rozegrana wizerunkowo. W przypadku aborcji trzeba zakazać aborcji dzieci z Downem. Bedą protesty, trudno stracą 2%, ale uratują te dzieci, które mają całkiem fajne życie i nie ma żadnych medycznych przesłanek do usuwania takiej ciąży. Co innego gdy dzieciak nie ma szans na przeżycie,ale w tym wypadku może żyć i to całkiem udanie. Oczekuję od PiSu zakazu aborcji dzieci z zespołem downa.
ponad 2 lata temu / Michu.
 
PiS jest partią antykatolicką, antynarodową, antywolnościową!
ponad 2 lata temu / John Galt
 
Prymas Polski, w sygnałach dnia 14 kwietnia wypowiedział się przeciw zmianie ustawy aborcyjnej.Trzeba tylko uważnie posłuchać. Może należałoby atakować episkopat a nie posłów za postawę w sprawie prawa aborcyjnego ?
ponad 2 lata temu / mf
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.