Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   29   MAJA   2020 r.

Św. Urszuli Ledóchowskiej
Św. Andrzeja z Chio
 
 
 
 

Teologia (eko)wyzwolenia. Grzegorz Górny o marksistowskiej infiltracji Kościoła [PODCAST]


Odtwórz w YouTube
 

Głównym źródłem inspiracji teologii wyzwolenia jest marksizm, a nie chrześcijaństwo. Teologia ta zmienia swoje szaty w zależności od tego, jakie metamorfozy przechodzi marksizm. Wcześniej była skoncentrowana bardziej na społecznym wyzwoleniu uciśnionych mas robotniczych. Dzisiaj zmienił się proletariusz, którego trzeba wyzwalać: staje się nim „Matka Ziemia”. Marksizm zmienia kolor – nie jest już tak czerwony. W jednych odmianach jest zielony, w innych – tęczowy. Mamy do czynienia z pewną polityczną gnozą – mówi w rozmowie z Pawłem Chmielewskim Grzegorz Górny.

Czytaj także:
DATA: 2020-05-06 18:17:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Ave Maria! Mam identyczne odczucia co Grzegorz Górny, że brakuje dziś w naszych kościołach mocnego wezwania do pokuty i nawrócenia oraz wynagradzania w pierwsze soboty miesiąca. To smutne, że modlimy się o tylko o ustanie pandemii a nie o nawrócenie grzeszników. Wydaje mi się że wypełnienie próśb Matki Bożej Różańcowej z Fatimy jest najlepszym lekarstwem na epidemię i każde inne zło i kołem ratunkowym dla każdego człowieka.
26 dni temu / Ewcia
 
Sytuacja postępującej dechrystianizacji woła o potrzebę porzucenia: kastowości,klerykalizmu-jako postawy triumfalistycznej, "parcia" na bogactwo materialne a nie duchowe; to zadanie wydaje się być - w ramach pokuty i procesu ciągłego nawracania siebie samego - koniecznym wymogiem chwili obecnej stojącej przed członkami KK.
27 dni temu / t
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 140 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.