DZIŚ JEST:   20   WRZEŚNIA   2020 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@ Janek chcesz powiedzieć że przed Soborem Watykańskim II antykoncepcja była w KK legalna? To chyba z prawosławniem Ci się pomyliło albo z Islamem
2 dni temu / Darek
 
Ja mam 29 lat i żyję w czystości, więc żadne "wpadki" się mnie nie imają. Posiadam również spore oszczędności, gdyż nie trwonię pieniędzy na środki antykoncepcyjne.
4 dni temu / Dziewica
 
@Kasia Akurat Boy jest jednym z promotorów i założycieli gabinetów aborcyjnych na ziemiach polskich, więc odwoływanie się do jego postaci jedynie potwierdza tezę autora artykułu, że antykoncepcja prowadzi do aborcji. W jaki sposób to potwierdza, bo z twojego toku rozumowania nic nie wynika. Powołałem się na Boya, bo ten był krytykowany za to, że mówił prawdę o masowym podziemiu aborcyjnym w Polsce międzywojennej. Teraz prawda wyszła na jaw i Boy miał rację, mówiąc o masowym podziemiu aborcyjnym. Nie ważne kto mówi ale co mówi. Twoje rozumowanie jest sprzeczne z logiką, bo odrzucasz daną tezę tylko ze względu na to, że mówił ją Boy. Może warto się zapoznać z logiką? "Ludzie przez antykoncepcję zniżają się do poziomu zwierząt". Antykoncepcja to typowo ludzkie zachowanie. Przecież 99 % zwierząt uprawia seks tylko i wyłącznie w celach prokreacyjnych. Znajdź mi zwierzę, które stosuje antykoncepcję.
4 dni temu / trooper
 
@Darek najpierw sprawdzaj, a potem pisz, bo jedyną osobą która się tu ośmiesza jesteś ty.
4 dni temu / Janek
 
do tooper, akurat Boy jest jednym z promotorów i założycieli gabinetów aborcyjnych na ziemiach polskich, więc odwoływanie się do jego postaci jedynie potwierdza tezę autora artykułu, że antykoncepcja prowadzi do aborcji. Poza tym, antykoncepcja hormonalna i spirale tp właśnie zwykle formy bardzo wczesnych aborcji, i warto o tym pamiętać.Ludzie bardzo wiele tracą wprzyzwalając sobie bezrefleksyjnie na antykoncepcję, zniżają się do poziomu zwierząt,negując swoją ludzką godność istoty obdarzonej rozumem i wolną wolą. Jestem pewna, że niezrozumienie czym jest w istocie sztuczna antykoncepcja - odrzucenie partnera-jest przyczyną plagi rozwodów.
4 dni temu / Kasia
 
@ Filip S. Znakomite słowa! Antidotum na hiperseksualizację społeczeństwa powinna być kontrrewolucja seksualna. W jej ramach powinny być drakońskie kary osób traktujących sferę intymną tylko w kategoriach przyjemności lgbt, swingersi
5 dni temu / Izydor Oracz
 
I antykoncepcja, i aborcja są destrukcyjnymi aktami odrzucenia przez człowieka Bożego daru płodności - w drugim przypadku posuniętym aż do zabicia własnego dziecka. Jednak to już w grzechu antykoncepcji Szatan przekonuje człowieka, że poczynające się dziecko jest zagrożeniem, a tym samym następuje zniszczenie tej naturalnej, akceptującej i obejmującej od samej chwili poczęcia miłości, jaką rodzice powinni byli zachować względem swojego potomstwa.
5 dni temu / sp
 
@Janek" zakaz antykoncepcji zrodził się na soborze watykańskim II"? Hahahaha żartujesz sobie czy naprawdę reprezentujesz taką wiedzę ?
5 dni temu / Darek
 
Myślę że główny problem leży w ogólnym wyuzdaniu współczesnego społeczeństwa konsumpcyjnego oraz hiberseksualizacji naszej kultury. Aborcja i antykoncepcja to po prostu logiczne następstwa wyżej wspomnianych postaw moralnych.
5 dni temu / Filip S
 
@Janek "gromadka dzieci która nie ma co jeść" co ty wygadujesz?W wielu sektorach brakuje rąk do pracy zwykły budowlaniec od elewacji zarabia powyżej 6000 zł miesięcznie. Prawda jest taka że biały człowiek zgłupiał i nie chce mieć już dzieci s jeszcze marudzi że Muzułmananie mają. A propos Islamu to tam akurat antykoncepcja jest dozwolona a w Religi Katolickiej nie. A dzieci rodzą się głównie u Nich ...
5 dni temu / Darek
 
Gdzie tu logika? Aby była aborcja musi być ciążą. Aby była ciąża potrzebne jest zapłodnienie. Nie ma zapłodnienia, nie ma aborcji. Antykoncepcja zapobiega zapłodnieniu czyli też aborcji. Ale w jednym się można zgodzić. Aborcja i antykoncepcja mają wspólny mianownik. Regulacja liczby potomstwa. Tylko sposób radzenia jest inny. Antykoncepcja zapobiega powstaniu potomstwa, a aborcja polega na jego likwidacji w fazie prenatalnej. Ponieważ dzięki antykoncepcji nic nie powstaje, to i nikt nie ginie. Aby ktoś umarł musi wpierw powstać. Po drugie antykoncepcja także powoduje spadek liczby aborcji. Przykłady. W II RP Tadeusz Boy-Żeleński pisał jak to wyższe sfery mają co najwyżej trójkę dzieci, a inne znacznie więcej. Tutaj liczbę potomstwa regulowano poprzez aborcję, bo nie było antykoncepcji. Tak samo było w ZSRR czy Rumunii za rządów Ceausescu. W Polsce antykoncepcja jest ogólnodostępna a ludzie raczej są przeciw aborcji, o czym świadczą podpisy pod ustawą przeciw aborcj
5 dni temu / trooper
 
@Aha, skoro tak to czemu Planned Parenthood popiera i nawet rozprowadza antykoncepcję? Przecież powinna według tego co piszesz psuć im biznes. Ale oni wiedzą, że antykoncepcja nie raz zawodzi i wtedy "pomocy" będą szukać u nich. Tak naprawdę i antykoncepcja i aborcja wynikają z tych samych powodów: ludzie przyjmują nastawienie, że seks jest tylko dla przyjemności a dziecko to skutek uboczny. Jeśli wpoi się takie myślenie ludziom to skorzystają i producenci antykoncepcji i kliniki aborcyjne. Jak to powiedział Grondelski "wszędzie tam, gdzie antykoncepcja została zalegalizowana, w ciągu jednego pokolenia legalna staje się także aborcja". Ludzie zauważają, że antykoncepcja czasem zawodzi a wcale nie mają zamiaru zrezygnować ze swego hedonistycznego stylu życia i szukają innego sposobu pozbycia się "problemu".
5 dni temu / Vicky
 
Za mojego meza Kazika który odszedł do Pana nie daeno
5 dni temu / Agata
 
W sytuacji katastrofy demograficznej dzietność na poziomie 1,4 - 1,25 w Polsce musi zostać wprowadzony całkowity zakaz zarówno aborcji, jak i antykoncepcji. Inaczej - jako naród - wymrzemy.
5 dni temu / Izydor Oracz
 
@Adrian przecież pigułki hormonalne i prezerwatywy, czyli dwa najpopularniejsze środki antykoncepcyjne, nie są poronne
5 dni temu / Aha
 
Obecnie u nas, mimo szeroko dostępnej antykoncepcji, skala aborcji jest wyraźnie mniejsza, niż w międzywojniu, czy komunie, mimo że dostęp do antykoncepcji był wtedy trudniejszy, było mniej środków i o niższej skuteczności, szczególnie w II RP.
5 dni temu / rndm1234
 
Zakaz antykoncepcji zrodził się podczas soboru Vaticanum II i wcale nie poparła go większość biskupów i etyków. A tak na marginesie co gorsze antykoncepcja czy gromadka dzieci które nie mają co jeść?
5 dni temu / Janek
 
Antykoncepcja jest po to by aborcji nie było. Skoro nie dojdzie do niechcianego poczęcia to nie będzie aborcji. Proste to przecież
5 dni temu / Aha
 
Większość środków antykoncepcyjnych ma działanie poronne.
5 dni temu / Adrian
 
Dokładnie tak!
5 dni temu / Polka
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.