DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Teolog moralista: więcej antykoncepcji oznacza więcej aborcji

Teolog moralista: więcej antykoncepcji oznacza więcej aborcji
Fot. Pixabay

Więcej antykoncepcji oznacza więcej aborcji – przypomina dr John Grondelski, specjalista teologii moralnej na łamach „National Catholic Register”. Naukowiec wyjaśnia, że antykoncepcja i tak zwana aborcja są współzależne. „W krajach gdzie wprowadzono antykoncepcję, w ciągu jednego pokolenia pojawiała się także aborcja” – podkreśla.

 

 

Przedstawiciele największej w skali świata organizacji przemysłu aborcyjnego, amerykańskiej Planned Parenthood, często przekonują, że gdyby Kościół w rzeczywistości był pro-life, to zachęcałby do antykoncepcji, która – ich zdaniem – zapobiega aborcji.

 

„(…) wszędzie tam, gdzie antykoncepcja została zalegalizowana, w ciągu jednego pokolenia legalna staje się także aborcja. Nie ma na świecie kraju, gdzie jest legalna i powszechna antykoncepcja a jednocześnie zakazana aborcja” – napisał John Grondelski.

Antykoncepcja i aborcja to z pozoru dwie różne sprawy, również Kościół nigdy nie wrzucał ich do tego samego worka. Jednak badacz zauważa, iż łączy je motyw, dla którego są stosowane.

 

„U podstaw obu leży założenie, że człowiek jest panem i dawcą życia. Zarówno antykoncepcja, jak i aborcja sprzyjają postawie, że Boży dar życia musi spotkać się z aprobatą człowieka. Ten właśnie moralny akt arogancji sprawia, że dla wielu ludzi i społeczeństw aborcja jest tą samą moralną rzeczywistością i to dlatego jedno zjawisko pociąga za sobą drugie” – wyjaśnia Grondelski.

Są katolicy, którzy popierają antykoncepcję, ale nigdy nie zgodzą się na aborcję. „To charakterystyczne dla wielu katolików. Reszta świata uważa aborcję po prostu jako kolejny krok, gdy antykoncepcja zawiedzie. Dlatego uważam, że katolik nie może zgodzić się na antykoncepcję [także – red.], gdyż w ten sposób, w dłuższej perspektywie, zgadza się na aborcję” – wnioskuje naukowiec.

 

 

Źródło: vaticannews.va / KAI

RoM

 

 

 

 

 


DATA: 2020-09-14 17:46
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@ Janek chcesz powiedzieć że przed Soborem Watykańskim II antykoncepcja była w KK legalna? To chyba z prawosławniem Ci się pomyliło albo z Islamem
3 miesiące temu / Darek
 
Ja mam 29 lat i żyję w czystości, więc żadne "wpadki" się mnie nie imają. Posiadam również spore oszczędności, gdyż nie trwonię pieniędzy na środki antykoncepcyjne.
4 miesiące temu / Dziewica
 
@Kasia Akurat Boy jest jednym z promotorów i założycieli gabinetów aborcyjnych na ziemiach polskich, więc odwoływanie się do jego postaci jedynie potwierdza tezę autora artykułu, że antykoncepcja prowadzi do aborcji. W jaki sposób to potwierdza, bo z twojego toku rozumowania nic nie wynika. Powołałem się na Boya, bo ten był krytykowany za to, że mówił prawdę o masowym podziemiu aborcyjnym w Polsce międzywojennej. Teraz prawda wyszła na jaw i Boy miał rację, mówiąc o masowym podziemiu aborcyjnym. Nie ważne kto mówi ale co mówi. Twoje rozumowanie jest sprzeczne z logiką, bo odrzucasz daną tezę tylko ze względu na to, że mówił ją Boy. Może warto się zapoznać z logiką? "Ludzie przez antykoncepcję zniżają się do poziomu zwierząt". Antykoncepcja to typowo ludzkie zachowanie. Przecież 99 % zwierząt uprawia seks tylko i wyłącznie w celach prokreacyjnych. Znajdź mi zwierzę, które stosuje antykoncepcję.
4 miesiące temu / trooper
 
@Darek najpierw sprawdzaj, a potem pisz, bo jedyną osobą która się tu ośmiesza jesteś ty.
4 miesiące temu / Janek
 
do tooper, akurat Boy jest jednym z promotorów i założycieli gabinetów aborcyjnych na ziemiach polskich, więc odwoływanie się do jego postaci jedynie potwierdza tezę autora artykułu, że antykoncepcja prowadzi do aborcji. Poza tym, antykoncepcja hormonalna i spirale tp właśnie zwykle formy bardzo wczesnych aborcji, i warto o tym pamiętać.Ludzie bardzo wiele tracą wprzyzwalając sobie bezrefleksyjnie na antykoncepcję, zniżają się do poziomu zwierząt,negując swoją ludzką godność istoty obdarzonej rozumem i wolną wolą. Jestem pewna, że niezrozumienie czym jest w istocie sztuczna antykoncepcja - odrzucenie partnera-jest przyczyną plagi rozwodów.
4 miesiące temu / Kasia
 
@ Filip S. Znakomite słowa! Antidotum na hiperseksualizację społeczeństwa powinna być kontrrewolucja seksualna. W jej ramach powinny być drakońskie kary osób traktujących sferę intymną tylko w kategoriach przyjemności lgbt, swingersi
4 miesiące temu / Izydor Oracz
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.