DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Tennessee może częściowo zakazać aborcji eugenicznej! Zapadł ważny wyrok sądu federalnego

Tennessee może częściowo zakazać aborcji eugenicznej! Zapadł ważny wyrok sądu federalnego
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

„Federalny sąd apelacyjny orzekł, że stan Tennessee może zakazać eugenicznej aborcji dzieci z zespołem Downa” – informuje portal LifeSiteNews.

 

Federalny sąd apelacyjny orzekł, że stan Tennessee może zakazać eugenicznej aborcji dzieci z zespołem Downa. Decyzja VI Okręgowego Sądu Apelacyjnego gwarantuje również, że niemowlę nie może zostać poddane aborcji ze względu na jego rasę lub płeć.

 

To częściowe zwycięstwo republikańskiego, a zarazem pro-liferskiego gubernatora Tennessee, Billa Lee.

 

W lipcu Lee podpisał zbiorową ustawę chroniącą życie, która zakazała aborcji od chwili wykrycia bicia serca dziecka wraz z szeregiem innych ograniczeń i warunków aborcyjnych.

 

Jednak takie organizacje proaborcyjne jak American Civil Liberties Union (ACLU), oddział ACLU w Tennessee, Centre for Reproductive Rights (CRR) i Planned Parenthood Federation of America (PPFA) złożyły nadzwyczajne pozwy przeciwko nowemu prawu.

 

Grupy proaborcyjne argumentowały, że nowe prawo oznacza, że „prawie wszystkie aborcje w Tennessee zostały uznane za przestępstwo”. Od piątku 20 listopada stan może zapobiegać aborcjom eugenicznym, rasistowskim i seksistowskim. Zakaz zabijania dzieci, u których można wykryć bicie serca nadal jednak nie obowiązuje, gdyż był on przedmiotem osobnego nakazu.

 

Gubernator Lee potwierdził swoje przywiązanie do wartości każdego ludzkiego życia. „Każde życie jest cenne i każde dziecko ma wrodzoną ludzką godność” – napisał. „Nasze prawo zabrania aborcji na podstawie rasy, płci lub diagnozy zespołu Downa dziecka. Ochrona naszych najbardziej wrażliwych mieszkańców Tennessee jest warta walki" – dodał.

 

Według Associated Press prawnicy lobby proaborcyjnego natychmiast podjęli próbę zablokowania zakazu aborcji eugenicznej oraz aborcji selektywnej ze względu na płeć i rasę.

 

 

Źródło: LifeSiteNews / DoRzeczy.pl

TK

 

 


DATA: 2020-11-24 07:45
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.