DZIŚ JEST:   27   LISTOPADA   2020 r.

NMP Cudownego Medalika
Św. Wirgiliusza, biskupa
Św. Józefa Pignatellego
 
 
 
 

„Ten kościół spłonie” – sataniści sprofanowali świątynię w Częstochowie

„Ten kościół spłonie” – sataniści sprofanowali świątynię w Częstochowie
fot. youtube

Najprawdopodobniej w nocy z 23 na 24 lutego nieznani sprawcy dokonali zbezczeszczenia kościoła rektorskiego pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Tajemnicy Emaus na Cmentarzu Kule w Częstochowie. Wandale namalowali na murach świątyni satanistyczne symbole. Zagrozili też chrześcijanom śmiercią.

 

Sprawcy na elewacji świątyni umieścili znaki satanistyczne: odwrócony krzyż, pentagram, trzy szóstki oraz napisy: „ten kościół spłonie”, „szatan”, „zabić chrześcijan”. Policję rano zawiadomił rektor kościoła ks. Marian Wojcieszak, który złożył także zawiadomienie o dokonaniu przestępstwa.

 

- W tej chwili prowadzimy wstępne czynności. Dzisiaj ok. godz. 10.00 zostaliśmy powiadomieni przez dyrekcję zarządu cmentarza o tym, że elewacja kościoła, bramy i gabloty zostały zniszczone poprzez różnego rodzaju napisy. W tej chwili trwają oględziny na miejscu zdarzenia – powiedziała w rozmowie z KAI podinsp. Joanna Lazar, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

 

- Dochodzenie jest prowadzone w sprawie zniszczenia mienia. Dotyczy ono zabytku o dużym znaczeniu dla kultury miasta – dodała podinsp. Joanna Lazar.

 

Policja zabezpieczyła miejsce przestępstwa, sprowadzono ekipę techniczną i psa tropiącego. Na cmentarzu pojawili się także pracownicy ochrony zabytków, mający ocenić rozmiar uszkodzeń i metodę ich usunięcia.

 

Podobny akt wandalizmu na cmentarzu Kule miał miejsce w nocy z 24 na 25 listopada 2012 r. Wówczas zostały podpalone drzwi kościoła.

 

Cmentarz Kule to nekropolia otwarta w 1882 r. Zachowało się tu ok. tysiąc nagrobków sprzed 1939 r., w tym sto z końca XIX wieku, a także kilkadziesiąt zabytkowych grobów, m.in. Władysława Biegańskiego.

 

W podziemiach kościoła pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Tajemnicy Emaus w Częstochowie na Cmentarzu Kule spoczywają doczesne szczątki biskupów pomocniczych archidiecezji częstochowskiej: bp. Tadeusza Szwagrzyka, bp. Franciszka Musiela i bp. Miłosława Kołodziejczyka.

 

 

Źródło: KAI

ged


DATA: 2015-02-25 07:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tu trzeba żądać bardzo szczegółowej działalności policji. Znaleźć dewiantów, skazać i upublicznić ich gęby. Niech sąsiedzi wiedzą, jakie paskudztwo żyje obok. Swoją drogą, szkoda, że nie będzie "zejścia" podczas próby ucieczki przed policją... Proste i skuteczne rozwiązanie
ponad 5 lat temu / rozsądny
 
Słuchajcie! wystarczą 2 kamerki ukryte i szybko załatwiaą skurczybyków Rzeczywiście ,to nie wielki koszt
ponad 5 lat temu / Alanda
 
Kościół oczywiście płaci podatki z godnie z obowiązującym prawem i nie są to wcale małe sumy, dodatkowo wyręcza państwo w wielu dziedzinach choćby działalność charytatywna, opieka nad najuboższymi, bezdomnymi itp. W ten sposób ?państwo? pozbywając się tych niechcianych zadań zaoszczędza miliardy. Dyskryminacja, nieustanne ataki instytucji państwowych i pro-rządowych mediów na katolickie media szczególnie na TV Trwam i Radio Maryja. Lista karygodnych zachowań jest długa. Wszystko to kreuje atmosferę sprzyjającą tego typu profanacjom.
ponad 5 lat temu / max
 
To są rezultaty prowadzonej przez post-komunistów i liberałów akcji przemodelowania polskiego społeczeństwa przy pomocy m.in. zmasowanej nagonki na katolików, Kościół Katolicki. Uczestniczą w tym zarówno lewicowo-liberalni politycy tworząc antykatolickie, walczące z tradycją prawo, finansując antykatolickie wydarzenia oraz lewicowo-liberalne media które stanowią zdecydowaną większość i które za głównego wroga wybrały sobie właśnie Kościół. Stąd mamy poparcie polityków lewicowo-liberlanych dla Konwencji ?antyprzemocowej? która wskazuje na religię i tradycję jako główne źródło przemocy . Miliony złotych z budżetu idą na bluźniercze wydarzenia i wystawy m.in. Golgota Picnic, koncert Madonny czy wystawy Centrum Sztuki Współczesnej. Lewicowo liberalni politycy i media szczują ludzi na Kościół Katolicki, pomawiają Go że ten rzekomo bierze z budżetu państwa miliardy oraz że nie płaci podatków a rzeczywistość jest zupełnie inna.
ponad 5 lat temu / max
 
do antystolica: czy ty czytasz co piszesz?? równie dobrze parafianie mogliby wystapić o pozwolenie na lądowanie na marsie.
ponad 5 lat temu / kkkk
 
Żadni z nich sataniści. To tylko opłacona chuliganeria. Nie zdziwilabym się gdyby do tego bardzo młoda. Mnie tam bardziej interesują wyniki zawsze nieudolnej współczesnej milicji. Jakby tam staly plakaty obrońców życia, to już by byli i podejrzani, i winni i aresztawani. A tak skończy się "sprawców nie wykryto" A za następnym razem od nowa.
ponad 5 lat temu / blanka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.