DZIŚ JEST:   22   KWIETNIA   2019 r.

Poniedziałek Wielkanocny
Św. Sotera, papieża
Św. Kajusza, papieża
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 20  >   CYWILIZACJA

Piotr Doerre

Tembatsu znaczy kara


We współczesnym świecie niewiele herezji zwalcza się równie zaciekle jak ortodoksyjnie katolicki pogląd o bezpośrednim uczestnictwie Boga w naszych dziejach, zgodnie z którym niedawne tsunami w Japonii, podobnie jak inne dotykające świat kataklizmy, mogą być karą za grzechy ludzkości lub tylko… ostrzeżeniem przed taką karą.
 

Panująca w krajach liberalnej demokracji fasada wolności słowa skrywa w istocie jeden z najbardziej opresyjnych reżimów kontroli publicznej wypowiedzi w dziejach ludzkości. Skomplikowany, niejasny i z każdym dniem rozrastający się system zakazów i nakazów political corectness, wyprowadzony ze skrajnie ideologicznie pojmowanego egalitaryzmu, w założeniu zwalczać ma wszelkie formy językowej dyskryminacji ze względu na płeć, rasę, pochodzenie, wygląd, stopień sprawności fizycznej i psychicznej i tym podobne. Jest on z jednej strony owocem dominacji lewicy światopoglądowej w sferze kultury i polityki, z drugiej zaś – wygodnym instrumentem utwierdzania tejże dominacji.

Polityczna poprawność wciąż „staje się na nowo”, poszerzając się o nowe zakazy, wraz z uzyskiwaniem przez rozmaite lewicowe idee statusu dogmatycznego oraz piętnowaniem, jako niepoprawne, czyli „niedemokratyczne” i „niepostępowe”, kolejnych tradycyjnych zasad i poglądów. Coś, co jeszcze wczoraj mieściło się w granicach tolerowanej debaty publicznej, uważane najwyżej przez mainstreamowe media i polityków za nieco archaiczne, dziś może się okazać herezją, której głoszenie może narazić na zmasowaną publiczną krytykę, ostracyzm towarzyski, koniec kariery, utratę pracy i społeczną infamię.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

1915 - podczas drugiej bitwy pod Ypres Niemcy uwolnili w kierunku alianckich okopów 150 ton chloru (z ponad 6 tys. butli). Straty aliantów w wyniku operacji wyniosły ok. 12 tys. żołnierzy, z czego zmarło (w strasznych męczarniach) ok. 350 ludzi.

 
 

Co najmniej 215 zabitych i ponad 500 rannych – to krwawy bilans ośmiu eksplozji na Sri Lance. Cierpienie i śmierć chrześcijan w wymowny sposób obrazuje zdjęcie, jakie obiegło media elektroniczne w Wielką Niedzielę. Grafikę prezentujemy poniżej.

 

Rada Miejska niewielkiego Pieve di Cento we włoskiej prowincji Bolonia zatwierdziła projekt zainstalowania systemu zasłon w niepoświęconej kaplicy cmentarnej, aby tymczasowo zakrywać chrześcijańskie symbole i grobowce w jej środku.

 

Badania exit poll wskazują na zdecydowane zwycięstwo Wołodymyra Zełenskiego w II turze ukraińskich wyborów prezydenckich. Wedle sondaży komik zdecydowanie pokonał urzędującego prezydenta.

 

„Nie dajmy zwyciężyć złu i bądźmy narzędziami pokoju, którego tak bardzo wszyscy potrzebujemy” - napisał na Twitterze abp Stanisław Gądecki, komentując zamachy na Sri Lance.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.