DZIŚ JEST:   20   LUTY   2019 r.

Św. Franciszka i Hiacynty Marto
Św. Zenobiusza
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 20  >   CYWILIZACJA

Piotr Doerre

Tembatsu znaczy kara


We współczesnym świecie niewiele herezji zwalcza się równie zaciekle jak ortodoksyjnie katolicki pogląd o bezpośrednim uczestnictwie Boga w naszych dziejach, zgodnie z którym niedawne tsunami w Japonii, podobnie jak inne dotykające świat kataklizmy, mogą być karą za grzechy ludzkości lub tylko… ostrzeżeniem przed taką karą.
 

Panująca w krajach liberalnej demokracji fasada wolności słowa skrywa w istocie jeden z najbardziej opresyjnych reżimów kontroli publicznej wypowiedzi w dziejach ludzkości. Skomplikowany, niejasny i z każdym dniem rozrastający się system zakazów i nakazów political corectness, wyprowadzony ze skrajnie ideologicznie pojmowanego egalitaryzmu, w założeniu zwalczać ma wszelkie formy językowej dyskryminacji ze względu na płeć, rasę, pochodzenie, wygląd, stopień sprawności fizycznej i psychicznej i tym podobne. Jest on z jednej strony owocem dominacji lewicy światopoglądowej w sferze kultury i polityki, z drugiej zaś – wygodnym instrumentem utwierdzania tejże dominacji.

Polityczna poprawność wciąż „staje się na nowo”, poszerzając się o nowe zakazy, wraz z uzyskiwaniem przez rozmaite lewicowe idee statusu dogmatycznego oraz piętnowaniem, jako niepoprawne, czyli „niedemokratyczne” i „niepostępowe”, kolejnych tradycyjnych zasad i poglądów. Coś, co jeszcze wczoraj mieściło się w granicach tolerowanej debaty publicznej, uważane najwyżej przez mainstreamowe media i polityków za nieco archaiczne, dziś może się okazać herezją, której głoszenie może narazić na zmasowaną publiczną krytykę, ostracyzm towarzyski, koniec kariery, utratę pracy i społeczną infamię.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Podstawową przyczyną nadużyć jest lekceważenie szóstego przykazania. Bez zachowania czystości, pobożnego życia i ścisłej dyscypliny kapłańskiej życie jest skazane na porażkę” – napisał przed watykańską konferencją dotycząca nadużyć obyczajowych wobec nieletnich kardynał Gerhard Müller.

 
 

Nowojorscy adwokaci wnieśli do sądu pozew przeciwko dziennikowi „Washington Post” w  związku ze sposobem, w jaki gazeta relacjonowała werbalną napaść na grupę młodych uczestników styczniowego Marszu dla Życia w Waszyngtonie. Pełnomocnicy uwiecznionego na fotografiach i filmach ucznia Nicholasa Sandmanna domagają się od dziennika 250 milionów dolarów odszkodowania.

 

LGBT to propagowanie pedofilii – napisała małopolska kurator oświaty w odniesieniu do ogłoszonej w poniedziałek przez władze Warszawy karty gwarantującej przywileje osobom deklarującym się jako przedstawiciele tzw. mniejszości seksualnych.

 

Zarejestrowana w Czechach, finansowana przez George Sorosa spółka SFS Ventures obejmie 60 procent udziałów w spółce Eurozet, do której należy kilka rozgłośni nadających w Polsce, głównie Radio Zet. Mniejszościowym udziałowcem będzie wydawca „Gazety Wyborczej”, czyli Agora, która obejmie 40 procent akcji.

 

Akademia Francuska (Académie Française) zdecydowała o feminizacji nazw  niektórych zawodów. Dość często używane przez zwolenników lewicy formy żeńskie niektórych funkcji, często brutalnie raniące uszy, stosowane są także w języku polskim. We Francji nad formami językowymi czuwa jednak jedna z najstarszych instytucji tego kraju – Akademia. Teraz i ona ugina się pod naporem politycznej poprawności.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.