DZIŚ JEST:   19   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana de Brébeufa
Św. Pawła od Krzyża
Bł. Jerzego Popiełuszki
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 20  >   CYWILIZACJA

Piotr Doerre

Tembatsu znaczy kara


We współczesnym świecie niewiele herezji zwalcza się równie zaciekle jak ortodoksyjnie katolicki pogląd o bezpośrednim uczestnictwie Boga w naszych dziejach, zgodnie z którym niedawne tsunami w Japonii, podobnie jak inne dotykające świat kataklizmy, mogą być karą za grzechy ludzkości lub tylko… ostrzeżeniem przed taką karą.
 

Panująca w krajach liberalnej demokracji fasada wolności słowa skrywa w istocie jeden z najbardziej opresyjnych reżimów kontroli publicznej wypowiedzi w dziejach ludzkości. Skomplikowany, niejasny i z każdym dniem rozrastający się system zakazów i nakazów political corectness, wyprowadzony ze skrajnie ideologicznie pojmowanego egalitaryzmu, w założeniu zwalczać ma wszelkie formy językowej dyskryminacji ze względu na płeć, rasę, pochodzenie, wygląd, stopień sprawności fizycznej i psychicznej i tym podobne. Jest on z jednej strony owocem dominacji lewicy światopoglądowej w sferze kultury i polityki, z drugiej zaś – wygodnym instrumentem utwierdzania tejże dominacji.

Polityczna poprawność wciąż „staje się na nowo”, poszerzając się o nowe zakazy, wraz z uzyskiwaniem przez rozmaite lewicowe idee statusu dogmatycznego oraz piętnowaniem, jako niepoprawne, czyli „niedemokratyczne” i „niepostępowe”, kolejnych tradycyjnych zasad i poglądów. Coś, co jeszcze wczoraj mieściło się w granicach tolerowanej debaty publicznej, uważane najwyżej przez mainstreamowe media i polityków za nieco archaiczne, dziś może się okazać herezją, której głoszenie może narazić na zmasowaną publiczną krytykę, ostracyzm towarzyski, koniec kariery, utratę pracy i społeczną infamię.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Po lockdownie „odkryliśmy nową eklezjologię, może nawet nową teologię i nową posługę” – oznajmił biskup Mario Grech, od niedawna sekretarz generalny Synodu Biskupów.

 
 

Brzmienie projektu ustawy zakazującej terapii reparatywnej w przypadku osób, które walczą z niechcianym pociągiem seksualnym do osób tej samej płci, nie pozostawia miejsca na wolność religijną – ostrzegają kanadyjscy biskupi. Tamtejszy episkopat zwrócił uwagę, że w świetle nowego projektu prawa przestępstwem mogą się stać prywatne rozmowy między rodzicami i ich dziećmi nt. ludzkiej seksualności. 

 

Włosi ponownie wyszyli na ulicę, aby zaprotestować przeciwko projektowi prawa o tzw. homotransfobii. Szykowane przez rząd przepisy przewidują surowe kary za szeroko rozumianą „dyskryminację” osób LGBT.

 

Polityka zagraniczna Stanów Zjednoczonych musi się zmienić. Są inne priorytety. Nie będzie więcej środków na rozbudowę floty lotniskowców ani dodatkowych środków na kosztowne stare systemy. USA muszą przygotować się na asymetryczne zagrożenia ze strony Chin czy Rosji – sugeruje była sekretarz stanu Hillary Clinton, która, jak się spekuluje, mogłaby powrócić na wysokie stanowisko w administracji prezydenckiej, gdyby wybory wygrał Joe Biden.

 

Na skutek spadku liczby zakażeń koronawirusem premier Australii Daniel Andrews zmniejsza restrykcje dotyczących wspólnych zgromadzeń. Restauracje, biblioteki i puby mogą wznowić swoją działalność w znacznie szerszym zakresie niż kościoły.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.