DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

Telewizyjna debata przedwyborcza: tylko jeden komitet jednoznacznie za powszechnym prawem do życia

Telewizyjna debata przedwyborcza: tylko jeden komitet jednoznacznie za powszechnym prawem do życia
Fot. Pixabay

Nie tylko kobiety w ciąży mają prawa, ale również kobiety znajdujące się w łonie. Konfederacja jest za ochroną wolności i życia każdego człowieka. Jesteśmy za ochroną życia od poczęcia – powiedział podczas debaty na tematy światopoglądowe w studiu Polsatu Konrad Berkowicz z Konfederacji. Był to jedyny jednoznaczny głos pro-life spośród wszystkich wypowiedzianych przez uczestników dyskusji.

 

Prowadząca program „Polska Wybiera – Wybory Parlamentarne 2019” Agnieszka Gozdyra zapytała obecnych w studio podczas debaty przedstawicieli poszczególnych komitetów wyborczych: – Czy zmienią państwo obecnie obowiązujące przepisy prawa aborcyjnego?


Reprezentant przymierza PSL/Kukiz opowiedział się za utrzymaniem status quo. – Kompromis aborcyjny, który udało się osiągnąć, powinniśmy zaakceptować. Dyskusja się zaostrza, wykracza poza dyskurs medyczny. Jasno to wyraziliśmy gdy Władysław Kosiniak-Kamysz poprosił o odrzucenie wniosku liberalizującego prawo aborcyjne – stwierdził Dariusz Klimczak z Koalicji Polskiej.

 

Reprezentant obecnego obozu rządzącego ostrożnie poparł niewielką zmianę w funkcjonującym dzisiaj prawie: – Obecny kompromis jest bardzo często niezadowalający dla obu stron. Uważamy, że jeden wyjątek jest wątpliwy moralnie, mówię o aborcji eugenicznej. W Polsce dopuszczalna jest możliwość zabijania dzieci chorych, niepełnosprawnych. Jeżeli będą sytuacje sprzyjające, np. poprzez werdykt Trybunału Konstytucyjnego, to nad tym wątkiem trzeba się zastanowić – ocenił Jarosław Sellin (PiS).

 

Paulina Piechna-Więckiewicz z Lewicy, oczywiście poparła, w imię „praw kobiet”, swobodę zabijania nienarodzonych aż do 12. tygodnia życia płodowego dziecka.

 

Na przeciwległym biegunie znalazła się deklaracja Konrada Berkowicza z Konfederacji Wolność i Niepodległość. – Wierzymy, że nie tylko kobiety w ciąży mają prawa, ale również kobiety znajdujące się w łonie. Konfederacja jest za ochroną wolności i życia każdego człowieka. Jesteśmy za ochroną życia od poczęcia. Jest wiele sytuacji tragicznych, np. sytuacja zagrożenia życia matki i wtedy matka powinna zgodnie ze swoim sumieniem powinna decydować – stwierdził kandydat.

 

Z kolei Borys Budka (Koalicja Obywatelska) jednoznacznie sprzeciwił się poszerzaniu zakresu prawa do życia: – Bronimy godności polskich kobiet i przez 8 lat nie pozwoliliśmy, by zaostrzyć prawo aborcyjne. Przypomnę, że chodzi przede wszystkim, by nie igrać ze zdrowiem i życiem kobiety, by kobieta nie była traktowana podmiotowo, by nie decydowano czy ma heroicznie narażać swoje zdrowie i życie. Dlatego PiS zablokował TK by później umywać ręce próbując zmieniać prawo – ocenił.

 

 

Źródło: PolsatNews.pl

RoM

 

 

 

 


DATA: 2019-10-07 20:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
18
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

I nie likwidacji ZUSu, ale dobrowolności, co sprawi, że część osób bojąca się nowych rozwiązań zostanie w starym systemie. A z ZUSem koniecznie trzeba coś zrobić, bo z obecną demografią to mamy bankructwo niemal pewne.
10 miesięcy temu / BP
 
Nawet najbardziej liberalny Korwin zawsze mówił, że emeryci muszą otrzymać emerytury, pomysłów na ich opłacenie jest kilka
10 miesięcy temu / BP
 
Słuchałem pana Brauna. On mówi jak pan Mikke. Chce likwidacji ZUSu. I 6 mln dziadków puścić bez emerytury?
10 miesięcy temu / Second
 
@beata NIE MA TAKICH SYTUACJI, BY ZAGROŻENIE ŻYCIA MATKI BYŁO POWODEM DO ABORCJI. A ciąża pozamaciczna?
10 miesięcy temu / trooper
 
Od razu niepodobał mi się,,kompromis''aborcyjny, ale opowiadanie się za Kofederacją tylko dlatego, że są przeciw aborcji nie jest mądre, ani odpowiedzialne.A pamiętacie jaką opinię na ten temat ma ich guru-Korwin? Chcecie lewackiego rządu POkowców to wybierajcie Konfederacje, katolicy. Już oni wam katolicyzm pokażą.
10 miesięcy temu / panda
 
@BP @Kaska Żeby było jasne, będę głosował na Konfederację. Przepraszam, nie chciałem nikogo urazić. Tak odebrałem artykuł być może nie oddał on wiernie słów debaty której nieoglądałem.
10 miesięcy temu / Robert
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.