DZIŚ JEST:   11   LIPCA   2020 r.

Św. Benedykta z Nursji, patrona Europy
Św. Olgi, księżnej
 
 
 
 

Telewizja z Alabamy wstrzymała emisję bajki ze sceną jednopłciowego pseudo-ślubu

Telewizja z Alabamy wstrzymała emisję bajki ze sceną jednopłciowego pseudo-ślubu
Fot. You Tube

Twórca popularnej, wyświetlanej także w Polsce kreskówki „Artur” wyraził rozczarowanie decyzją publicznej telewizji z Alabamy. Stacja wstrzymała emisję premierowego odcinka zawierającego scenę homoseksualnego niby-ślubu z udziałem jednej z popularnych postaci.

 

„Artur” to serial o sympatycznych zwierzakach. Tytułowy bohater jest mrównikiem lubiącym wraz z siostrą rozwiązywać detektywistyczne zagadki. Serial powstał w 1996 roku, zaś w Polsce wyświetlany jest z przerwami od 2002 roku – dawniej przez stacje TV4 i Smyk, a ostatnio na antenie kanału Polsat Jim Jam. Docelową grupą filmu są dzieci w wieku 4-8 lat.

 

W najnowszym odcinku pan Ratburn, nauczyciel Artura idzie do niby-ślubu z mężczyzną o imieniu Patrick. Telewizja publiczna z Alabamy nie wyemitowała tej części serialu, w zamian prezentując odcinek archiwalny.

 

„Rodzice ufają Telewizji Publicznej Alabama (APT), od ponad 50 lat prezentującej dziecięce programy, które bawią, edukują i inspirują” – wyjaśnił Mike McKenzie, dyrektor programowy stacji w oświadczeniu opublikowanym przez media. 

 

„Co ważniejsze – chociaż gorąco zachęcamy rodziców do oglądania telewizji wraz ze swoimi dziećmi i rozmawiania o tym, czego się dowiedziały – rodzice wierzą, że ich dzieci mogą oglądać APT bez ich nadzoru” – dodał McKenzie. Dyrektor zwrócił uwagę, że według jego wiedzy, bajkę oglądają także dzieci młodsze niż grupa docelowa a część rodziców nie życzy sobie by w programach dla najmłodszych znajdowały się tego typu treści.

 

Marc Brown, twórca serii „Artur”, powiedział w rozmowie z magazynem „People”, że jest „bardzo rozczarowany” decyzją APT.

 

„Dlaczego ich nauczyciel nie miałby wyjść za innego mężczyznę? Wszyscy znamy ludzi, którzy są gejami, którzy są transami i jest to rzecz społecznie akceptowalna (…). „Chcemy, aby dzieci były wykształcone, aby mogły zobaczyć, że nie ma tylko jednego rodzaju rodziny. Każdy powinien czuć się reprezentowany. Myślę, że to właśnie zrobiliśmy w przypadku Artura” – stwierdził Brown.

 

Środowiska homoseksualne zareagowały rutynowo, oskarżając Mike’a McKenzie o homofobię.

 

 

Źródło: Life Site News

RoM

 

 

 

 

 


DATA: 2019-05-22 19:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Oto dzisiejsza Ameryka, niczym mitologiczny Janus. Jedna jej twarz, ta z pierwszych stron gazet, jest obrzydliwie lewicowo-liberalna, podczas, gdy druga, ta skromniejsza i prowincjonalna, ciągle prezentuje świat prawdziwych WARTOŚCI!
ponad 1 rok temu / Karol
 
Bravo Alabama!
ponad 1 rok temu / milusinska
 
A więc w Ameryce jest i sumienie i męstwo, i odpowiedzianość i MORALNOŚĆ? Brawo!
ponad 1 rok temu / ks. katecheta
 
To tam jest telewizja publiczna? Cóż za marnotrawienie pieniędzy podatników.
ponad 1 rok temu / ala wilk
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.