DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

Telewizja Trwam już na multipleksie

Telewizja Trwam już na multipleksie

Dziś o północy Mszą św. odprawioną przed cudownym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej rozpoczęła swoją działalność na multipleksie Telewizja Trwam Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. abp Zygmunt Zimowski, a homilię wygłosił ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski i przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski. Walka o miejsce dla tej katolickiej telewizji trwała niemal 3 lata.

 

Przybywamy tutaj z potrzeby naszego serca, aby podziękować za wszystko co uczynił Chrystus dla nas, dla naszego Narodu. I polecamy nasz Naród Matce Najświętszej, tej która uwierzyła, bo Telewizja Trwam w tym nowym wymiarze będzie wielkim narzędziem nowej ewangelizacji. I o to się gorąco módlmy – powiedział na rozpoczęcie Mszy Świętej ks. abp Zygmunt Zimowski.

 

W homilii ks. abp Depo powiedział, że za pośrednictwem rozgłośni Radia Maryja i Telewizji Trwam, podczas modlitwy eucharystycznej, modlitwy różańcowej, Anioła Pańskiego czy codziennego Apelu Jasnogórskiego zostają przezwyciężone różnice i podziały, których źródłem są rozmaite czynniki materialne i duchowe. – Te dary modlitwy, były nośnikiem nadziei dla Telewizji Trwam i znakiem ludzkiej tęsknoty za prawdą o Bogu, Kościele i Polsce, w czasie pokojowych Marszów o wolność i dar komplementarności medialnej – mówił hierarcha.

 

O. dr Tadeusz Rydzyk, założyciel i dyrektor Radia Maryja, w słowie jakie skierował do przybyłych na Jasną Górę, a także tych modlących się za pośrednictwem Radia Maryja i Telewizji Trwam podziękował wszystkim, którzy niestrudzenie walczyli i modlili się o miejsce dla tej katolickiej stacji na cyfrowym multipleksie. – Dziękujemy dzisiaj Panu Bogu, Matce Najświętszej i wszystkim ludziom. To jest zwycięstwo wszystkich ludzi solidarnych w modlitwie i działaniu – podkreślił o. dr Tadeusz Rydzyk, dziękując jednocześnie Papieżowi seniorowi Benedyktowi XVI oraz Ojcu Świętemu Franciszkowi, wszystkim księżom arcybiskupom i biskupom, którzy wspierali Telewizję Trwam.

 

W czasie uroczystości Rodzina Radia Maryja otrzymała relikwie św. siostry Faustyny Kowalskiej oraz bł. ks. Michała Sopoćki.

 

Źródło: Telewizja Trwam

pam


DATA: 2014-02-15 09:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Już oglądam.Alleluja!
ponad 6 lat temu / cynik
 
3 minuty dla języka Świętej Liturgii Kościoła Rzymskokatolickiego. To gwarantuje prawo kościelne i nawet SV II. Wtedy będę się cieszył. Zatem moralnie jest to głos jakby katolicki ale nie rzymski.
ponad 6 lat temu / Leo
 
Dzisiaj miło się zaskoczyłem jak przeglądałem kanały na tv ;-)
ponad 6 lat temu / Komki
 
Wreszcie prawo zwyciężyło
ponad 6 lat temu / normalny
 
Deo Gratias!
ponad 6 lat temu / some1
 
czekamy na pierwszą awarię multipleksu i to na częstotliwości, na której nadaje tylko Telewizja Trwam; liczymy na "atmosferyczne" zakłócenia uniemożliwiające nadawanie i odbiór tej telewizji; itd., itp. "modły" wznoszą do Szatana różnej maści zdegenerowani człowieki w Polsce; i co? i g...; te popaprańce chcą wygrać z Matką Bożą Królową Polski? chyba ich pogięło, odebrało rozum i czucie w mózgach; NARESZCIE ludziska zobaczą różne materiały i często na ten sam temat! niech w końcu uruchomią swe mózgi i wyciągną wnioski, logiczne wnioski, z tego co z nimi wyprawiają dziennikarzyny z tych różnych TeVałeNów! miejmy nadzieję, że będzie to początek końca tych cyganów (delikatne określenie tych bandytów), kładących nam codziennie do głów same bzdury, bzdety i śmieci informacyjne; co nas obchodzi matka Madzi, a teraz Trynkiewicz dłużej jak 15 sekund w wiadomościach! Polska się wali dosłownie i w przenośni; rozkradają nam ją już na żywca, w biały dzień - to trzeba nagłaśn
ponad 6 lat temu / jaro
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.