DZIŚ JEST:   10   SIERPNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca, męczennika
Św. Amadeusza Portugalskiego
 
 
 
 

Teksas niezmiennie za życiem. Kolejna bitwa przeciwko aborcji wygrana. Feministki szaleją

Teksas niezmiennie za życiem. Kolejna bitwa przeciwko aborcji wygrana. Feministki szaleją
fot. Bob Smith / Wikimedia Commons

Feministki wpadają w furię. W konserwatywnym stanie Teksas udało się przeprowadzić kolejną zmianę legislacyjną ograniczającą dostępność aborcji. Ilość klinik aborcyjnych zmniejszyła się o ponad połowę. „To jakaś parodia, że stan wielkości Teksasu będzie miał mniej niż 10 klinik aborcyjnych” – ubolewa działaczka feministyczna w rozmowie z tygodnikiem „Do Rzeczy”.

 

Federalny Sąd Apelacyjny Stanów Zjednoczonych podtrzymał wprowadzone dwa lata temu prawo ograniczające dostęp do aborcji w Teksasie. Od 2013 roku Teksas jest stanem, w którym nie tylko dokonuje się najmniej aborcji, a ich liczba wciąż spada, ale także prawo jest pod tym względem najmniej liberalne. Dzieje się tak za sprawą tzw. ustawy HB2, podnoszącej poprzeczkę standardu szpitali, w których dokonuje się aborcji, a także kwalifikacji samych lekarzy oraz zabraniającą zabijania nienarodzonych po dwudziestym tygodniu życia.

 

Zdrowy rozsądek podpowiada, iż mimo wszystko dla zapobieżenia rzezi niewiniątek zrobiono nader mało, ponieważ nie zakazano aborcji. Należy jednak pamiętać, iż od roku 1973 obowiązuje w USA prawo, wedle którego całkowity zakaz aborcji jest niemożliwy w żadnym ze stanów. Tak absurdalne prawo krępuje ręce przeciwnikom mordowania nienarodzonych.

 

Faktem jest też, iż konsekwencje wprowadzenia nowych regulacji przerosły same zapisy prawne, ponieważ już niedługo po uchwaleniu ustawy HB2 ilość klinik aborcyjnych zmniejszyła się z 41 do 18. Teraz ma być ich niecałe 10. Fakt ten oburza teksańskie feministki. – Serce mi pęka, gdy myślę o setkach tysięcy kobiet, których zdrowie i bezpieczeństwo zostały narażone na szwank przez to trefne prawo – boleje jedna z feministek, przepytana przez „Do Rzeczy”.

 

- To, co się udało zrobić w Teksasie, daje mi nadzieję na pogłębienie ochrony zarówno nienarodzonych dzieci, jak i ich matek. Uważam to za przełom i przykład dla całego narodu – mówi w rozmowie z „Do Rzeczy” Melissa Ohden, jedna z najbardziej znanych amerykańskich działaczek pro-life.

 

Przeciwko próbom ograniczania tzw. „prawa wyboru” – tzn. prawa do bezkarnego zamordowania własnego dziecka – protestują liberalne organizacje. „Do Rzeczy” cytuje raport proaborcyjnego Instytutu Guttmachera sporządzonego w 2014 roku. „W ciągu ostatnich trzech lat przelała się przez nasz kraj na poziomie stanowym niemająca precedensu fala ustaw antyaborcyjnych” – pisali oburzeni autorzy raportu, komentując zaostrzenie przez republikanów praw aborcyjnych w większości stanów.

 

Z raportu Instytutu Guttmachera wynika, iż „tylko w 2013 r. 22 stany wprowadziły 70 przepisów antyaborcyjnych”. Same przepisy są wprawdzie łagodne, tak jak ten uchwalony w Teksasie, w praktyce skutkują jednak zamykaniem dużej ilości klinik aborcyjnych. Dla przykładu w stanie Missisipi po zaostrzeniu prawa aborcyjnego pozostała tylko jedna klinika, której pracownicy dokonują mordów na niewinnych dzieciach.

 

Pomimo tych drobnych zwycięstw oraz ogólnego spadku ilości "przerwanych" ciąży, nie zapominajmy, iż Stany Zjednoczone wciąż pozostają krajem, w którym rocznie morduje się za sprawą aborcji okoła miliona niewinnych ludzkich istnień.

 

Źródło: Do Rzeczy

FO
DATA: 2015-07-11 12:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Chwała Teksasowi. Także gdy chodzi o ograniczenie deklaracji Sądu Najwyższego odnoś "małżeństw" homo. http://www.msn.com/en-us/news/us/texas-attorney-general-says-county-clerks-can-refuse-gay-couples/ar-AAcgo8o
ponad 5 lat temu / Tamtejszy
 
Texas, czyżby jedyny kraj normalności w USA - jakże znamienny jego przydomek Lone Star State!
ponad 5 lat temu / John Galt
 
Te aborcjonistki maja przeciez w innych stanach aborcyjne spa, ktore reklamuja w telewizji, z aborcji czyniac cnote, jak zabieg pielegnacyjny stop.
ponad 5 lat temu / DM
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.