DZIŚ JEST:   19   LUTY   2020 r.

Św. Konrada z Piacency
 
 
 
 

Teksas: wandale zaatakowali ośrodek pro-life wspierający kobiety w ciąży

Teksas: wandale zaatakowali ośrodek pro-life wspierający kobiety w ciąży
źródło: pixabay.com

W Austin w stanie Teksas doszło do ataku nieznanych sprawców na nowy ośrodek pomagający kobietom w ciąży oraz ich dzieciom. W budynku znajduje się siedziba Austin LifeCare, którego zadaniem jest m.in. wsparcie dla przyszłych matek, znajdujących się w trudnej sytuacji lub chcących dokonać aborcji.

 

Wandale atakując budynek wymalowali na nim napisy: „Liars” (Kłamcy – tłum. ang.) oraz „Fake clinic” (Fałszywa klinika – tłum. ang.). Można podejrzewać, że napastnicy byli zwolennikami aborcji, którzy pomoc kobietom w ciąży interpretują jako odbieranie prawa do aborcji. Szef Austin LifeCare Andy Schoonover powiedział, że nie jest zaskoczony reakcją nieznanych sprawców na działalność pro life. Podkreślił, że Austin jest miastem lewicowym, w którym nie akceptuje się poglądów promujących prawo do życia.

 

„Nie jesteśmy zaskoczeni. Zaledwie kilka miesięcy temu wrzucono przez nasze okno kamień. Jesteśmy w lewicującym Austin. Walczymy o kobiety i ich dzieci” – powiedział Schoonover.

 

Idea, że ​​kliniki zajmujące się ciążą, mające podejście pro-life są „fałszywymi klinikami”, jest często wykorzystywana przez działaczy proaborcyjnych jako pretekst do oprotestowywania ratujących życie placówek medycznych. W 2017 r. przeciwnicy opieki pro-life wpadli do kliniki pro-life dla kobiet w Atlancie, aby krzyczeć na pacjentów, którzy rzekomo zostali okłamani.

 

Shoonover powiedział, że podczas gdy wandalizm w centrum Austin jest „niedogodnością”, jego zespół wie, że ludzie, którzy to zrobili „najprawdopodobniej cierpią, albo dokonali aborcji, albo ją ułatwili” – mówi. Dodaje, że teraz ci ludzie potrzebują uzdrawiającej mocy Ewangelii. „Nie czuję potrzeby obrony, ale czuję potrzebę rzucenia światła na propagandę, którą ci ludzie starają się szerzyć” – kontynuował szef Austin LifeCare.

 

„Ci ludzie myślą, że staramy się zwabić kobiety do naszej kliniki, przekonując je, że zapewniamy aborcję” – mówi. Schoonover oświadczył, że ​​pracownicy Austin LifeCare informują każdego klienta, który umówi się na spotkanie, że klinika nie wykonuje ani nie poleca aborcji. „Dokładamy wszelkich starań, aby nie wprowadzać naszych klientów w błąd” – mówi.

 

„Christian Post” poinformował, że budynek, w którym siedzibę ma ośrodek pro-life, kiedyś był używany jako klinika aborcyjna Whole Women's Health. Dodaje, że to drugą co do wielkości organizacja proaborcyjna w Austin. Austin LifeCare przejęła budynek tego lata i przekształcił ją w ośrodek pomagający dzieciom i mamom.

 

 

Źródło: LifeSiteNews.com

WMa

 


DATA: 2019-08-31 15:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Byli to promotorzy KOnwencji CEDAW, Stambulskiej???
5 miesięcy temu / WIN
 
Krótko i na temat: W stanie Texas każdy dorosły, poczytalny i niekarany obywatel ma prawo do posiadania broni. Ma również prawo zastrzelić napastnika jeżeli ten wtargnie na teren jego nieruchomości. Następnym razem trzeba odeprzeć atak zbrojnie. Bezkarność rozzuchwala i może dojść do czegoś gorszego w skutkach. Szczególnie jeżeli napastnicy są opłaconymi najmitami.
5 miesięcy temu / 18:49
 
Skandal.
5 miesięcy temu / alo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.