DZIŚ JEST:   27   MAJA   2020 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Teksas: mordowanie nienarodzonych bez refundacji stanowych? Aborcjoniści wpadli w popłoch

Teksas: mordowanie nienarodzonych bez refundacji stanowych? Aborcjoniści wpadli w popłoch
Fot.3D4Medical.com /FORUM

Izba Reprezentantów w Teksasie zatwierdziła w środę projekt ustawy zakazujący refundacji kosztów aborcji w stanie. Przeciwnicy uznali ją za „okrutną i szkodliwą dla zdrowia kobiet”.


Nowe prawo ma duże szanse, by zaczęło już wkrótce obowiązywać w drugim najbardziej ludnym stanie Ameryki. Kobiety, które będą chciały dokonać aborcji, musiałby ponieść koszty dodatkowego ubezpieczenia.

 

Ustawa miałaby obowiązywać już od 1 grudnia br. Tym samym Teksas byłby 11 stanem USA, który ograniczył dostęp do aborcji w ramach prywatnych planów ubezpieczeniowych.

 

Senat zdominowany przez Republikanów najprawdopodobniej przyjmie ustawę, a gubernator republikański Greg Abbott już wyraził poparcie dla działań ograniczających dostęp do aborcji – podaje agencja Reutera.

 

Krytycy nowego prawa dramatyzują, że kobiety będą zmuszone do „wykupienia ubezpieczenia na wypadek gwałtu”. Republikanie podkreślają, że „to kwestia wolności gospodarczej i wolności w ogóle”.

 

Ustawa nie przewiduje żadnych wyjątków. Nie zezwala na finansowanie aborcji z pieniędzy podatników ani przedsiębiorców, którzy tego sobie nie życzą, nawet w przypadku gwałtu czy kazirodztwa.

 

– Kobiety i rodzice będą zmagać się z przerażającą decyzją o konieczności zakupu ubezpieczenia od gwałtu, aby pokryć koszty aborcji, jeśli staną się ofiarami przestępstw – dramatyzował deputowany Chris Turner. – To nie tylko śmieszne, ale także okrutne – dodał.

 

Wg Instytutu Guttmachera na razie 25 stanów wprowadziło pewne ograniczenia aborcji, upowszechnianej w ramach ustawy o ubezpieczeniu zdrowotnym, przyjętej po licznych kontrowersjach za administracji Obamy. Prezydent Trump obiecał unieważnić ustawę zdrowotną Obamy, ale jak dotąd z powodu oporu Demokratów i części Republikanów to mu się nie udało.  

 

Senat w Teksasie wcześniej zatwierdził projekty, w których wymagano od lekarzy informowania kobiet o powikłaniach, które mogą wystąpić podczas aborcji i które zabraniają władzom lokalnym zawierania umów z aborcjonistami oraz podmiotami stowarzyszonymi.

 

 

Źródło: reuters.com

AS
DATA: 2017-08-10 15:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bogu niech będą dzięki.Naród który zabija własne dzieci jest narodem bez przyszłości.
ponad 2 lata temu / Irena
 
Zamiast mordować dzieci, "mordujcie pornografie" która nie raz zachęca do gwałtu, ukazując, że "kobieta tak lubi". Dzieci nienarodzone płacą życiem bo hołduje sie hedonizmowi i milczymy często na to. Odwagi do walki
ponad 2 lata temu / db
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.