DZIŚ JEST:   23   MAJA   2019 r.

Św. Leoncjusza, biskupa
 
 
 
 

Teksańscy biskupi odcinają się od organizacji pro-life. Ich zdaniem powodem jest zbyt duży radykalizm

Teksańscy biskupi odcinają się od organizacji pro-life. Ich zdaniem powodem jest zbyt duży radykalizm
Fot. REUTERS/Ina Fassbender / FORUM

Hierarchowie obradujący na Teksańskiej Katolickiej Konferencji Biskupów wezwali wiernych do zaprzestania działalności w organizacji Texas Right to Live (Prawo do Życia – Teksas) największej organizacji pro-life w tym stanie.

 

Zdaniem amerykańskich hierarchów, organizacja przedstawiała nieprawdziwy obraz części księży i polityków katolickich, zarzucając im wspieranie aborcji i eutanazji. Zupełnie innego zdania są jej członkowie, którzy wskazują że jest to forma represji za otwarte mówienie o postawach niektórych duchownych rozmywających wśród wiernych podejście do aborcji.

 

- Wezwaliśmy księży, parafian i szkoły katolickie do odcięcia się od kontaktów z Texas Right to Live ze względu na ich nauczanie, które nie zawsze idzie w parze z tym, co do powiedzenia ma w pewnych kwestiach dotyczących ludzkiego życia Kościół katolicki – powiedział biskup Joe Vasquez z Austin.

 

Texas Right to Live jest najstarszą tego typu organizacją w Teksasie. Jej poparcie przyczyniło się do znacznego wzrostu popularności polityków w okresie kampanii wyborczej. W ostatnim czasie organizacja zaczęła krytykować niektórych z nich za zbyt „miękkie” podejście do tematu.

 

- Jesteśmy rozczarowani, lecz spodziewaliśmy się takiego rozwiązania - skomentowali decyzję biskupów członkowie organizacji, wskazując jednocześnie, że ich stanowisko jest przedstawiane w sposób nieprawdziwy. Rozmywanie problemu aborcji - zdaniem Texas Right to Live - może doprowadzić do odrzucenia projektów ustaw zakazujących aborcji w teksańskim parlamencie. 

 

Źródło: catholicherald.co.uk

PR


DATA: 2018-02-28 13:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Teksańscy biskupi nie są godni nazywać się biskupami. Zamiast wspierać walczących o życie, kładą kim kłody pod nogi. Niestety przykład idzie z góry, a ryba psuje się od głowy. Watykan honoruje aborcjonistów, to zgorszenie i niesmakk rozlewa rozlewa się na Kościół Powszechny.
ponad 1 rok temu / Michu.
 
Arcykapłani, arcykapłani zabijacie powtórnie Pana Jezusa Chrystusa...
ponad 1 rok temu / Yamamoto
 
Świetnie ujęte!
ponad 1 rok temu / Do pga
 
Znaczna część hierarchów KK pragnie ,,objawić" wiernym nowy Dekalog eliminując z poprzedniego przykazanie 5 i 6 . Kyrie elejson.
ponad 1 rok temu / Kazimierz
 
A może by jakieś konkrety, a nie pitolenie, że nie bo nie.
ponad 1 rok temu / DNA
 
@Anna - teoretycznie można być jednocześnie martwym i żywym - vide kot Schrödingera. Jak ktoś nie wie, o co chodzi, niech sobie wrzuci w wyszukiwarkę. Oczywiście to tylko taka zabawa intelektualna, żeby zobrazować paradoksy fizyki kwantowej. Ale niestety coraz więcej hierarchów wydaje się obecnie uprawiać z wiernymi taką zabawę. Nie udało się dotąd połączyć grawitacji z fizyką kwantową, ale widać próbują z fizyką kwantową połączyć katolicyzm. Taka Wielka Unifikacja. A że nie tylko cząstki elementarne mogą znajdować się w superpozycji, ale również obiekty z "naszego świata", w tym ludzie - to udowadniają właśnie obecnie hierarchowie katoliccy (?)
ponad 1 rok temu / pga
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "58583"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.