DZIŚ JEST:   23   MAJA   2019 r.

Św. Leoncjusza, biskupa
 
 
 
 

Tego wezwania papieża Franciszka nie zacytują lewicowo-liberalne media. Zobacz dlaczego!

Tego wezwania papieża Franciszka nie zacytują lewicowo-liberalne media. Zobacz dlaczego!
Fot: Adam Chelstowski/FORUM

Już pierwszego dnia swojej obecności w Polsce Ojciec Święty Franciszek zwracając się do przedstawicieli najwyższych władz naszego kraju, w tym prezydenta, premier, członków rządu i parlamentarzystów, w sposób jednoznaczny zabrał głos w sprawie toczącej się u nas debaty na temat ochrony życia. Tych słów papieża nie zacytują lewackie portale, które często powołują się na jego zmanipulowane wypowiedzi, by w ten sposób lansować swoje ideologie.

 

- Polityka społeczna na rzecz rodziny, pierwszej i podstawowej komórki społeczeństwa, aby wspierać te najsłabsze i najuboższe, pomagając im w odpowiedzialnym przyjęciu życia, stanie się w ten sposób jeszcze bardziej skuteczna. Życie musi być zawsze przyjęte i chronione – zarówno przyjęte jak i chronione – od poczęcia aż do naturalnej śmierci, i wszyscy jesteśmy powołani, aby je szanować i troszczyć się o nie. Z drugiej strony do zadań państwa, Kościoła i społeczeństwa należy towarzyszenie i konkretna pomoc wszystkim, którzy znajdują się w sytuacji poważnej trudności, aby dziecko nigdy nie było postrzegane jako ciężar, lecz jako dar, a osoby najsłabsze i najuboższe nigdy nie były pozostawiane samym sobie – powiedział w środę na Zamku Królewskim na Wawelu papież Franciszek.

 

Nie ulega wątpliwości, że Ojciec Święty ma świadomość trwającej w Polsce walki o ustawowe zakazanie mordowania nienarodzonych dzieci. Jego głos wypowiedziany już pierwszego dnia pielgrzymki do naszej Ojczyzny jest więc jednoznacznym sygnałem. Papież wyrażając swoje prywatne stanowisko w tej sprawie przypomniał jednocześnie jasne i niezmienne stanowisko Kościoła.

 

Słów papieża słuchali politycy rządzący naszym krajem, którzy deklarują się jako osoby wierzące. Już na jesieni będą mieli okazję zagłosować za życiem, a przeciw mordowaniu dzieci – zgodnie z tym co powiedział do nich papież Franciszek.

 


Cytat za: KAI

MWł
  


DATA: 2016-07-29 14:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Ciekawe dlaczego różne religie mogą jakoś bezkrwawo współcześnie egzystować tylko ta jedna nie może i wszędzie wprowadza chaos krew i płacz" - bo ta jedna ma tak zapisane w swojej "świętej księdze" Koranie, na przykład: "Kiedy więc spotkacie tych, którzy nie wierzą, to uderzcie ich mieczem po szyi; a kiedy ich całkiem rozbijecie, to mocno zaciśnijcie na nich pęta" (47:4).
ponad 2 lata temu / do eos
 
Po doświadczeniach Afganistanu byłbym ostrożny w pisaniu o "niewinności" islamskich dzieci, po doświadczeniach europejskich uczniów, których kosztem chora ideologia próbuje cywilizować tych niby niewinnych również, z szacunku dla ich cierpień i cierpień ofiar zamachów raczej bym milczał. W naszym wymiarze o oznacza, że mamy chronić życie ale przede wszystkim tych którzy zostali powierzeni naszej opiece czyli naszych polskich dzieci. Wiadomo kto stanowi współcześnie największe zagrożenie, mamy obowiązek się przed nim bronić, za nim będzie za późno i będziemy płakać jak płaczą we Francji i Niemczech. Ciekawe dlaczego różne religie mogą jakoś bezkrwawo współcześnie egzystować tylko ta jedna nie może i wszędzie wprowadza chaos krew i płacz.
ponad 2 lata temu / eos
 
Uprzejmie proszę, by nie powtarzać nicków osób tu piszących. Proszę swoje komentarze brać na swoje konto a nie podszywać się pod innych /to do Marii od słów ,,Słowa papieża dotyczą również ochrony życia dzieci uchodźców, nieprawdaż?"/. A co do pytania, to co uważa ,,Maria", że poczęte życie uchodźcy należy likwidować? W jaki sposób? Aborcja? Inaczej? I co autorka w ogóle miała na myśli, czy tylko poczęte życie, czy dzieci, które już są na świecie też?
ponad 2 lata temu / Maria
 
Słowa Papieża dotyczą wszystkich dzieci, a więc także dzieci uchodźców. Czym się różni nienarodzone dziecko Polaka od nienarodzonego dziecka choćby i islamskiego terrorysty? Te dzieci są jednakowo niewinne, gdyż (poza grzechem pierworodnym) nie popełniły żadnego grzechu.
ponad 2 lata temu / do Maria
 
@maria. Droga Mario. Chcesz chołubić dzieci uchodźców? Wspaniale! Nie troluj, tylko pakuj się do Bawarii. To blisko. Chcesz pokazać solidarność, udanej podróży. Nie ściągsj mojej 6-letnirj córce jurnych książąt orientu! Ps. W Szwecji jest ich dużo, może masz bliżej.
ponad 2 lata temu / daffy
 
Słowa papieża dotyczą również ochrony życia dzieci uchodźców, nieprawdaż?
ponad 2 lata temu / Maria
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "44953"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.