DZIŚ JEST:   19   SIERPNIA   2018 r.

XX Niedziela zwykła
Św. Jana Eudesa
Św. Sykstusa III, papieża
 
 
 
 

Tego jeszcze nie było: Jan Hartman atakuje Żydów za spotkanie z o. Rydzykiem

Tego jeszcze nie było: Jan Hartman atakuje Żydów za spotkanie z o. Rydzykiem
Krystian Maj/FORUM

„Żydzi zdradzili!” – takimi słowami znany ateista Jan Hartman nazwał spotkanie przedstawicieli środowisk żydowskich z ojcem Tadeuszem Rydzykiem. Jego zdaniem Żydzi „zleźli się tam w Toruniu, by składać hołdy i płaszczyć się przed oślizgłym cynizmem” dyrektora Radia Maryja.

 

Swoje „stanowisko” w tej sprawie Hartman opublikował na swoim blogu na stronie tygodnika „Polityka”. „Oskarżam Żydów – nie wszystkich, lecz licznych, choć żadnego nazwiska nie wymienię – o zdradę. Tak, o zdradę” – napisał na wstępie. Następnie nie przebierając w słowach zaatakował o. Tadeusza Rydzyka zarzucając mu, że „nie tylko stworzył Kaplicę Pamięci, w której zapisano sprawdzone i niesprawdzone nazwiska Polaków ratujących Żydów przed wydaniem ich Niemcom przez wychowanków przedwojennych Rydzyków, lecz zyskał dla swojej przewrotnej działalności aktywne poparcie wielu Żydów, w tym również oficjalnych czynników izraelskich”. Jego zdaniem to „odrażający triumf hucpy i załgania”.

 

O ile fala jadu i nienawiści, jaka spadła na dyrektora Radia Maryja, to nic nowego w wykonaniu Hartmana, o tyle rzeczą co najmniej dziwną jest jego kolejny, jeszcze bardziej brutalny atak wymierzony w środowiska żydowskie, których ateista dotychczas bronił na wszelkie możliwe sposoby.

 

„Lecz to nie Rydzyk wzbudza to obrzydzenie i nie głupcy z PiS, którzy myślą, że można dziś swój antysemityzm przykryć łgarstwami o dobrych Polakach katolikach, którzy w czasie wojny uczynili wszystko, co w ich mocy, by ratować swych braci Żydów, o nielicznych „czarnych owcach” i znacznie liczniejszych żydowskich niewdzięcznikach, pomawiających Polaków o antysemityzm. Moja złość i pogarda jest dla Żydów, którzy przed kilkoma dniami zleźli się tam w Toruniu, by składać hołdy i płaszczyć się przed oślizgłym cynizmem i jego diabolicznym celebransem. Jak Wam nie wstyd!” – napisał Hartman.

 

Nie zabrakło również chamstwa graniczącego z wręcz niespotykanym dotąd oderwaniem od rzeczywistości, jakie były polityk współpracujący z Januszem Palikotem wylał z siebie obrażając Polaków.

„Zdrajcy! Dlaczego to zrobili? Jedni dla pieniędzy i kariery. Inni z pogardy dla Polaków, sięgającej tak daleko, że załgany antysemita błaznujący w roli lejącego łzy krokodyla zdaje się im jakimś postępem w stosunku do Polaka antysemity gnającego widłami uciekiniera z obozu i przekopującego pola śmierci w poszukiwaniu złotych żydowskich zębów” - zaznaczył.

 

Na koniec Hartman wyraził wielkie ubolewanie z powodu „moralnej klęski”, jaką w tej sprawie ponieśli Żydzi. „Zawiedli na tym polu, na którym najbardziej należało na nich liczyć” - zakończył.

 

Źródło: polityka.pl

TK

 

 


DATA: 2017-11-29 14:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

i co tu zrobić z naszym bratem Hartmanem - tylko go kochac i modlic sie za niego a gdy otrzyma łaskę i otworzą sie jego oczy to będzie dziekował Bogu - więc za różańce bracia i siostry, i niech dobry Bóg ma w swej opiece naszego drogiego brata Jana H:)
8 miesięcy temu / erty
 
To jeszcze jeden dowód na to, jak nienawiść ogłupia.
8 miesięcy temu / Jan
 
O matyldo, ale schizoid doskonały !
8 miesięcy temu / botanik
 
Czy Żyd może być antysemitą?
8 miesięcy temu / Karol
 
to wszystko jest 100 krotnie bardziej niebezpieczne niż wszyscy sądzą. Te idee to utopia raju na ziemi, utopia doskonałego społeczeństwa bez Boga. A ci wszyscy którzy do tego nie pasują > Łączka
8 miesięcy temu / Pejot
 
TAK ŻYDZI ZDRADZILI BOGA DOKŁADNIE 2017 LAT TEMU I ZDRADZAJĄ NADAL TO FAŁSZYWA FLAGA....
8 miesięcy temu / PAWEŁ
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.