DZIŚ JEST:   21   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
 
 
 
 

Tego jeszcze nie było! Chiny oskarżają Szwecję o... ksenofobię

Tego jeszcze nie było! Chiny oskarżają Szwecję o... ksenofobię
ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Bertil Ericson / SCANPIX /FORUM

Chińczycy zarzucają Szwedom rasizm i ksenofobię. Wszystko z powodu programu transmitowanego w piątek w szwedzkiej telewizji. Pojawił się w nim żart z Chińczyków. Chodzi o wyrzuconą z hostelu przez policję rodzinę z Państwa Środka.

 

W programie „Szwedzkie wiadomości” na stacji SVT przedstawiono incydent wyrzucenia chińskich turystów z hostelu. Relacji towarzyszyły satyryczne komentarze na temat Chińczyków. Rzecznik chińskiego ministerstwa spraw zagranicznych Geng Shuang stwierdził, że doszło do „wielkiej obrazy i oburzającego ataku na Chiny i chiński naród”. Wezwał do podjęcia natychmiastowych działań.

 

Z kolei chińska ambasada w Szwecji wydała oświadczenie stwierdzające, że „program STV i jego prezenterzy szerzą i bronią rasizmu i ksenofobii [...] oraz otwarcie prowokują i nakłaniają do rasowej nienawiści i konfrontacji z Chinami”. „Pomyśleć, że takie rzeczy dzieją się w Szwecji, broniącej równości etnicznej” – czytamy w oświadczeniu.

 

Ponadto w sobotę chińska ambasada wydała komunikat ostrzegający turystów przed wyjeżdżaniem do Szwecji. Stwierdzono, że w skandynawskim kraju każdego dnia dochodzi do przypadków kradzieży i rabunków.

 

Program w szwedzkiej telewizji przedstawił i komentował incydent z 2 września. Wówczas to chińska rodzina przybyła do hostelu w Sztokholmie. Ponieważ posiadali rezerwację na dzień następny, to poinformowano ich, że nie mogą się jeszcze zameldować. Stwierdzili zatem, że poczekają w hotelowym lobby.

 

W efekcie wezwano policję. Azjaci trafili na bruk, a świat obiegło wideo przedstawiające rodzinę siedzącą na chodniku w towarzystwie policji. „Patrzcie, jesteśmy tu, a ludzie są chorzy” – krzyczał mężczyzna po angielsku. Jego matka wołała zaś o pomoc (po chińsku).

 

Szwedzka prokuratura 7 września ogłosiła, że nie podejmie śledztwa w sprawie postępowania służb, gdyż nie doszło do popełnienia przestępstwa.

 

Chińczycy komentujący incydent w mediach społecznościowych mają podzielone zdania. Część z nich solidaryzuje się z rodakami i krytykuje policję europejskiego kraju. Inni zarzucają Chińczykom przesadę.

 

 

Źródło: edition.cnn.com

mjend

 

 

 


DATA: 2018-09-25 13:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Szwedzi odreagowują niemożność wykpienia Murzynów i Saracenów, na Chińczykach.
ponad 1 rok temu / Converted
 
Och, to znany szwedzki porządek i praworządność. Gdy np z powodu pogody odwołany jest tego dnia lot, a lotnisko jest zamykane o 22, a pasażerowie siedzą w poczekalni i nie chcą wyjść bo jest noc, śnieg i 24h do następnego samolotu, przyjeżdża policja bierze ich za łby i wyrzuca na dwór. Porządek musi być.
ponad 1 rok temu / Wojtek
 
Ciekawe, czy policja byłaby taka skora do działań, gdyby byli to muzułmańscy "uchodźcy". Oj, chyba by prędzej eksmisje z pokojów przeprowadzili, żeby tylko ugościć "miłych gości". Oczywiście bezpłatnie.
ponad 1 rok temu / pga
 
Brawo Chiny.
ponad 1 rok temu / Hanys
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.