DZIŚ JEST:   23   LIPCA   2018 r.

Św. Brygidy, patronki Europy
 
 
 
 

Tęczowy totalitaryzm w Kanadzie: chrześcijanie bez prawa do adopcji

Tęczowy totalitaryzm w Kanadzie: chrześcijanie bez prawa do adopcji

Kanada rządzona przez premiera Justina Trudeau to kraj idący w awangardzie lewackiego postępu. Od dawna homoseksualiści mogą tam adoptować dzieci. To, co im wolno, bywa jednak zakazane dla... chrześcijan.

 

W kanadyjskiej prowincji Alberta odmówiono chrześcijańskim małżonkom możliwości adoptowania dziecka. Uznano, że para, przynależąca do jednej ze wspólnot protestanckich, nie nadaje się na rodziców ze względu na jej niepoprawne politycznie przekonania. Chrześcijanie, wierni biblijnemu obrazowi człowieka, deklarują przywiązanie do naturalnej rodziny i brak akceptacji dla jej tęczowych karykatur.

 

„Chcemy być pewni, że proces adopcyjny w każdym przypadku będzie miał najlepszy możliwy wynik tak dla rodziców, jak i dla dziecka, dlatego postępowanie jest tak dokładne i surowe” - skomentował negatywną decyzję urzędu Aaron Manton, rzecznik odpowiedzialnej za kwestie polityki dziecięcej socjaldemokratycznej minister Alberty, Danielle Larivee.

 

Ewangeliccy rodzice nie przeszli  testu przedkładanemu wszystkim chętnym do adopcji. Pyta się w nich ubiegających się o wychowanka także o kwestie małżeństwa i seksualności. Para odpowiedziała, że gdy dziecko będzie pytać o te sprawy, otrzyma odpowiedź ugruntowaną w Biblii i nie będzie akceptować homoseksualnego „stylu życia” dziecka.

 

Urząd stwierdził, że to mogłoby spowodować problemy z seksualnością dziecka i zapewnił, że decyzja odmowna będzie w tym wypadku zgodna z polityką rządu Alberty.

 

Para odwołała się od tej decyzji i złożyła pozew sądowy przeciwko prowincji, wskazując na jawną dyskryminację na tle religijnym. Co ważne, oboje rodzice mają pracę i własny dom, ciesząc się nieposzlakowaną opinią gdy idzie o ich własne relacje. Sąd rozpatrzy skargę najprawdopodobniej w przyszłym roku.

 

 

Źródła: Katholisches.info, christiantoday.com

Pach

 

 


DATA: 2017-11-26 08:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak zwykle wykazujesz brak zrozumienia. Każdy kto wyznaje ideologię pochodzącą od szatana, jest satanistą. Świadomym, bądź nieświadomym - jeśli nie wierzy w istnienie swego pana, ale potulnie realizuje jego plan.
7 miesięcy temu / do ollek
 
@abc Czerwoni sataniści? Pomieszanie z poplątaniem. Primo, nie zauważyłem, żeby w Kanadzie używano symbli komunizmu (bo chyba ten ustrój ma Pan na myśli, mówiąc "czerwony") Komunizm z natury jest ateistyczny, więc raczej nie uznaje wymyślonej postaci Szatana
7 miesięcy temu / ollek
 
A jak, twoim zdaniem, brzmi 8. przykazanie? Bo na pewno nie: "nie kłam, nawet jeśli przez ten fałsz bliźni poniesie niesprawiedliwą szkodę".
7 miesięcy temu / do trooper
 
@ollek, luteran się nie "atakuje" tylko po prostu mówi prawdę, której czasem nawet oni sami nie znają. To lewacka aberracja aby mówienie prawdy nazywać atakowaniem. Jeszcze tylko brakuje "nienawiści" i będzie komplet. Natomiast to, że są pogubieni wcale nie znaczy, że należy się cieszyć gdy dzieje im się krzywda i są prześladowani przez czerwonych sataniuchów. Nad tym należy ubolewać, to są tak elementarne sprawy, że aż dziwne, że trzeba komuś tłumaczyć.
7 miesięcy temu / abc
 
@Izydor To skoro tak, to albo nie atakuje się innych chrześcijan (luteran) na katolickim portalu, albo się cieszy z tego, że "heretycy" (takie określenia padały tutaj) są karani, nie można raz mówić jednego, innym razem drugiego
7 miesięcy temu / ollek
 
Jakby zdecydowali się nie wychować politpoprawnie, to pewnie odebranie dziecka byłoby ich najmniejszym zmartwieniem. Tam nie ma już tak, że nawet biologicznie własne dziecko wychowasz w duchu innym niż politycznie poprawnym. Aparat terroru i indoktrynacji skuteczniejszy niż bolszewicki. Uważam, że każdy młody człowiek wychowany w tych postępowych krajach zachowujący choćby i resztki religijności, to w zasadzie po ludzku patrząc prawie coś niemożliwego i sposób ewidentny pokazuje działanie łaski Bożej, o heroicznych postawach pewnych tamtejszych ludzi często opisywanych na łamach pch24.pl nawet nie wspominając.
7 miesięcy temu / incuss
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.