DZIŚ JEST:   21   CZERWCA   2018 r.

Św. Alojzego Gonzagi
Św. Jana Rigby
 
 
 
 

Tęczowy terror w Szwajcarii. Parlament chce karać za "dyskryminację" LGBT

Tęczowy terror w Szwajcarii. Parlament chce karać za "dyskryminację" LGBT
Źródło: pixabay.com

Szwajcarski parlament chce zmienić ustawę definiującą karalną dyskryminację, rozszerzając jej przejawy o kwestie związane z orientacją seksualną i tożsamością płciową. To zagrożenie dla wolności słowa, ostrzega ekspert.

 

„Istnieje groźba, że znowu powtórzy się ten sam scenariusz. Rewolucja kulturowa pędzi naprzód, bo siły chrześcijańsko-obywatelskie idą na pasku źle rozumianej tolerancji” – ostrzega na łamach  portalu Kath.net Dominik Lusser, chrześcijański ekspert ds. praw człowieka.

 

Parlament jest bliski udzielenia zgody na redefinicję pojęcia „dyskryminacji”, tak, by objąć ochroną osoby homo- i transseksualne. Jak tłumaczy Lusser, dziś prawo karze w Austrii tych, którzy dyskryminują innych naruszając ich godność „jako istot ludzkich” w związku z przynależnością do pewnej grupy. O tym, czy w danym przypadku rzeczywiście doszło do dyskryminacji, decydują zawarte w ustawie „wyróżniki dyskryminacyjne”, związane zwłaszcza z przynależnością etniczną, płcią czy niepełnosprawnością. 

 

Planowane zmiany odnośnie orientacji i tożsamości seksualnej są według autora o tyle niebezpieczne, że fenomen homo-, bi- i transseksualizmu przedstawiają w sensie wyłącznie w sensie „pozytywnym”, idąc za wytycznymi głęboko przesiąkniętych ideologią gender tzw. „zasad Yogyakarty”.

 

To stwarza głębokie pole do nadużyć, bo w myśl tak pojętej definicji każda wyrażona publicznie problematyzacja problemu homoseksualizmu może być rozpatrywana jako przejaw dyskryminacji, twierdzi Lusser. Homoseksualizm rozpatruje się tu jako wrodzony i w istocie będący tym samym, co choćby kolor skóry – stąd każda jego krytyka musiałaby być karalna. To niedorzeczne, pisze autor. „Moralnie negatywna ocena homoseksualnych praktyków i homoseksualnego stylu życia musi nadal pozostać możliwa, a nie być odgórnie piętnowana jako atak na godność osób o skłonnościach homoseksualnych” – przekonuje.

 

Podobnie rzecz ma się z tożsamością płciową, którą komisja parlamentarna chce uznać za coś związanego wyłącznie z „wewnętrznym odczuwaniem”, niemającym niczego wspólnego z obiektywnymi faktami biologicznymi. Według Lussera aprobata parlamentu dla rozszerzenia przepisów antydyskryminacyjnych w duchu „zasad Yogyakarty” będzie w oczywisty sposób ograniczać wolność słowa i naruszać porządek publiczny.

 

Pach

Źródło: kath.net

 

 

 


DATA: 2017-10-17 19:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

cz.2 Co do lesbijek, odpada drugi aspekt choroby, gdyż lesbijka może zostać zapłodniona (wręcz: inseminowana) mimo braku uczucia pożądania. Nie zmienia to jednak podstawowego aspektu choroby - dwie lesbijki, bez pomocy mężczyzny, dziecka w swoim związku nie spłodzą. Zgadzam się że mamy inne standardy - ja kieruję się logicznym wnioskowaniem opartym na definicjach i przytaczam fakty z życia, ty bujasz w obłokach ignorując tę część rzeczywistości która sprzeciwia się papce ideologicznej, którą zrobiły ci w główce twoje "autorytety".
8 miesięcy temu / r
 
cz.1 Poprosiłeś o przykład, więc podałem przykład: ablutofobia. Teraz nagle okazuje się że ten przykład ci z jakiegoś, nie wiadomo jakiego, powodu nie pasuje. Co ma imię doktora do szczegółów choroby - nie wiem i nie wnikam, pewnie tak ci "autorytety" wpoiły. Więzienie to warunki ekstremalne, zgoda. W takich warunkach choroby mają szczególnie dobre warunki do przenoszenia się, przecież analogicznie łatwo zarazić się chorobą zakaźną w szpitalu. Co do "warunków naturalnych", to naturalne że ten temat, dotyczący nie-heteroseksualizmu, generalnie nie dotyczy warunków zdrowo-naturalnych. Skoro w więzieniu u heteroseksualisty może powstać pociąg homoseksualny, to znaczy że więzienie jest bardzo dobrym przykładem na to że homoseksualizm można nabyć, więc po co te twoje nieudolne kombinacje z kobietą w więzieniu?
8 miesięcy temu / r
 
@r musze przyznać że dyskusja tutaj mnie już nuży - ewidentnie mamy inne standardy I uznajemy inne autorytety (jakie ty uznajesz nie wiem bo dla ciebie najwieksze światowe organizacje psychiatrów to głupoty). Sytuacje esktremalne typu wiezienie gdzie brak osób płci przeciwnej (a homoseksualizm to właśnie pociag do osób tej samej płci mimo obecności płci przeciwnej) to dla ciebie dowód naśladownictwa. Wierzysz że faceci w prostytucji i biznesie porno zawsze odczuwaja pożadanie bo inaczej facet nie może i że faceci homo nie sa przez to w stanie współżyć z kobieta by spłodzić dziecko. Za to lesbijek to nie dotyczy wiec.... u kobiet homoseksualizm nie jest choroba? Naśladownictwo to dla ciebie dowód obecności choroby psychicznej mimo że samo naśladownictwo nie ma z chorobami psychicznymi nic wspólnego. Wiec jak chcesz to prosze bardzo wierz że jest to choroba psychiczna ale zachecam to krytycznego przyjrzenia sie argumentom swoim i strony przeciwnej. Z mojej strony to wszystko.
8 miesięcy temu / Kulfon
 
I dodatek do watku wiezienia: homoseksualizm czyli pożadanie i "miłość" wobec płci tej samej co nasza. Czy to w wiezieniu to pożadanie wobec faceta czy wobec jakiegokolwiek ludzkiego ciała aby zaspokoić swoje żadze? Czy jakby była tam kobieta to by i tak wybrali faceta? Bo tak postepuje homoseksualista. Ale w wiezieniu chyba trudno powiedzieć bo brak tam osób płci przeciwnej. Wiec nie uważam że to dobry przykład który byłby dowodem na cokolwiek.
8 miesięcy temu / Kulfon
 
@r naśladownictwo psychologiczne nic nie ma wspólnego z chorobami psychicznymi wiec do głowy mi nie orzyszło że o to chodzi. Ale ok, niech bedzie cofam wystepuje u dorosłych, Poprosiłem a przykład - czyli jakieś imie doktora, pacjenta coś konkretnego a nie ogólne stwierdzenie bez poparcia w faktach. Re wiezienie: tutaj sie nie dogadamy. Dla mine to warunki ekstremalne których nie ma co porównywać do warunków normalnych. W końcu człowiek w warunkach ekstremalnych dopuszcza sie czynów niezgodnych ze swoja natura. Wiec nie przykład wiezienny nie jest dobry bo nie odzwieciedla warunków naturalnych. No dobra wróćmy do sedna czyli czy homoseksualizm jest choroba psychiczna. Dla ciebie dowód to psychiczna bezpłodność i naśladownictwo psychologiczne jako forma zarażenia sie. No to popatrzmy. (Cdn.)
8 miesięcy temu / Kulfon
 
cz.2 Rytualne naśladowanie zachowań homoseksualnych (np. cwelowanie w więzieniach) to inna sprawa, związana z gwałtem, a więc przykrością (a nie przyjemnością seksualną) dla jednej ze stron, więc to inne zagadnienie niż seks wynikający z pożądania obu stron, o którym to przypadku jest dyskusja. Kobiety są w stanie uprawiać seks bez uczucia pożądania, ale mężczyźni nie, chyba że naszprycują się np. środkami na potencję. Dlatego homoseksualista, bez dodatkowej ingerencji we własny organizm, nie jest w stanie spłodzić dziecka. No i znowu powtarzam: niemożność poczęcia dziecka wynikająca JEDYNIE z celowej decyzji, nie jest chorobą. A w przypadku homoseksualistów, o ich chorobie NIE ROZSTRZYGA brak chęci, lecz to że NAWET GDYBY MIELI CHĘĆ, TO DZIECKA NIE POCZNĄ BEZ POMOCY Z ZEWNĄTRZ ICH ZWIĄZKU.
8 miesięcy temu / r
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.