DZIŚ JEST:   02   CZERWCA   2020 r.

Św. Marcelina i Piotra
Bł. Sadoka i towarzyszy
 
 
 
 

„Tęczowy” socjalizm? Paryska księgarnia LGBT ma problemy, z pomocą chce przyjść ratusz

„Tęczowy” socjalizm? Paryska księgarnia LGBT ma problemy, z pomocą chce przyjść ratusz
Ecelan [CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

Perspektywa zamknięcia znajdującej się w dzielnicy Marais księgarni LGBT „Les Mots à la Bouche” (Słowa do Ust) z powodu braku funduszy na zapłatę zaległego, trzymiesięcznego czynszu, wywołała falę oburzenia. Merostwo Paryża stara się znaleźć dla homoksięgarni nowy lokal, a nawet uregulować długi.


W tej księgarni jest wszystko, są nawet pierwsze powieści erotyczne Renauda Camusa – wyjaśnia dla „Valleurs Actuelles” pisarz-skandalista Frédéric Martel. Autor „Sodomy” uważa, że „stworzona w latach 80. księgarnia LGBT, umożliwiła dzielnicy Marais stać się tym, czym jest dzisiaj. Jest to miejsce inauguracyjne dla całej społeczności gejowskiej obecnej w jej sąsiedztwie”.


Teraz prowadzony przez Waltera Palucha zagrożony zamknięciem z powodu niepłacenia czynszu ośrodek literatury homoseksualnej otrzymał bezwarunkowe wsparcie zastępcy mera Paryża ds. kultury Christophe’a Girarda. – „Les Mots à la Bouche” to historyczna paryska księgarnia, którą chcemy chronić i do której jesteśmy bardzo przywiązani. Być może tak samo jak do domu Victora Hugo – deklarował samorządowiec dla portalu 20 Minut.


Mer Paryża, socjalistka Anne Hidalgo nie zabrała jeszcze głosu w tej sprawie, ale wiadomym jest, że nie przegapi okazji, by ponownie potwierdzić swoje poparcie dla LGBTQI i „środowiska postępowego”. To przecież ona przeznaczyła z budżetu miasta 100 tys euro, by seniorzy-homoseksualiści mogli przebywać w medycznych domach starców Ehpad.


Możliwe są trzy rozwiązania. Merostwo IV dzielnicy, gdzie znajduje się księgarnia, może sklasyfikować to miejsce jako zabytek historyczny, uregulować czynsz lub znaleźć nowy lokal w budynkach socjalnych, którego wynajem kosztowałby dużo mniej.


Mer IV dzielnicy Ariel Weil potwierdził, że „szukał lokali socjalnych na nowe miejsce dla księgarni”. Wydaje się, że miasto znajdzie tanie pomieszczenie dla LGBT, ponieważ Vincent Monadé, prezes krajowego centrum książki (CNL) ogłosił, że Semaest (firma regulująca rozwój księgarń w Paryżu) otrzymała kandydaturę na otwarcie sklepu w XI dzielnicy z adresu Les Mots à la Bouche.


Natomiast Frédéric Martel popiera pomysł wpisania lokalu o powierzchni 130 m.kw. na listę zabytków historycznych, co umożliwiałoby otrzymywanie dotacji państwowych. – W Nowym Yorku Barack Obama sklasyfikował jako zabytek narodowy Stonewall Inn, gejowski bar z przyległym parkiem, który był miejscem zamieszek w 1969 roku po nalocie policji, moglibyśmy zrobić to samo z księgarnią – wskazuje.


W przeciwieństwie do tej „postępowej” księgarni, wiele literackich adresów sklasyfikowanych po prawej stronie – takich jak „Nowa Księgarnia” przy ulicy Médicis – nie ma wsparcia. 9 października 2018 roku została ona zaatakowana przez Antifẹ. Atak przeszedł bez echa. Nie było żadnej reakcji paryskiego ratusza. 11 września tego samego roku dyrektor księgarni François Bousquet otrzymał groźby od czterech osobników, którzy wyzwali go od „drańskich faszystów”. W tym samym dniu pojawiły się na fasadzie księgarni Notre-Dame de France w V dzielnicy graffiti. Wymalowano sierp i młot oraz napis: „faszyṡci”.


Homoseksualna księgarnia „Les Mots à la Bouche” wybiera niekiedy autorów często siejących zło i dewiację, takich jak Roger Peyrefiite. Natomiast François Bousquet został skrytykowany przez tygodnik „l’Express” za umieszczenie w witrynie plakatu z portretem Celine – zmarłego w 1962 roku wybitnego pisarza, którego oskarża się o antysemityzm.

 


Franciszek L. Ćwik

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-02-07 08:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie ma już takiego kraju jak Francja już dawno się zaorali w swojej tolerancji.
1 miesiąc temu / Krzysiek
 
Wszystko co zlego spotyka Francje to jest kara za Vandei. Niech ich zislamizuja badz cos innego. To jest kara.
3 miesiące temu / Stan
 
Nawet nie wiedzą co oznacza sierp imłot.
3 miesiące temu / A.G.
 
Takie mądrości sprzedają i nikt nie chce tego czytać? Ani chybi faszystowski spisek... Rozwiązanie jest proste: od każdego urzędnika, żandarma i lokalnego polityka po 100 euro tygodniowo na interes dewiantów. W zamian za to "darczyńcy" otrzymają odpowiednią lekturę ze znajomości której będą musieli zdać egzamin. Skoro tak im się podobają wszelakie dewiacje to niech płacą i czytają. Jak nie po dobroci, to pod przymusem. Po dwóch miesiącach problem się rozwiąże....
3 miesiące temu / Bondaree
 
Podwojne standardy
3 miesiące temu / Znowu
 
Islamizacja Francji nie jest karą Bożą, ale ratunkiem.
3 miesiące temu / Robert
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.