DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

„Tęczowy piątek” w stołecznym LO. Rada rodziców „za”, a rodzice mówią, że o niczym nie wiedzieli

„Tęczowy piątek” w stołecznym LO. Rada rodziców „za”, a rodzice mówią, że o niczym nie wiedzieli
źródło: pixabay.com

Tęczowy piątek znalazł się w programie warszawskiego liceum. Wbrew woli większości rodziców, których – jak się okazuje – nie chroni prawo oświatowe” – alarmuje „Nasz Dziennik”. Chodzi o XXVII Liceum im. Tadeusza Czackiego. Decyzję w sprawie podjęła rada rodziców.

 

Rodzice podnoszą główny zarzut, że odbywa się to bez poinformowania, że doszło do wpisania organizacji „tęczowego piątku” do programu profilaktyczno-wychowawczego – mówi w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” jeden z rodziców. – Uczyniła to rada rodziców. Nie było to wcześniej konsultowane wśród nas. Dopiero teraz się o tym dowiadujemy. Zdecydowana większość rodziców jest albo przeciwna, albo nie chce zajmować stanowiska – dodaje.

 

Uchwalanie programu profilaktyczno-wychowawczego to kompetencja rady rodziców w porozumieniu z radą pedagogiczną, tak to jest uregulowane w przepisach oświatowych – wyjaśnia nam rzecznik prasowy warszawskiego kuratorium oświaty Andrzej Kulmatycki. – Jeżeli te przepisy prawa oświatowego nie są zachowane, to oczywiście podlega to naszemu nadzorowi, jeżeli np. ten program nie byłby właściwie uchwalony. Jeżeli dotrze do nas informacja wskazująca na nieprawidłowości, to będziemy to wyjaśniać – dodaje.

 

Do sprawy odniósł się warszawski radny PiS Patryk Górski. – Jestem całkowicie przeciwny uczeniu ideologii LGBT dzieci w szkołach. To indoktrynacja. Martwi mnie to, że obecny prezydent Rafał Trzaskowski wydał już na organizacje wspierające i promujące LGBT ok. 840 tys. zł. Niepokoi mnie to, że tego typu ideologie, jak nie odgórnie, jak nie prezydent Trzaskowski, to oddolnie są wpychane do szkół. Są to karygodne i niedopuszczalne działania – podkreśla polityk.

 

 

Źródło: naszdziennik.pl

TK

 

 

Zobacz także:

 

W obronie wyższych praw. Dlaczego musimy przeciwstawiać się legalizacji związków homoseksualnych?

 

W obronie wyższych praw

 


DATA: 2019-10-15 11:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Rodzice w tym dniu nie powinny posyłać dzieci do szkół na znak protestu.Gdzie tu demokracja jak jest tęczowa i pedofilska dyktatura w szkołach.
9 miesięcy temu / Beata
 
@nie mogę - Trump wspiera słowami a czynami podpiera się jednak konstytucją Stanów i popiera wyroki uniewinniające przedsiębiorców, którzy np. odmawiają świadczenia usług osobom LGBT. Nie mówię, że przez to jest krystaliczny, bo nie jest. Mówię tylko, że po Trumpie może przyjść ktoś, kto nie tylko będzie werbalnie wspierał ale również zacznie wymuszać konkretne decyzje sprzyjające LGBT. Trzeba zauważać takie różnice, bo żyjemy w czasach, w których musimy odbudowywać cywilizację łacińską - logicznym jest, że łatwiejsze to będzie przy Trumpie niż Sandersie.
10 miesięcy temu / Akwin
 
A przecież o tym, co się dzieje w szkole, decydować powinien resort edukacji, a nie samorząd!
10 miesięcy temu / Zbigniew
 
Ostatnio w ONZ Trump wygłosił przemówienie. Bezspornym i kluczowym jest dla niego i jego zwolenników walka z antysyjonizmem i homofobią. PiS tego nie powie, ale żeby utrzymać wsparcie USA będzie w Polsce implementował lgbt i walkę z "antysemityzmem" rozumianym po żydowsku. Zbliża się ucisk ze strony PO i ze strony PiS.
10 miesięcy temu / tasak
 
@Akwin : Trump oficjalnie wspiera lbgtss+ . Nie pamiętasz jego deklaracji? Czy wy wszyscy macie sklerozę????
10 miesięcy temu / nie mogę
 
@cichy - PiS tego nie zrobi, bo narazi się ambasador Mosbacher i USA, na których sznurku chodzą od początku kadencji. Najgorsze jest to, że naszą sytuację ratuje obecność Trumpa jako prezydenta USA, który nie forsuje pewnych rozwiązań ale jak do fotela dorwie się np. Sanders to można być prawie pewnym, że będzie wymuszał wprowadzenie w Polsce liberalizację obyczajów w zamian za rzekome bezpieczeństwo. Oczywiście PiS pogna za nowym panem merdając potulnie ogonem w imię swojej rusofobii.
10 miesięcy temu / Akwin
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.