DZIŚ JEST:   18   LUTY   2020 r.

Św. Konstancji
Św. Szymona
Bł. Fra Angelica
 
 
 
 

„Tęczowy piątek”. Musisz powiedzieć NIE! [10 POWODÓW]

„Tęczowy piątek”. Musisz powiedzieć NIE! [10 POWODÓW]
źródło: pixabay.com

25 października 2019 Kampania Przeciw Homofobii organizuje w polskich szkołach tak zwany Tęczowy Piątek. Organizacja na swej stronie udostępnia materiały i instruuje nauczycieli jak przeprowadzić lekcje równości. Zapewne z powodu obawy przed sprzeciwem nie wymaga – inaczej niż w zeszłym roku – rejestrowania szkół. Publikujemy 10 powodów, dla których rodzice, a także pracownicy szkół powinni pozostać czujni i wyrazić sprzeciw wobec tęczowego piątku.

 

1. Ministerstwo Edukacji Narodowej podkreśla, że niedopuszczalne jest organizowanie wydarzeń takich jak Tęczowy Piątek bez zgody Rady Rodziców. Rodzice powinni jednak pozostać czujni, by nie naruszono ich uprawnień i nie zorganizowano akcji poza ich plecami. Warto, by w tym celu zadzwonili do szkoły czy otwarcie wyrazili stanowisko.

 

2. Nawet gdyby Rada Rodziców wyraziła zgodę, to prawo do sprzeciwu pozostaje, wynika bowiem z ustawy zasadniczej. „Rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Wychowanie to powinno uwzględniać stopień dojrzałości dziecka, a także wolność jego sumienia i wyznania oraz jego przekonania” – czytamy w artykule 48 Konstytucji RP.

 

3. Działania Kampanii Przeciw Homofobii to przejaw promocji homoseksualizmu. Oswajanie młodych z homoseksualizmem zachęca do niego. Tymczasem mózgi nieletnich uczniów nie są jeszcze w pełni ukształtowane. W sprawach seksualnych trudno mówić o podejmowaniu przez nich w pełni świadomych i dobrowolnych decyzji.

 

4. Polacy sprzeciwiają się homozwiązkom. Choć 54 procent Polaków uważa, że homoseksualizm należy tolerować, to ta sama grupa uznaje go za odstępstwo od normy (co próbują z kolei kwestionować homo-aktywiści!). Ponadto 71 procent Polaków nie zgodziło się z twierdzeniem jakoby „pary gejów i lesbijek, czyli dwóch osób tej samej płci, pozostających ze sobą w intymnym związku, powinny mieć prawo zawierać związki małżeńskie”. Jedynie co 11 Polak pozwoliłby homoseksualistom na adopcję. Dane pochodzą z badania CBOS przeprowadzonego na próbie liczącej 1064 osoby. [CBOS / tvp.info].

Najprawdopodobniej zatem rodzice sprzeciwiający się tęczowemu piątkowi szybko odkryją, że znajdują się w większości – a hałaśliwa mniejszość dysponuje po prostu dużą medialną tubą.

 

5. Tendencja do legalizacji homo-małżeństw czy innych przywilejów dla homoseksualistów to chwilowa moda. Na przykład przed 2000 rokiem nie obowiązywały one w żadnym chyba cywilizowanym kraju. Przez stulecia naszej cywilizacji nikomu nawet do głowy nie przychodziło wysuwać tak absurdalne postulatów, jak te głoszone przez ruch LGBT. Ani poważnym filozofom, ani zwykłym ludziom. Zresztą wciąż ogromna większość państw świata nie zezwala na związki homoseksualne. Polska po prostu pozostaje normalna.

 

6. Homoseksualizm wiąże się z licznymi przypadłościami zdrowotnymi. Mniejszość LGBT w większym stopniu jest podatna na ryzyko nadużywania substancji psychoaktywnych (substance use), raka, chorób układu krwionośnego, otyłości, depresji, samobójstwa, izolacji, odrzucenia, a także chorób przenoszonych drogą płciową. Przyznaje to naukowe pismo medyczne. [Cureusv.9(4); 2017 Apr autorzy (Hudaisa Hafeez, Muhammad A Tahir, Nusrat JahanSadiq Naveed) / ncbi.nlm.nih.gov].

 

7. Od akceptacji LGBT wiedzie prosta droga do usankcjonowania prawnego homo-związków, homo-małżeństw, a może nawet adopcji dzieci. Nawet jeśli razie żądania aktywistów w Polsce bywają skromniejsze, czy jednak wkrótce się nie nasilą? Badania pokazują bowiem, że umysł nie reaguje na drobne zmiany. Wiele osób dopuszczających się poważnych nieprawości zaczynało od naruszania drobnych, rzekomo nieistotnych reguł.

 

8. Dyskryminacja ze strony rówieśników w szkołach jest godna potępienia, lecz można ją zwalczać bez jednoczesnej akceptacji innego zła (homoseksualizmu). Ten ostatni szkodzi bowiem samym uczniom, gdyż wiąże się z konsekwencjami zdrowotnymi. Czy w imię walki z dyskryminacją uczniów biorących narkotyki, upijających się czy lekceważących naukę mamy organizować dni narkomańskiej, pijackiej dumy lub marsze równości dla leni? Odpowiedź jest oczywista.

 

9. Kampania Przeciw Homofobii w swym podręczniku dla rodziców podburza do nieprzestrzegania nauki Kościoła o homoseksualizmie. Tyle, jeśli chodzi o światopoglądową neutralność organizacji.

 

10. Lewica stara się, byśmy na kwestię Tęczowych Piątków patrzyli przez pryzmat losu uczniów zmagających się ze swą seksualnością. Rodzice będący katolikami powinni jednak patrzeć na to przez pryzmat GRZECHU, jakim są kontakty homoseksualne i GRZECHU zaniechania, jakim jest zgoda na ich promocję u dzieci. 92 procent Polaków przyznaje się do katolicyzmu – jak podaje opracowanie Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS) [gosc.pl]. Ta miażdżąca większość Polaków ma wszelkie konstytucyjne prawa, w tym do wychowania dzieci zgodnie z sumieniem.

 

Marcin Jendrzejczak


DATA: 2019-10-26 06:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
29
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tęczowe piątki mają na celu nauczania tolerancji a nie "Promowania zboczeń" lub "Seksualnych dewiacji" Sam jestem katolikiem ale nie mam nic przeciwko temu by nauczać dzieci tolerancji.Mimo to jestem zdecydowanie przeciwko seksualizacji dzieci i uczenia ich masturbacji.Tak długo jak jest to tylko nauka tolerancji to jest ok
3 miesiące temu / Beka
 
Tęczowy piątek z definicji jest dyskryminujący, ponieważ nie przewiduje udziału w nim takich dyskryminowanych w szkołach lub na podwórku osób jak np: osoby otyłe, noszące okulary, leworęczni, czy wreszcie kibice drużyn piłkarskich np. Legii, którzy są dyskryminowani przez kibiców innej drużyny, np. Cracovii.
3 miesiące temu / Przem
 
Każdy dyrektor szkoły który na to zezwolił nadaje się do natychmiastowego zwolnienia
3 miesiące temu / Roman
 
KK się udało
3 miesiące temu / @ dk
 
Chcą wejść do edukacji już najmłodszych przedszkolaków bo co się zapisze w strukturze ludzkiej pamięci w tym wieku to się odtwarza w życiu dorosłym . Tak mówią psychiatrzy. Stąd takie parcie aby wejść do szkół.
3 miesiące temu / dk
 
1."Oswajanie młodych z homoseksualizmem zachęca do niego." Dobry żart. 2.Ponadto 71 procent Polaków nie zgodziło się z twierdzeniem jakoby ?pary gejów i lesbijek, czyli dwóch osób tej samej płci, pozostających ze sobą w intymnym związku, powinny mieć prawo zawierać związki małżeńskie?. Związek homoseksualny nie będzie małżeństwem z tego samego powodu dla którego koło nie będzie kwadratem. Przecież nie ma kwadratowych kół. Tak samo nie ma małżeństw homoseksualnych 3. "92 procent Polaków przyznaje się do katolicyzmu ? jak podaje opracowanie Centrum Badania Opinii Społecznej CBOS gosc.pl. Ta miażdżąca większość Polaków ma wszelkie konstytucyjne prawa, w tym do wychowania dzieci zgodnie z sumieniem." Z czego tylko 40 % uczęszcza na niedzielną Mszę św. Ta większość ma prawa ale nie z tego powodu, że jest większością.
3 miesiące temu / trooper
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.