DZIŚ JEST:   19   WRZEŚNIA   2020 r.

NMP z La Salette
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
 
 
 
 

Tęczowy dyktat w Niemczech. 30 tys. euro kary za leczenie homoseksualizmu

Tęczowy dyktat w Niemczech. 30 tys. euro kary za leczenie homoseksualizmu
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: unsplash.com

Minister zdrowia Niemiec, Jens Spahn, zaostrzył ustawę zakazującą terapii reparatywnych. Ten otwarcie homoseksualny polityk chce doprowadzić do penalizacji już nie tylko samych terapii, ale nawet reklamowania czy zwykłego informowania o ich przeprowadzaniu.

 

Jednym z głównych projektów politycznych Spahna jest przeforsowanie zakazu terapii reparatywnych, czyli leczenia homoseksualizmu. Spahn twierdzi, że pociąg do osób tej samej płci nie jest chorobą, więc rzekomo nie wolno próbować go zmieniać. Przedstawiany dotąd projekt przewidywał, że za Odrą zakazane będą wszelkie terapie reparatywne osób niepełnoletnich poza kilkoma drobnymi wyjątkami.

 

W nowym projekcie te wyjątki zostały skreślone. Co więcej, Spahn chce zakazać też reklamowania, oferowania i informowania o terapiach reparatywnych. Warto dodać, że Jens Spahn to polityk CDU. W mediach przedstawia się jako katolik, choć żyje w formalnym związku z mężczyzną.

 

Gdy ustawa zostanie przyjęta, jej złamanie niemiecki wymiar sprawiedliwości karać będzie jak wszystkie inne delikty przeciw prawu karnemu. I tak próba pomocy nastolatkowi zmagającemu się z homoseksualnymi skłonnościami ścigana będzie przez policję i prokuraturę jak prawdziwe przestępstwo. Już samo reklamowanie, oferowanie albo informowanie o terapiach reparatywnych ma w być w Niemczech zagrożone bardzo wysoką grzywną – do 30 tysięcy euro.

 

Obecnie według szacunków w Niemczech przeprowadza się 2000 terapii reparatywnych. To o 2000 za dużo – mówi homoseksualny minister. – Homoseksualizm to nie choroba – twierdzi. – Poza tym, tak zwane terapie reparatywne są niebezpieczne. Często wiąże się z nimi poważne cierpienie fizyczne i psychiczne – dodaje. Osoby oferujące takie terapie będą musiały odpowiadać pod zarzutem uszkodzenia ciała.

 

Lewicowa prasa jest zachwycona propozycjami zawartymi w treści projektu ustawy. Poczytny „Der Spiegel” pisze w tym kontekście o „ulepszeniu” ustawy. „Die Zeit” ogłasza zaś kres „pseudoterapii”.

 

W Niemczech w 2001 roku zalegalizowane zostały tzw. homoseksualne związki partnerskie. W roku 2017 wprowadzono tzw. homoseksualne „małżeństwa” cywilne i przyznano im pełne prawo do adopcji dzieci. W 2018 roku państwo uznało istnienie tak zwanej „trzeciej płci”.

 

W odpowiedzi na te zmiany Kościół katolicki uznał niedawno homoseksualizm za całkowicie normalny, a biskupi chcą wprowadzić błogosławieństwa kościelne dla par jednopłciowych. Większość wspólnot protestanckich zrobiła to już dawno. Od 2010 ewangelicy pozwalają nawet by pastorzy i pastorki żyli w związkach jednopłciowych.

 

 

Źródła: kath.net, spiegel.de, zeit.de, pch24.pl

Pach

WMa

 


DATA: 2019-12-19 19:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Leworęczność nie jest grzechem, czyny homoseksualne są.
8 miesięcy temu / @klik
 
mieszasz pojęcia ,upodobania to jedno a cecha to drugie ,już próbowano leczyć leworęczność
8 miesięcy temu / do t
 
Co to za argument, że orientację należy akceptowac i nie należy jej zmieniac gdyż się ma takie upodobania? Równie dobrze można by w te sposób usprawiedliwiac upodobanie do kradzieży,kłamstwa,itd; gdyż ma się taką naturalną orientacje i nie należy z nią walczyc! Oczywiście,iż od teorii do praktyki często jest daleka droga ale uznanie prawdy-zdrowej teorii i nie naginanie jej do własnych upodobań chocby praktyka życia "kulała" to już jest br. dużo!
8 miesięcy temu / t
 
Szkoda mi aktywnych homoseksualistów.Nie można ich informować o zagrożeniach zdrowotnych,moralnych i wiecznych.Na szczęście Bóg wyposażył człowieka w sumienie i nawet gdy cały świat będzie trąbić o bezgrzeszności tych zachowań,Bóg wciąż przemawia do grzesznika.
8 miesięcy temu / kasiakasia
 
Najlepiej niech promotorzy zboczeń zakażą wszelkiego leczenia, naiwniaki. Według waszej teorii to skandal by doprowadzać kogoś do zdrowia krzywdząc go lekami o szkodliwych skutkach ubocznych, skoro możecie go zabić w ramach eutanazji. Orientacji zmienić nie można, ale upodobania seksualne tak. Dowód: są heteroseksualiści którzy w więzieniach zaczynają odczuwać pociąg seksualny do mężczyzn.
8 miesięcy temu / @Matmanam
 
Dobrze! Na podobnej zasadzie zakazana powinna być medycyna alternatywna
8 miesięcy temu / Manam
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.