DZIŚ JEST:   20   MARCA   2019 r.

Św. Wolframa
Św. Herberta, pustelnika
 
 
 
 

Tęczowy dyktat trwa. Trener skazany, bo odmówił prowadzenia zajęć dla grupy LGBT

Tęczowy dyktat trwa. Trener skazany, bo odmówił prowadzenia zajęć dla grupy LGBT
Zdjęcie ilustracyjne By Ptbodyguard (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], via Wikimedia Commons
#LGBT    #KRAV MAGA    #TRENER    #SĄD    #DYSKRYMINACJA    #WYROK    #DRUKARZ    #KASACJA    #HOMOFOBIA    #WOLNOŚĆ    #HOMOSEKSUALIZM

Poznański sąd uznał, że trener krav magi, który odmówił prowadzenia zajęć dla grupy LGBT, jest winny wykroczenia, ale też odstąpił od ukarania mężczyzny. To nie koniec walki. - Nie zgadzamy się na kneblowanie przez środowiska LGBT i na zakaz swobody przekonań – zapewnia pełnomocnik oskarżonego.

 

Wyrok dotyczy wydarzeń sprzed roku. Do Roberta K, trenera krav magi z Poznania zgłosiły się osoby ze zrzeszającego homoseksualistów stowarzyszenia Stonewall. Instruktor początkowo miał zgodzić się na prowadzenie zajęć, ale po kilku dniach odmówił. Zostało to odebrane jako przejaw homofobii.

 

Sprawa została zgłoszona na policję, a następnie trafiła do sądu. Robert K. stał się też celem ataków środowisk LGBT i został okrzyknięty homofobem. Proces toczył się przed Sądem Rejonowym w Poznaniu. Robert K. został uznany za winnego wykroczenia, ale odstąpiono od wymierzenia kary. Jego pełnomocnik już zapowiedział, że wyrok zostanie zaskarżony. – Nie zgadzamy się na kneblowanie przez środowiska LGBT i na zakaz swobody przekonań – zaznaczył.

 

Sprawa trenera jest podobna do przypadku łódzkiego drukarza, który odmówił stowarzyszeniu LGBT wydrukowania plakatów z treściami sprzecznymi z jego poglądami. W tamtej sprawie zapadł taki sam wyrok, a minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro ogłosił, że złoży kasację.

 

Źródło: „Gazeta Polska Codziennie”

MA

 

Zobacz także:

 

W obronie wyższych praw. Dlaczego musimy przeciwstawiać się legalizacji związków homoseksualnych?

 

W obronie wyższych praw


DATA: 2018-07-17 17:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No brawo, w końcu załapałeś :)
11 miesięcy temu / do ollek
 
Skoro prac nawet bym nie zaczął, nie byłoby mowy o żadnych stratach. Ewentualnie kara (zapisana w umowie), za nie wywiązanie się z niej. Jeśli takiego zapisu by nie było, nie ma o czym mówić.
11 miesięcy temu / ollek
 
Jakie ewentualne straty materialne, to wynikałoby ze szczegółów umowy o której piszesz. I obchodziłoby cię, ale znając twój brak zdolności przewidywania przyszłości, dopiero wtedy gdy wskutek olania sądowego nakazu zapłaty zapukałby do ciebie komornik :)
11 miesięcy temu / do ollek
 
Materialne? A co by mnie to obchodziło? Wtedy to byłby problem zarządców kościoła, nie mój. Poza tym, jakie materialne straty, jeśli nie rozpocznę prac? Nie wezmę zaliczki etc.
11 miesięcy temu / ollek
 
Oczywiście że możesz się wycofać, tylko wtedy masz nam zrekompensować ewentualne poniesione straty MATERIALNE. Natomiast nie mielibyśmy prawa ciągać cię po sądach za twoją urojoną katofobię :)
11 miesięcy temu / do ollek
 
Czyli rozumiem, że mogę się umówić z katolikami na wykonanie na przykład remontu kościoła i w przeddzień prac mogę się wycofać? Nie mogliby mieć do mnie wtedy pretensji, wszak korzystam z konstytucyjnej wolności
11 miesięcy temu / ollek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.