DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2020 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Tęczowa troska o homofoba

Tęczowa troska o homofoba
Kadr z klipu KPH

Środowiska zaangażowane w promocję homoseksualizmu postanowiły otoczyć opieką tzw. homofobów. Wyprodukowano więc spot filmowy pokazujący „cierpiącego” na tę przypadłość biznesmena, który pogrąża się w świecie swoich antyhomoseksualnych paranoi.


Spot wyprodukowała niezależna grupa artystyczna La Camera Independent przy wsparciu Kampanii Przeciw Homofobii i Ambasady Kanady w Polsce.


Można go zobaczyć w Internecie oraz przed wszystkimi seansami w mieszczącej się w Pałacu Kultury i Nauki Kinotece i wybranych kinach sieci Multikino. Warto w tym miejscu przypomnieć, że Multikino długo zwlekało z dopuszczeniem na swoje ekrany filmu opowiadającego o bohaterskiej walce Cristeros. Pokazy „Cristiady” w tej sieci kinowej zostały zorganizowane w skutek silnej presji widzów.


Spot wyreżyserował Albert Bana, scenariusz napisał Mateusz Pacewicz a za zdjęcia odpowiedzialny jest Tadeusz Kieniewicz. Ivo Krankowski wyprodukował spot pod szyldem La Camera Independent, a sfinansowała go Ambasada Kanady w Polsce oraz Kampania Przeciw Homofobii. Postprodukcje wykonało studio Chimney.

W spocie zrealizowanym na w konwencji trailera filmowego wystąpili: Wojciech Zieliński, Katarzyna Herman, Piotr Garlicki, Bartłomiej Firlet, Mariusz Drężek i Bartłomiej Morawski. Jak poinformował producent filmu, twórcy i aktorzy biorący udział w projekcie nie wzięli za to żadnych pieniędzy. Kolejnym krokiem służącym promowaniu spotu ma być powstanie wersji rosyjskiej. Homośrodowiska w ostatnim czasie wzięły na celownik ten kraj, który przyjął prawo wymierzone w promotorów dewiacyjnych zachowań.


Zjedzony przez homofobię

Spot ukazuje historię biznesmena, któremu się „poszczęściło”. Tu trzeba się zgodzić z twórcami filmu, gdyż ukazany obraz szczęścia jest wielce pociągający. Nasz bohater ma dzieci i żonę – przyjmijmy taką interpretację obecności w łóżku młodego biznesmena kobiety – choć we współczesnym świecie nie jest to wcale tak oczywiste. W każdym bądź razie obrazek jest cudowny i romantyczny. Jednak w życiu bohatera – hołdującemu jak widać dość konserwatywnym wartościom – jest jedno ale. Cierpi na homofobię. Można podejrzewać, że do pewnego momentu miała ona charakter bezobjawowy. Skojarzenia z tego typu schizofrenią będącą przyczyną wielu dysydenckich zatrzymań w Związku Radzieckim jest jak najbardziej na miejscu.


Homofobia jest jednak zbyt ciężką „chorobą” by tkwić w stanie wegetatywnym. Przelotne spojrzenie na dwóch potencjalnych kontrahentów-homoseksualistów wrzuca bohatera w paszczę szaleństwa i niszczy jego życie rodzinne i zawodowe. Robi się i śmiesznie i straszno. Wystarczyło bowiem by bohater filmu wykazał więcej entuzjazmu wobec homozwiązków a jego życie ułożyło by się inaczej.


Czego z resztą można się spodziewać po ludziach hołdujących takim wartościom jak rodzina? Wiadomo, że są oni potencjalnym zagrożeniem, swego rodzaju bombą z opóźnionym zapłonem. Choć patrząc na kilka ostatnich produkcji rodzimej kinematografii można uznać, że wszyscy Polacy są takimi ładunkami wybuchowymi. Wystarczy pokazać im homoseksualistę, ekologa czy last but not least Żyda, a już rodaka świerzbią ręce.


Kim jest „polski homofob”?

Wielce frapujący jest opis tego czym objawia się „polska homofobia” zamieszczony na stronie promującej film. Zacytujmy go w całości: polska [podkreślenie red.] homofobia przybiera różne postaci: agresji werbalnej i fizycznej, w miejscach publicznych, w pracy, w szkole; inicjatyw politycznych, a nawet projektów ustawodawczych mającej chronić polskie życie publiczne przed „promocją homoseksualizmu”; batalii w obronie „wartości rodzinnych” (tak jakby obecność w życiu publicznym ludzi LGBTQ mogła wpłynąć na orientację tych, którzy żyją w „tradycyjnych” rodzinach); obsesji doszukiwania się znamion „homoseksualności” i „zgadywania” kto jest gejem, a kto lesbijką; i, najczęściej, przyjmowania lękowej postawy: „my udajemy, że was nie widzimy, a wy udajecie, że jesteście <>”. 


Po prostu - wszystko co nie jest pochwałą homoseksualizmu jest homofobią. Najmniejszy nawet gest nie przesycony uwielbieniem dla „tęczowych” przy jednoczesnym okazywaniu wzgardy „heterykom” jest godny potępienia. Wyobraźmy sobie sytuację penalizacji tak pojętej homofobii. Jak szybko zabrakło, by więzień i ktoś rzucił by hasło eksterminacji homofobów?


Autorzy tego katalogu na wstępie podkreślają, że mówią o polskiej homofobii. Może zatem iść krok dalej i spróbować udowodnić tezę, że „choroba” ta jest genetycznie przypisana Polakom. Granty się posypią!


Dwie pieczenie przy jednym ogniu

Promocja tak postępowego i politpoprawnego do bólu głowy filmiku nie mogła obyć się bez nomen omen tradycyjnego przyłożenia Kościołowi. Na stronie spotu pada dramatyczne pytanie: „Czy skoro ofiarami homofobii są osoby LGTBQ warto „pochylać się” nad losem homofobów?”. Zaraz pada dość symptomatyczna odpowiedź: „Warto – bo pozwala to zdemaskować irracjonalne źródła postawy, która w polskiej opinii publicznej funkcjonuje jako pogląd uzasadniany „naukowo”, ideowo, a nawet religijnie – samozwańczy specjaliści przedstawiają „dowody” na „uleczalność homoseksualizmu”, politycy przekonują nas, że homoseksualizm zagraża narodowej tożsamości, księża powołują się na „słowo Boże”.


Warto zapytać choćby o jedno – a na co mają się powoływać księża? Na publicystykę Adama Michnika?

Samo pojecie tzw. homofobii idealnie wręcz wpisuje się w to, co dla autorów tych słów jest godne napiętnowania. Jego „naukowość” jest mocno wątpliwa, ma ono charakter uznaniowy i służy wyłącznie jako swoiste narzędzie przemocy wobec niewpadających w zachwyt na „tęczową” wizją świata.


Reasumując . Jak mawiał tow. Lenin: „kino jest najważniejszą ze sztuk”. Współczesnemu człowiekowi przyzwyczajanemu do szybkiej i niezbyt wyszukanej konsumpcji – we wszelkich dziedzinach – twórcy filmiku postanowili łopatologicznie wytłumaczyć kto ich zdaniem stanowi największe zagrożenie i kogo należy się bać.Łukasz Karpiel

 

 


DATA: 2013-08-24 09:13
AUTOR: ŁUKASZ KARPIEL
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Poprzewracało się kompletnie w niektórych tęczowych głowach
ponad 6 lat temu / some1
 
W odpowiedzi na post "mileny". Na buty dla dzieci zarób sama. Nie stać Cię? Nie rób sobie nadprogramowych dzieci.
ponad 6 lat temu / Rav
 
Sodomici niech sobie robią co chcą we własnym domu na tyle jestem tolerancyjny , ale nie można dopuścić do promocji zboczenia i deprawacji dzieci.
ponad 6 lat temu / cynik
 
Dobrze wiedzieć. Teraz Multikina będę omijać szerokim łukiem.
ponad 6 lat temu / Mine
 
Bzdurniejszego klipu w życiu nie oglądnąłem. Ciekawe kto im dał kasę na to wszystko... bo mam złe przeczucie ze to może być z publicznych :/
ponad 6 lat temu / Mlody
 
+
ponad 6 lat temu / Asia
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.