DZIŚ JEST:   27   STYCZNIA   2020 r.

Bł. Jerzego Matulewicza
Św. Jana z Warneton
 
 
 
 

„Tęczowa” przystań podczas Światowych Dni Młodzieży. Co na to krakowska kuria?

„Tęczowa” przystań podczas Światowych Dni Młodzieży. Co na to krakowska kuria?
Fot.Jakub Porzycki/FORUM

Homoorganizacja zaprasza na cykl spotkań podczas Światowych Dni Młodzieży dla „pielgrzymów LGBT”. Organizatorzy deklarują, że spotkali się z kard. Stanisławem Dziwiszem i jego biskupami pomocniczymi. Dodają, że choć nie udało im się uzyskać wpisu na oficjalną listę imprez towarzyszacych ŚDM, to spotkania przebiegły w przyjaznej atmosferze.

- Rzeczywiście jakiś czas temu doszło do spotkania osób z tej grupy z kard. Dziwiszem. Kardynał stara się kierować tym, co mówi Katechizm Kościoła Katolickiego, czyli pełnym szacunkiem dla takich osób i troską, by nie czuły się potępiane - potwierdza ks. Piotr Studnicki z kurii krakowskiej.

 

Jak powiedział duchowny w rozmowie z „Rzeczpospolitą”: „Światowe Dni Młodzieży są formułą otwartą. Do uczestnictwa są zaproszone także osoby o skłonnościach homoseksualnych. Papież Franciszek będzie głosił Ewangelię, która jest dla każdego”.

 

Ksiądz Studnicki podkreśla, że kardynał Dziwisz ma jednak także „jasną i uczciwą ocenę czynów homoseksualnych”, która wynika z nauki Kościoła. A właśnie w Katechizmie można przeczytać, że akty homoseksualne „są nieuporządkowane” i „w żadnym wypadku nie będą mogły zostać zaaprobowane”.


Więcej czytaj: Szokująca prowokacja homośrodowiska: Przystań Pielgrzymów LGBT zaprasza, czyli przeżyj ŚDM na „tęczowo”!

 

 


Źródło: „Rzeczpospolita"

luk

 

 

 


DATA: 2016-07-19 09:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

skłonności homoseksualne nie są grzechem, grzechem są myśli/mowa/czyny homoseksualne
ponad 3 lata temu / @przeciw tragifarsie
 
Do @Biblia i nauczanie KK. To co ? Twoim zdaniem do piekła pójdą na piechotę same grzechy człowieka, a nie sam człowiek ?
ponad 3 lata temu / przeciw tragifarsie
 
Oby nie były głoszone kazania usprawiedliwiające tę wspólnotę żyjącą w grzechu śmiertelnym. Nie ataków fizycznych, ale terroryzmu duchowego należy obawiać się na ŚDM!
ponad 3 lata temu / Jan
 
"ale przecież Biblia potępia takie osoby !!!" - nie jest to prawdą, bo chodzi tu nie o potępienie osoby, mającej homoseksualne skłonności, ale czynów homoseksualnych. To jest zasadnicza różnica. Osoba ze skłonnościami homoseksualnymi, żyjąca w czystości nie jest potępiana za swoją cechę, z którą się urodziła. Tak samo, jak nie podlega potępieniu heteroseksualista, żyjący w czystości. Potępieniu podlega każda osoba naruszająca przykazanie "Nie będziesz cudzołożył".
ponad 3 lata temu / @Biblia i nauczanie KK
 
Z informacji, które dotąd zebraliśmy na najbliższy piątek w niektórych diecezjach z okazji przybycia gości na Światowe Dni Młodzieży ordynariusze postanowili udzielić dyspensy od wstrzemięźliwości o spożywania potraw mięsnych. 22 lipca potrawy mięsne mogą pojawić się na stołach m. in. na terenie: archidiecezji katowickiej archidiecezji warszawskiej diecezji elbląskiej diecezji warszawsko-praskiej diecezji bielsko-żywieckiej. archidiecezji wrocławskiej (dyspensa udzielona uczestnikom Dni w Diecezjach w ramach ŚDM). Lista będzie aktualizowana.
ponad 3 lata temu / z \"katolickiego\" portalu
 
Dla każdego coś miłego. Dobrze że Rzeczypospolita coś tam napisała bo "media katolickie" to wielkie ???
ponad 3 lata temu / Leo
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.