DZIŚ JEST:   22   LUTY   2020 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

Tęczowa koalicja w Sejmie? Petru zapowiedział przygotowanie ustawy o związkach partnerskich

Tęczowa koalicja w Sejmie? Petru zapowiedział przygotowanie ustawy o związkach partnerskich
fot. Adam Chelstowski / FORUM

Przewodniczący Nowoczesnej Ryszard Petru zapowiedział, że jego klub przygotuje propozycje ustawy o związkach partnerskich. Nowy projekt ma zostać przekazany do laski marszałkowskiej jeszcze w październiku lub listopadzie. To kolejna tego typu prohomoseksualna deklaracja, złożona w ostatnim czasie przez polityka opozycji. W podobny sposób wypowiadał się Grzegorz Schetyna, który przyznał, że sprawa nie jest zamknięta.

 

Szef Nowoczesnej podczas briefingu prasowego w sejmie zapowiedział, że w najbliższych tygodniach przedstawi projekt ustawy o związkach partnerskich. Dodał, że prace nad nowymi regulacjami są już prowadzone przez jego środowisko polityczne. Petru podkreślił również, że liczy na współpracę w tej sprawie z Platformą Obywatelską.  - My jako Nowoczesna przygotowujemy ustawę o związkach partnerskich. Jeszcze prawdopodobnie w październiku-listopadzie przedstawimy projekt tej ustawy i złożymy go do laski marszałkowskiej. Mam nadzieję, że znaczna część PO będzie skłonna tą ustawę poprzeć  - powiedział Ryszard Petru.

Inicjatywa Nowoczesnej to nie pierwszy poważny sygnał wsparcia dla środowisk homoseksualnych wyrażony przez polityków opozycji. Niedawno lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna powiedział na antenie TVN24, że sprawa ustawy o związkach partnerskich jest otwarta i nie wykluczone, że w przyszłości PO zajmie się nią. Podkreślał przy tym, że w obecnej sytuacji politycznej nie ma możliwości przeforsowania ustawy o związkach partnerskich, ale sam projekt jest potrzebny.

 

– Zawsze opowiadałem się za tym, żeby to była umowa, która bez względu na płeć będzie dawała możliwość zarówno parom o tej samej płci, jak i parom heteroseksualnym, możliwość rejestracji związku – tłumaczył Schetyna. Szef PO dodał, że ustawa wywołuje emocje, ale nie są one uzasadnione. - Związki partnerskie to ustawa, która dzisiaj wywołuje emocje, ale to są papierowe emocje, bo nie ma możliwości przeprowadzenia jej w tym Sejmie, parlamencie. Ale w przyszłym parlamencie, jeśli będzie możliwa do zbudowania większość, to ten temat wróci – powiedział polityk.

 

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej przypomniał jednocześnie, że w poprzedniej kadencji parlamentarnej jego środowisko przygotowało stosowną ustawę, ale nie było wówczas woli politycznej, aby przyjąć nowe prawo.

 

 

Źródło: 300polityka.pl, se.pl, TVN24

WMa

 

 

 

 


DATA: 2017-10-04 20:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

I właśnie dzięki takim szkodliwym postulatom Petru wyleci z Sejmu.
ponad 2 lata temu / Postępowiec
 
Środowiska homo są nahalne i "brutalne" w swoich dążeniach. Proponuję zatem, aby zwolennicy związków opartych na tej samej płci sami oddali swoje dzieci na "wychowanie" parom homoseksualnym. Do tego bowiem zmierza ta cała homopropaganda. Nie mają naturalnej możliwości posiadania wspólnych dzieci i stąd jest dążenie do adopcji dzieci, których nikt nie będzie się pytał o zgodę na takich "rodziców". W taki między innymi sposób realizowana jest ONZ-towska agenda 2030.
ponad 2 lata temu / odszkodowania
 
To najlepszy dowod na to ze Ryszard Petru nie ma czego szukac w polskim Sejmie. Precz z gender, precz ze smiertelnym grzechem homoseksualizmu i cudzolostwa po prostu precz z cywilizacja smierci i szatanem!
ponad 2 lata temu / Slawomir Tomasz Roch
 
Broń nas Panie Boze i nasze dzieci przed tymi deprawatorami sługami złego !
ponad 2 lata temu / Nogay!
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.