DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

„Tęczowa” Ewangelia? Kolejny krok w oswajaniu homoseksualizmu

„Tęczowa” Ewangelia? Kolejny krok w oswajaniu homoseksualizmu
źródło: pixabay.com

Proboszcz rzymskiego kościoła pod wezwaniem świętego Fulgencjusza organizuje comiesięczne spotkania specjalnie dla homoseksualistów, którzy czytają i rozważają według własnych interpretacji fragmenty Pisma Świętego. Wszystko odbywa się ponoć za aprobatą kardynała, wikariusza diecezji.

 

Cykliczną „katechezę” gospodarz parafii, ksiądz Paolo Salvini zaproponował środowiskom próbującym żenić ogień z wodą – homoseksualne praktyki z uczestnictwem z życiu Kościoła. Chodzi o grupę Nuova Proposta („Nowa Propozycja”), wchodzącą w skład sieci Cammini di Speranza („Droga Nadziei”).

 

- Jedną rzeczą jest otwieranie się, teoretycznie, na wzajemne słuchanie. Nie jest powiedziane, że mój punkt widzenia jest zawsze najlepszy. Dlatego poprosiliśmy, aby homoseksualiści, którzy już uczęszczają do naszej parafii, poprowadzili comiesięczną, otwartą modlitwę dla wszystkich. W ten sposób uczestniczą w życiu wspólnot, bez wykluczania, i wnoszą ważny wkład do każdej z nich. Nie interpretujemy Pisma Świętego na sposób homoseksualny, ale pozwalamy homoseksualistom mówić o Piśmie zgodnie z ich wrażliwością, aby wszyscy mogli się ubogacić – argumentował proboszcz.

 

Na czym polega nowość przedsięwzięcia w porównaniu z sytuacją, w której duchowni wprawdzie organizowali specjalne katechezy dla homoseksualistów, lecz przynajmniej mieli tam decydujące słowo, mówi też Andrea Rubera, rzecznik Cammini di Speranza. Jest to organizacja promująca niemożliwe, czyli akceptowanie skłonności do osób własnej płci (łącznie z praktykowaniem homoseksualizmu) z chrześcijaństwem.

 

- Jakiś czas temu uczestniczyłam w spotkaniach, które w bardziej lub mniej ukrytej formie organizowały diecezje dla wierzących homoseksualistów. Zawsze był tam ktoś, kto musiał „indoktrynować”. Nie tutaj. Tutaj liczy się nasz punkt widzenia i liczymy się jako ludzie – powiedziała.

 

Jak zwraca portal La Nuova Bussola Quotidiana, przedsięwzięcie organizowane w diecezji, której pasterzem jest sam Ojciec Święty, zaaprobował papieski wikariusz Angelo de Donatis, od niedawna kardynał, mianowany do tej godności przez Franciszka w 2018 roku.

 

„(…) nie może być chrześcijańskiego homoseksualizmu ani homoseksualnego chrześcijaństwa. Tak jak nie może być chrześcijańskiego kłamstwa ani kłamliwego chrześcijaństwa. Inną kwestią jest kondycja wierzących, którzy doświadczają orientacji homoseksualnej i dążą – przede wszystkim z pomocą Bożej łaski – do przezwyciężenia jej. Ale homoseksualizm i homoseksualne praktyki, tak jak i fałsz, nie mają nic wspólnego z wiarą katolicką. Tam, gdzie jest jedno z nich, nie może być drugiego” – podkreśla portal.

 

La Nuova Bussola Quotidiana przypomina fragmenty „Listu do biskupów Kościoła Katolickiego o duszpasterstwie osób homoseksualnych”, wydanego przez Kongregację Nauki Wiary w 1986 roku:

 

  1. (…) Kongregacja pragnie prosić Biskupów, by byli szczególnie wrażliwi na programy, które dążą do wywarcia faktycznego nacisku na Kościół, by zmienił swoje nauczanie, nawet jeśli w słowach neguje się niekiedy, że tak nie jest. Uważne studium deklaracji publicznych w nich zawartych oraz prowadzonej działalności wykazuje celową dwuznaczność, przez którą starają się sprowadzić pasterzy i wiernych na niewłaściwą drogę. Przedstawiają na przykład niekiedy nauczanie Kościoła, ale jedynie jako dowolne źródło w odniesieniu do kształtowania sumienia. Nie jest uznawany jego szczególny autorytet. Niektóre grupy określają nawet jako "katolickie" swoje organizacje lub osoby, do których zamierzają się zwrócić, ale w rzeczywistości nie bronią one ani nie popierają nauczania Kościoła, ale raczej atakują je w sposób otwarty. Chociaż ich członkowie zabiegają o dostosowanie swojego życia do nauczania Jezusa, to w praktyce odrzucają oni nauczanie Kościoła. Takie sprzeczne zachowanie w żadnym wypadku nie może być popierane przez Biskupów.
  2. Kongregacja Nauki Wiary zachęca więc Biskupów, by rozwijali w swoich diecezjach duszpasterstwo obejmujące osoby homoseksualne, będące w pełnej zgodzie z nauczaniem Kościoła. Żaden autentyczny program duszpasterski nie powinien włączać organizacji, w których zrzeszają się osoby homoseksualne, bez jasnego określenia, że aktywność homoseksualna jest niemoralna. Postawa prawdziwie duszpasterska powinna brać pod uwagę konieczność unikania u osób homoseksualnych bliższych okazji do grzechu.

 

Na internetowej stronie organizacji widnieje zaproszenie na kolejne, trzecie już  „spotkanie modlitewne”, które ma się odbyć 9 stycznia. „W duchu dzielenia się ze wspólnotą parafialną s. Fulgenzio, część cyklu spotkań poświęconych zagadnieniu integracji. Zaczniemy od przeczytania fragmentu z Biblii i będziemy kontynuować refleksje oraz indywidualne i grupowe dyskusje” – zaprasza organizacja.

 

 

Źródła: lanuovabq.it, opoka.org/biblioteka, nuovapropostaroma.it.

 

RoM

 

 


DATA: 2018-12-22 13:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

przeczytaj mój pierwszy post ,a potem nowy artykuł na pierwszej stronie "Co Brytyjczycy wiedza o Bożym Narodzeniu...' co nam z tego ze tu pod swoim kloszem czytamy Pismo po raz kolejny i dyskutujemy miedzy sobą? jak się zamkniesz we własnym domu jak przekonasz innych do dobrego ,to miałam na myśli
ponad 1 rok temu / rety do mikort
 
Z jednej strony istnieje lobby które niewątpliwie,,infekuje''wszystko celowo homoseksualizmem(herezją) i blokuje właściwe podejście do rzeczy. Właściwe nauki jednak też się pojawiają i powinny być rozwijane pomimo trudności tak jak było często w historii np. z Faustyna Kowalska.
ponad 1 rok temu / Bbb
 
@rety Czego ty chcesz od mk przecież napisał tylko samiutka prawdę.O tym mowa jest w Piśmie Świętym.Poczytaj,a poszerzysz sobie horyzonty.
ponad 1 rok temu / mikort
 
Oczywiście, że my, chrześcijanie, nie możemy się izolować, lecz wywierać właściwy wpływ na świat. Natomiast wpuszczanie do Kościoła homoherezji jako idei równoprawnej z nauką KK, to coś odwrotnego - z czym my pójdziemy w ten świat, jeśli Kościół już homoherezję w wielu miejscach zaakceptował zamiast wytępić gorącym żelazem? Tymczasem czołowy homoheretyk kard. Blase Cupich (wymieniony przez abp. Vigano jako jeden z protegowanych McCarricka) został wyznaczony przez papieża do prowadzenia lutowego spotkania n/t przemocy wobec nieletnich...
ponad 1 rok temu / M.Migas
 
Wróci Platforma i PSL Palikot to w każdym mieście, miasteczku będzie tęcza, Petru będzie zbierał rękami starych komuchów podpisy o usunięciu religii ze szkoły nawet z Polski a polskie szkoły będa przepełnione fundacjami "dewastującymi dzieci i młodziez jak za ich rządów.
ponad 1 rok temu / Bio
 
@rety do mk Izolowanie się od świata/innych/(emigracja wewnętrzna)/introwertyzm to właściwie sprawy dosyć względne i ocenne . Nie czuję ,żebym jakoś szczególnie się "izolował" .A ambicji na "naprawianie/poprawianie świata" ,to raczej nie mam , przynajmniej nie łudzę się ,że można szybko coś istotnego zmienić .
ponad 1 rok temu / mk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.