DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2020 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

Tęczowa aureola Matki Bożej to nie profanacja? Prokuratura ponownie zbada sprawę

Tęczowa aureola Matki Bożej to nie profanacja? Prokuratura ponownie zbada sprawę
źródło: pixabay.com

Częstochowska prokuratura podejmie postępowanie w sprawie wpisania wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej w tęczowej aureoli. Umorzone na skutek braku znamion „czynu zabronionego” postępowanie zostanie rozpatrzone ponownie.

 

O decyzji prokuratury poinformował na Twitterze mec. Jerzy Kwaśniewski. „Pani prokurator po dokonanej analizie akt nieprawomocnie zakończonego postępowania już postanowiła podjąć sprawę na nowo. Presja ma sens!” – napisał prezes Ordo Iuris.

 

 

Według uzasadnienia – jak się okazuje – nieprawomocnie zakończonego postępowania, tęczowa aureola na obrazie Matki Bożej Częstochowskiej nie miała znamion wulgarności i nie ubliżała osobom wyznającym daną religię, a co za tym idzie nie złamała art. 196 Kodeksu karnego stanowiącego, że „kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”. Teraz śledczy jeszcze raz przyjrzą się sprawie.

 

Źródło: Twitter.com
PR


DATA: 2019-10-31 15:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

O. Pelanowski powiedział w jednym z ostatnich kazań, czy Chrystus się ujmie za tymi, którzy ubliżają Jego Matce... Sędziowie, którzy uczestniczyli w tej sprawie stają na krawędzi i może się okazać, że za te decyzje przyjdzie im kiedyś zapłacić w wieczności...
8 miesięcy temu / Krakusik
 
a tak na prawde to dla Polakow wieczna hanba ze tak gladziutko mozna w POLSCE drwic z MATKI BOZEJ KROLOWEJ KORONY POLSKIEJ a kto sie ujal ten temat w TV INFO NIEZALEZNEJ DO RZECZY INTERNECIE NIE ISTNIEJE.POPRAWNOSC WOBEC ANTYKOSCIOLA.TA POPRAWNOSC ZOSTALA ZAPREZENTOWANA PRZEZ PROKURATURE PODLEGLA PISOWI PREZDENTOWI TO JAK TO SIE MA DO SLUBOWNIA CHRYSTUSOWI KROLOWI PRZEZ PREZDENTA ZRESZTA TO TEZ ZOSTALO ZAPOMNIANE ZGODNIE Z DUCHEM ANTYKOSCOLA
8 miesięcy temu / zbigniew
 
Lewactwo nie zostanie ukarane przez cywilny sad, co innego sad boski, gdyz rozpatrywany jet czyn w oderwaniu od intencji. W takiej zas sprawie nalezy dolaczyc do osadu sprawy intencje. Niestety, faszym i socjalizm, ktory na niwa teczowa szate jest zbyt orzebiegly, a prokuratorzy albo maja to w nosie, albo realizuja pklecenia z gory... z loz.
8 miesięcy temu / Trad
 
@Janek zgadzam się z tobą Polacy masowo opuszczają Kościół po każdej Mszy Świętej i po Komunii wystarczy popatrzeć i zdjąć ciemne okulary.
8 miesięcy temu / Kpt. Żbik
 
Wtedy, kiedy w końcu ujawnisz swą prawdziwą orientacje.
8 miesięcy temu / do Izydor Oracz
 
Za chwilę już nikt się nie będzie tym przejmował, Polacy masowo opuszczają Kościół, starystyki są nie ubłagane.
8 miesięcy temu / Janek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.