DZIŚ JEST:   10   GRUDNIA   2019 r.

NMP Loretańskiej
Św. Grzegorza III, papieża
Bł. Adolfa Kolpinga
 
 
 
 

Technologia Huawei pozwoli zabić na odległość? Ambasador USA ostrzega

Technologia Huawei pozwoli zabić na odległość? Ambasador USA ostrzega
fot. pseudoxx / freeimages.com

Nie tylko podsłuchiwanie rozmów na odległość, ale także zabójstwo – takie działania chińskim władzom na umożliwiać, zdaniem amerykańskich władz, technologia 5G stworzona przez Huawei.

 

- Chińscy przywódcy będą mogli właśnie w taki sposób wykorzystywać tę technologię. Ktoś z Biura Politycznego w Pekinie podnosi słuchawkę i mówi: chcę podsłuchać takiej a takiej rozmowy albo chce zepchnąć jakiś samochód podłączony do sieci 5G i zabić jadącego w nim człowieka. Huawei nie mógłby się przeciwstawić takim żądaniom – ostrzegł amerykański ambasador przy Unii Europejskiej, Gordon Sondland.

 

Wypowiedź Sondlanda koresponduje z naciskami USA na Europę. Waszyngton zachęca, by kraje Starego Kontynentu nie podpisywały kontraktów z Huawei oraz innymi chińskimi firmami przy budowie superszybkiej mobilnej sieci telekomunikacyjnej 5G.

 

Te słowa oburzyły z kolei przedstawiciela Huawei. – Mamy czystą kartotekę i wielkie osiągnięcia w zakresie cyberbezpieczeństwa – powiedział Abraham Liu. W jego opinii wypowiedź amerykańskiego dyplomaty „obraża ludzką inteligencję, nie wspominając o ekspertach technicznych na całym świecie”.

 

Ambasador Sondland zachęca jednak Europę, by wspólnie z Waszyngtonem przeciwstawiła się strategicznemu zagrożeniu dla Zachodu ze strony Chin oraz „firm takich, jak Huawei”. – Bądźmy przyjaciółmi i walczmy z Chinami – powiedział w ostrych słowach dyplomata.

 

Huawei Technologies jest największym światowym producentem urządzeń sieciowych 5G, a po południowokoreańskiej firmie Samsung – drugim największym producentem smartfonów na świecie, przed amerykańskim Apple.

 

Stany Zjednoczone uważają, że sprzęt firmy może być używany przez władze chińskie do szpiegowania. Podobne obawy wyrażają przedstawiciele europejskich, japońskich, a nawet australijskich służb bezpieczeństwa.

 

Przed miesiącem w Polsce aresztowano członka zarządu lokalnego przedstawicielstwa Huawei i jego polskiego współpracownika pod zarzutami szpiegostwa.

 

 

Źródło: tvpinfo

ged


DATA: 2019-02-10 09:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A to ciekawe chińska czy koreańska będzie zabijać ale amerykańska niby nie..? Zastanawiam się czy on myśli że ludzie są debilni i nie pomyślą że skoro jeden kraj technologie może tak wykorzystywać to inny tego nie robił? I jeszcze kto jak kto to mówi?
7 miesięcy temu / nono
 
A co funduje nam google Rejestrując każdy nasz krok? Zbierając i przetrzymując nasze dane na serwerach. Kogo oni chcą ogłupić.? Nie tylko Chiny ale USA też szpieguje na potęgę
9 miesięcy temu / Marcin
 
Z tego wynika, iż w USA morderstwa przez internet są już stosowane, ale do tego nie potrzeba sieci 5G, wystarczy dowolna sieć.
9 miesięcy temu / Janek
 
@Sec. A co na to lekarze? Z USA wszelkie lewactwo rozlewa się na cały świat. CHoćby poprzez popkulturę, czy wyższe uczelnie. To nie jest państwo chrześcijańskie,a rządzą nim syjonistyczni rasiści. Ameryka to główny światowy destruktor. To im zawdzięczamy wojny światowe, któe osłabiły Europę.
9 miesięcy temu / Skanderbeg
 
@Sec My jesteśmy katolikami żałosny propagandysto.
9 miesięcy temu / zgred
 
Odkąd świat istnieje, są nacje, państwa, które pretendują do miana właścicieli tego świata. Obecnie jak wszystkim wiadomo prym w kwestii tej wiodą USA, Rosja i pretendujące właśnie Chiny. Czy bez nich byłoby lepiej na tym świecie ? - nie, ponieważ znalazłyby się inne nacje, kraje, które pretendowałyby do miana właścicieli tego świata.
9 miesięcy temu / tak tylko
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.