DZIŚ JEST:   24   CZERWCA   2018 r.

Narodzenie św. Jana Chrzciciela|
XII Niedziela zwykła
Św. Symplicjusza
 
 
 
 

Teatr dotowany z pieniędzy publicznych przygotował na walentynki ofertę dla... „tęczowych”

Teatr dotowany z pieniędzy publicznych przygotował na walentynki ofertę dla... „tęczowych”
Autor: Akshara2016 (Praca własna) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], Wikimedia Commons

Warszawski Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, którego dyrektorem jest Paweł Łysak, przygotował na walentynki kontrowersyjny rodzaj biletu grupowego. „Bilet dla dwóch” skierowany jest bowiem do osób pozostających w układach homoseksualnych. Wkrótce obsługa techniczna teatru przejdzie... warsztaty antydyskryminacyjne.

 

Jak przypomina portal niezalezna.pl, dyrektor Teatru Powszechnego, Paweł Łysak, zasłynął kilkanaście miesięcy temu pomysłem zwalniania aktorów, którzy ukończyli 60 rok życia. Teraz Łysak postanowił przypomnieć o wyznawanych przez siebie kontrowersyjnych pomysłach ideologicznych, robiąc ukłon w stronę subkultury LGBT.

 

14 lutego, czyli w dniu uznawanym niekiedy za święto zakochanych, warszawski Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera wprowadzi do sprzedaży bilety dedykowane homoseksualistom.

 

„Z okazji Dnia Zakochanych Teatr Powszechny wprowadza do stałej oferty nowy rodzaj biletu. Jest to skierowany szczególnie do par jednopłciowych bilet dla dwóch. Umożliwia on obejrzenie wybranego spektaklu w dowolnym terminie wraz z bliską osobą. Poprzez swoją propozycję Teatr Powszechny pragnie wyrazić szacunek dla praw mniejszości seksualnych w Polsce” - czytamy na stronie teatru kierowanego przez Pawła Łysaka.

 

Teatr Powszechny otrzymuje rocznie dotację ze środków publicznych wysokości aż 7 milionów złotych - zauważa niezalezna.pl. Być może tego rodzaju wsparcie, zamiast zmusić władze teatru do uatrakcyjnienia oferty i rynkowej walki o klienta, pozwala im na nieskrępowaną realizację własnych ideologicznych wizji oderwanych od rynkowych realiów. Na homo-bilecie się jednak nie skończy.

 

„Teatr Powszechny chce być miejscem przyjaznym dla wszystkich widzów. Dlatego w najbliższym czasie Obsługa widowni weźmie udział w warsztatach antydyskryminacyjnych, które mają na celu uwrażliwienie na mechanizmy tworzenia się stereotypów, mowy nienawiści i przemocy wobec mniejszości nie tylko seksualnych, ale także narodowych i religijnych” - czytamy na stronie placówki, która chwali się, że objęła patronat nad imprezą pt. „Równe Prawa do miłości”. Ma ona promować „równość oraz wolność od uprzedzeń”.

 

Źródło: niezalezna.pl / powszechny.com

MWł 


DATA: 2016-02-13 14:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To hańba, żeby promować zboczenia z publicznych pieniędzy. Co na to minister kultury? Jest prawicowy, więc niech się wykaże i obetnie te 7 milionów. Proponuję też omijać ten teatr szerokim łukiem, niech do teatru chodzą tylko "we dwóch". Zobaczymy, czy wtedy teatr się utrzyma.
ponad 2 lata temu / TFilip
 
Módlmy się o intronizację, co innego może uleczyć ten naród?
ponad 2 lata temu / AnnaN
 
@Kasia mordercy , pedofile, nekrofile, wszelkiej masci zboczency tez placa podatki i tzn wedlug ciebie panstwo ma finansowac sztuki na ich zboczenia?
ponad 2 lata temu / adam
 
Dotować tylko klasykę i sztukę narodową, a za takie występy wysyłać wszystkich (WSZYSTKICH!) pracowników na zieloną trawkę.
ponad 2 lata temu / adam
 
Kasiu chyba pomyliłaś forum... I co z tego że też płacą podatki, nas NORMALNYCH płacących jest ZDECYDOWANIE WIĘCEJ, tęczowi za7ewent bo może wynikać z przejawów medialnych stanowią maleńki procent naszego społeczeństwa, a jakoś pary NORMALNE nie dostały biletu promocyjnego, tylko muszą z podatków finansować bilety dla sodomitów!
ponad 2 lata temu / Aaaa
 
a od kiedy to homoseksualisci czuli sie gorsi od heteroseksualistow jako widzowie w teatrze? kto w ogole robi takie pseudoporownania. Mozg rozwalony.
ponad 2 lata temu / piu
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.