DZIŚ JEST:   28   MAJA   2020 r.

Bł. Lanfranka z Bec
 
 
 
 

Tea Party za burtą Partii Republikańskiej?

Tea Party za burtą Partii Republikańskiej?
#TEA PARTY    #SENAT    #WYBORY    #USA    #DEMOKRACI    #KONSERWATYŚCI    #REPUBLIKANIE

Amerykańska Izba Handlowa – luźne zrzeszenie najbardziej wpływowych przedsiębiorców, tradycyjnie wspierające Partię Republikańską – zamierza zrobić porządek z kandydatami Republikanów (GOP) do Senatu.

 

Przedsiębiorcy nie chcą dopuścić do ponownego impasu w związku z nieuchwaleniem budżetu i bardziej zaangażowali się w prawybory GOP do Senatu. Zamierzają zablokować kandydatury na senatorów członków Tea Party, zasilających szeregi GOP. Finansiści przeznaczą na ten cel co najmniej 50 mln dol.

 

- Naszym celem jest upewnienie się, że jeśli chodzi o prawybory do Senatu na listach GOP nie znajdzie się żaden kandydat spoza mainstreamu Partii Republikańskiej – wyjaśnił główny strateg Izby Scott Reed. Dodał: - żadnych głupców na naszych listach.

 

Izba zamierza przeznaczyć co najmniej 50 mln dol. na kampanię wyborczą centrowych kandydatów Partii Republikańskiej. Szefostwo Izby Handlowej postanowiło bardziej zaangażować się w wewnętrzny proces wyborczy GOP po tym, jak popularni członkowie Partii Republikańskiej wywodzący się z Tea Party zablokowali w październiku 2013 r. przyjęcie ustawy budżetowej.

 

Szefowie Izbie Handlowej wyrazili swoje niezadowolenie z postawy senatora Teda Cruza z Teksasu i Mike’a Lee z Utah. Obaj wywodzą się z Tea Party. W październiku 2013 r. Cruz przemawiał bez przerwy przez 21 godzin w Senacie przeciwko reformie zdrowotnej. Wraz z innymi Republikanami domagał się usunięcia z budżetu państwa funduszy przeznaczonych na wprowadzenie „Obamacare” lub przynajmniej odroczenia egzekucji ustawy.

 

Biały Dom nie zgodził się na żadne ustępstwa. Z tego powodu Republikanie odmawiali akceptacji ustawy budżetowej. Doszło do „zamknięcia” rządu. Jednak dzień przed ogłoszeniem niewypłacalności Stanów Zjednoczonych, budżet przyjęto.

 

Szefowie Izby tłumaczą, że Republikanie, wskutek poparcia udzielonego wyraźnie konserwatywnym kandydatom wywodzącym się z szeregów Tea Party, przegrali wybory uzupełniające do Senatu w Indianie i Missouri. Konserwatywni kandydaci mieli rzekomo „zbyt kontrowersyjnie” wypowiadać się na temat aborcji i gwałtu.

 

 

Źródło: Newsmax.com, AS.


DATA: 2013-12-30 07:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tea Party to lewica Republikanow nie prawica,prawica to pozostali prawicowi liberaowie i konserwatyscia skrajni to narodowcy z ooklic Południa wyznajacy narodowy konserwatyzm i narodowy republikanizm dalecy od Tea Party...
ponad 3 lata temu / opinia
 
Republikanie i Demokraci w USA toną jak PO i PiS w Polszcze!
ponad 6 lat temu / John Galt
 
to jeszcze jeden przykład, który dobitnie pokazuje, że Ameryka tonie! czy te pajace z Partii Republikańskiej nie czytają Buchanana? toż to już i w Polsce są wydane Jego cztery bardzo dobre książki na temat upadku Ameryki (Wydawnictwo Wektory)!
ponad 6 lat temu / jaro
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.