DZIŚ JEST:   14   LIPCA   2020 r.

Św. Kamila de Lellis
Bł. Hroznaty, męczennika
 
 
 
 

Te wybory budzą zainteresowanie! Zobacz co zagraniczne media piszą o zwycięstwie PiS

Te wybory budzą zainteresowanie! Zobacz co zagraniczne media piszą o zwycięstwie PiS
Zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com

Wybory w Polsce obiły się szerokim echem w zagranicznych mediach. Zwraca się w nich uwagę na socjalną politykę PiS oraz konflikt tej partii z instytucjami unijnymi i proamerykanizm. Część mediów zauważa także polityczne pokrewieństwo PiS i węgierskiej partii Wiktora Orbana.

 

Portal Politico.eu twierdzi, że PiS od czasu do czasu łamał konstytucje i popadł w konflikt z Komisją Europejską. Ponadto medium zarzuca PiSowi zamianę telewizji publicznej w propagandową tubę partii rządzącej.

 

Z kolei Al Jazeera pisze o mobilizacji uboższych głosujących przez łączenie wartości rodzinnych ze wsparciem dla dzieci, ulgami podatkowymi dla osób o małym dochodzie oraz wzroście emerytur i płacy minimalnej. Według portalu PiS to pierwsza partia od upadku komunizmu, która zdecydowała się na zerwanie z oszczędną polityką budżetową poprzedników. Dziennikarze twierdzą, że kluczową rolę w zwycięstwie odegrał populizm rządzącej partii, bliższej Węgrom niż innym krajom Unii Europejskiej. Portal pisze także o proamerykańskim stanowisku PiS.

 

Z kolei The Guardian wspomina o powrocie polskiej lewicy do Sejmu. Zauważa także liczne poparcie młodych dla Konfederacji. Podaje przykład polityka tej formacji Janusza Korwina-Mikkego twierdzącego, że kobiety są zbyt mało inteligentne, by głosować.

 

Z kolei Financial Times podkreśla, że PiS ulepszył życie wielu Polaków dzięki swym programom socjalnym. Cytuje także słowa Jarosława Kaczyńskiego z Chełmu. Powiedział on, że PiS dąży do wyeliminowania odwiecznego polskiego kompleksu wynikającego z większego ubóstwa w porównaniu do państw zachodnich. Financial Times pisze również o podporządkowaniu sędziów politykom a także propagandzie publicznych mediów za rządów partii Jarosława Kaczyńskiego.

 

Z kolei Deutsche Welle zwraca uwagę między innymi na słowa węgierskiego premiera Wiktora Orbana. Złożył on gratulacje polskim przyjaciołom, uznając wybory za ważne z węgierskiego punktu widzenia. Jak zauważa Deutsche Welle, zarówno PiS, jak i partia Orbana krytycznie patrzy na zarządzanie Unią, a w szczególności imigrację.

 

Źródła: aljazeera.com / ft.com / Politico.eu / theguardian.com / dw.com

mjend

 


DATA: 2019-10-14 16:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

czy PiS wpisze w tej kadencji hanukę jako pradawne święto narodowe? Czy mamy już zapuszczać pejsy?
8 miesięcy temu / Robert
 
Nie zobacz! Pismo Święte jednoznacznie przestrzega przed kontaktem z mediami w Pierwszej Księdze Samuela rozdz. 28, w. 7-19.
8 miesięcy temu / K.J.Turzyński
 
Adolf czerpał pełnymi garściami z zydowsko-amerykańskich banków. Adolf jest jednym z twórców Izraela. Według planu niemiecko-amerykanskiego Żydzi mieli opuścić Europę i zasiedlić ziemię obiecaną, ale woleli autonomię w gettach Europy. Wszak tutaj, w Polsce miał się narodzic żydowski mosjash Chabad. Decyzja o likwidacji Żydów zapadła w połowie wojny. Dość kłamstw.
8 miesięcy temu / @Second
 
Daro, czy Ty coś dzisiaj wąchałeś?
8 miesięcy temu / [email protected]
 
Second. Jak się prawdę o Żydach napisze, to natychmiast jest się oskarżany o antysemityzm. Prawda niema narodowości, albo jest prawda, albo kłamstwo. Tertium non datur. Niech wasza mowa będzie tak, tak, nie, nie.
8 miesięcy temu / taki 1
 
I tak wszystkie te partie służą rządowi światowemu.
8 miesięcy temu / pozwolenie
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.