DZIŚ JEST:   25   MARCA   2019 r.

Zwiastowanie Pańskie
Św. Prokopa
 
 
 
 

Te słowa Trumpa ucieszą Putina! Prezydent USA zaskoczył świat i zmartwił sojuszników

Te słowa Trumpa ucieszą Putina! Prezydent USA zaskoczył świat i zmartwił sojuszników
Putin i Trump. FOT.REUTERS/Carlos Barria/File Photo/FORUM

Uznanie przez Stany Zjednoczone rosyjskiej aneksji Krymu? Zamiast twardego i jednoznacznego „nie” Donald Trump mówi „zobaczymy”.

 

Za dwa tygodnie Władimir Putin i Donald Trump spojrzą sobie w oczy. Przywódcy dwóch światowych mocarstw, dwaj geopolityczni rozgrywający, zasiądą przy jednym stole. Chociaż do rozmowy pozostało jeszcze kilka dni, przygotowania do wydarzenia już trwają. Za ich część można uznać wypowiedź Trumpa o uznaniu aneksji Krymu.

 

W piątek zachodni przywódca został zapytany przez dziennikarzy na pokładzie prezydenckiego Air Force One o ewentualne porzucenie dotychczasowej polityki USA względem dokonanej w roku 2014 przez Rosję aneksji ukraińskiego dotąd Krymu. Trump nie zaprzeczył rewizji amerykańskiej polityki, a na pytanie odparł „zobaczymy”.

 

Podobne słowa padły w odpowiedzi na pytanie o zawieszenie amerykańskich sankcji wobec Rosji, jakie nałożono na kraj Putina po aneksji Krymu.

 

Światowe media donosiły niedawno, że Trump na szczycie G7 miał w prywatnych rozmowach przekonywać polityków do uznania Krymu za część Rosji, argumentując to dominacją języka rosyjskiego na półwyspie. Byłoby to ogromne ustępstwo na rzecz cierpiącej z powodu sankcji Rosji – zauważają media.

 

Ryzyko zmiany podejścia Białego Domu do kwestii Krymu niepokoi sojuszników USA, którzy spotkają się z Trumpem jeszcze przed jego rozmową z Putinem. Na 11 lipca zaplanowany jest szczyt NATO. Spotkanie prezydentów Stanów Zjednoczonych i Rosji odbędzie się z kolei 16 lipca w Helsinkach.

 

Politycy mają spotkać się w celu poprawy relacji obu mocarstw. Stosunki Waszyngton-Moskwa uległy pogorszeniu w wyniku konfliktu interesów w Syrii oraz zamachu na Skripala. W piątek Trump zadeklarował ponadto podjęcie na spotkaniu tematu ingerencji Rosji w amerykańskie wybory prezydenckie oraz kwestii Ukrainy.

 

 

Źródło: tvn24.pl

MWł

 

  


DATA: 2018-06-30 16:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Grzegorz Braun Łask 2018 - Którędy do niepodległości ?0
8 miesięcy temu / Ytube
 
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Niestety ani Putin, ani Tramp nie są rozgrywającymi na szachownicy świata. Maja oni jeszcze swego wspólnego mocodawcę, jak każdy polityk rządzących elit i ludzie mediów światowych. Mądremu dość.
8 miesięcy temu / Yamamoto
 
Polityczny poker wyjścia Ameryki z impasu:..."Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem"...W mojej opinii Trump usiłuje zorganizować koalicje aliantów z USA jako przeciwwaga do tworzącego sie rządu światowego. Sile ekonomiczno - militarna. Globaliści usiłują powstrzymać Trump nawet kosztem fingowanej wojny domowej w Syrii. Stworzyć tam konflikt Ruskuw z USA ,ktury moze stać sie początkiem 3-wojny światowej.
8 miesięcy temu / ww007
 
@ mf - STRACH to nie jest "ślepa nienawiść".
8 miesięcy temu / Kazimierz S
 
"Zobaczymy", bo może Rosja jest w stanie zaproponować jakiś rodzaj odszkodowania finansowego/ekonomicznego/politycznego/terytorialnego, które byłoby zadowalające stronę ukraińską? Choć nie powiem, że się czegoś takiego spodziewam.
8 miesięcy temu / sp
 
Czyny i słowa Trumpa to objaw fizycznej nienawiści Żydów do Ukraińców.Szkoda, że ta ślepa nienawiść udziela się wielu Polakom.
8 miesięcy temu / mf
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.