DZIŚ JEST:   26   LUTY   2020 r.

Środa Popielcowa
Św. Aleksandra, biskupa
Św. Pauli Montal
 
 
 
 

Tatuaż może zabić - ostrzegają naukowcy. Zagrożenia dla ducha są znane już od dawna

Tatuaż może zabić - ostrzegają naukowcy. Zagrożenia dla ducha są znane już od dawna
By Michael Deschenes (Own work) [Public domain], via Wikimedia Commons

Tatuaż może być niebezpieczny dla zdrowia i życia – odkryli naukowcy. To nie tylko zakażenia związane z wprowadzaniem pod skórę barwników, ale i zagrożenia związane z zawartymi w nich toksycznymi składnikami. O zagrożeniach duchowych związanych z tatuowaniem ciała wiadomo nie od wczoraj.

 

To, jaki wpływ na zdrowie fizyczne może mieć tatuaż przebadali naukowcy z Wydziału Zdrowia Publicznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Okazało się, że ze względu na potencjalne zakażenia, ale i toksyczne składniki farb, które wprowadza się pod skórę, tatuaż może być nie tylko niebezpieczny dla zdrowia, ale i grozi utratą życia.

 

Z badań wynika bowiem, że w barwnikach (w zależności od producenta i koloru) znajdują się metale ciężkie. Naukowcy badali barwniki na obecność kadmu, ołowiu cynku, arsenu, chromu oraz rtęci. Jak wskazano, barwnik zielony ma tak wysoką zawartość arsenu, że gdyby pokryć nim znaczne części ciała, „mógłby przekroczyć dopuszczalną dla arsenu dawkę toksyczną”.

 

Szczególnie szkodliwe są tatuaże kolorowe bo zawierają kadm, ołów i arsen w większych stężeniach niż tusze czarne. Ponadto w barwnikach natrafiono na nanocząsteczki, ftalany i węglowodory, które „mogą oddziaływać szkodliwie na gospodarkę hormonalną, a niektóre z nich mają działanie rakotwórcze”.

 

Ustalenia polskich naukowców potwierdzają wyniki niemieckich badań, jakie wykonano na myszach. Naukowcy wstrzyknęli tusze do tatuażu pod skórę myszy. Już po 42 dniach aż 32 proc. barwnika zniknęło, zaś większe cząsteczki „skumulowały się w węzłach chłonnych, a nanocząsteczki prawdopodobnie dostały się do krwioobiegu i zostały rozprowadzone po organizmie”.

 

Warto pamiętać, że tatuaż – pomijając już kwestie estetyczne – nie stanowi wyłącznie zagrożenia dla ciała, czego dowiedli naukowcy, ale i ducha. Od lat mówią o tym chociażby egzorcyści przestrzegając przed tego rodzaju zabiegami.


Przeczytaj także: Przekleństwa i uroki. To zlecenia dla szatana

 

Źródło: wprost.pl,. pch24.pl

MA

DATA: 2017-07-23 13:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@stan Przestań Pan promować rzeczy jeszcze bardziej niebezpieczne od tatuaży.
ponad 2 lata temu / 123
 
Warto przeczytać "Uwolnienie od przekleństwa prawa" James Manjackal oraz wybrać się na Rekolekcje wspaniałe, uzdrawiające. Czas najwyższy!
ponad 2 lata temu / Stan
 
I tu mamy polskiego jezuitę o.Kramera, który mówi, że zagrożenia nie ma i chwali się tatuażami jakie sobie zrobił.
ponad 2 lata temu / peterka
 
A ja bym się wcale nie zdziwił gdyby w tej lansowanej obecnie modzie na tatuaże chodziło o stopniowe oswajanie ludzi przed ostatecznym przyjmowaniem "znamienia Bestii". Sytuacja dojrzała już w tak wielu dziedzinach, że już aż się samo o to prosi. "Po drzewie figowym poznajecie..."
ponad 2 lata temu / abc
 
Nowocześni światowi ludzie, nawet nie wiedzą że rządzi nimi nowy marksizm, nowa lewica. Zniewala nas genderami, poprawnością polityczną, pseudo sztuką. Żeby na zezwierzęcić, otumanić byśmy nie potrafili się buntować władzy (liberałom, libertynom, lewicy) oraz interesowali się tylko sobą. Oglądajcie na youtube Krzysztofa Karonia! kanał historia sztuki. Najlepszy film to Wartości Europejskie nr12 i to co jest na końcu. Gusła pogańskie na cześć władz UE. Koszmar!
ponad 2 lata temu / Piotrek32
 
Symbole mają znaczenie ,temu służysz czyją pieczęć na siebie nakładasz.Dlatego nie wolno pozwalać na kalanie świętych i narodowych symboli("klątwa") Są siły zła które walczą z dobrymi symbolami usiłując je zmienić i przekształcić tak aby pracowały na ich korzyść , patrz tęcza dawny symbol przymierza z Bogiem zamieniony na symbol lgbt, albo to ,co hitlerowcy zrobili ze swastyką- symbol zniszczony na zawsze.Symbol ma znaczenie.
ponad 2 lata temu / nn
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.