DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Chrystusa Króla Wszechświata
Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Tarnów też za „Oknami Życia”

Tarnów też za „Oknami Życia”
#OKNA ŻYCIA    #RADA MIASTA    #TARNÓW    #ABORCJA    #ADOPCJA    #ONZ

Po decyzjach Krakowa i Częstochowy teraz także tarnowscy radni przyjęli podczas ostatniej sesji uchwałę dotyczącą funkcjonowania w ich mieście „Okna Życia”. Uchwała broniąca „Okien Życia” została podjęta tam jednogłośnie. To reakcja samorządu na stanowisko Komitetu Praw Dziecka przy ONZ, który chce likwidacji „Okien życia” w Unii Europejskiej.

 

Jak wyjaśnia Stanisław Klimek, radny i jednocześnie prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej, poprzez tę uchwałę radni chcą bronić miejsca, w którym ratowane są dzieci. – „Okno Życia” jest najlepszą alternatywą dla matek, które z różnych powodów nie chcą lub nie mogą wychować swoich dzieci. Nie tylko jest miejscem, gdzie dzieci otrzymają niezbędną pomoc i opiekę, ale przede wszystkim ochronione jest ich życie – podkreślił radny Klimek.

 

Uchwała będzie skierowana do premiera, parlamentarzystów w Unii Europejskiej oraz do polskich parlamentarzystów. – Jeżeli ktoś porzuci dziecko, przecież się zdarzały przypadki na klatkach schodowych czy w śmietniku, rodzice też nie będą znani. Czy więc nie lepiej dać do „Okna Życia”, aby to dziecko miało szansę. To okno ma służyć, jeżeli ktoś by stwierdził, że nie da rady wychować, różne są problemy, to niech wie, że „Okno Życia” jest w Tarnowie przy ul. Mościckiego – wyjaśnia Klimek.

 

Źródło: rdn.pl, naszdziennik.pl

pam


DATA: 2013-03-15 16:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.