DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Targowica, pogaństwo i bałagan moralny źle się kończą. Trzeba budować na Chrystusie

Targowica, pogaństwo i bałagan moralny źle się kończą. Trzeba budować na Chrystusie
MEDIA WNET [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)]

O wierze i rodzinie, które stanowią o sile narodu oraz destrukcyjnym działaniu z dala od praw, sprawiedliwości, uczciwości i etyki mówił abp Józef Michalik, który przewodniczył Mszy św. w bazylice archikatedralnej w Przemyślu. Były przewodniczący KEP skrytykował warszawską Kartę LGBT+ wskazując, że nie jest ona przejawem nowoczesności, ale pogaństwa.

 

Emerytowany metropolita przemyski przypomniał, że tuż po uchwaleniu Konstytucji 3 Maja, kilku magnatów zawiązało konfederację targowicką i poszło na współpracę z Rosją. – Nie wolno nam i dzisiaj szukać pomocy przez gest targowicy. A widzimy, że próbuje się opluwać Polskę na zewnątrz. Zamiast zgromadzić siły do odrodzenia duchowego, moralnego, do większej uczciwości, niestety próbuje się zohydzać imię Polaka. Musi to boleć. Są tacy, historia ich zapisze, tak jak zapisała wszystkich ludzi nieuczciwych, zdrajców dobrej sprawy – mówił.

 

Abp Michalik zauważył, że Unia Europejska nie chce wspominać o chrześcijaństwie w swojej historii. – To jest podcinanie korzeni, to odwrócenie się od tego, co jest fundamentem trwałym – stwierdził. Hierarcha mówił, że ilekroć w przeszłości odchodzono od praw sprawiedliwości, uczciwości, etyki, tylekroć takie sytuacje źle się kończyły w historii tych narodów.

 

Abp Michalik zauważył, że próbuje się współcześnie uchwalać prawa przekreślające etykę i wprowadzające bałagan moralny. – Trzeba, żebyśmy odpowiedzieli sobie w sumieniu, czy to jest droga bezpieczna – wskazywał. Kaznodzieja skrytykował przy tym warszawską Kartę LGBT+. – To jest nowoczesność? To jest pogaństwo. Pogaństwo nie jest nowoczesnością, pogaństwo doprowadziło do upadku cesarstwa, imperia. Pogaństwo nie jest siłą moralną, która jest potrzebna w dzisiejszych czasach – przestrzegał.

 

Były przewodniczący KEP zachęcał do promocji wartości chrześcijańskich w swoich środowiskach. – Potrzebna jest miłość bezinteresowna, czysta, wierna. Nie ta miłość zmysłowa, którą promuje się, która staje się destrukcyjna – mówił. - Trzeba, żebyśmy byli świadkami wiary, uczciwości, prawości. Trzeba, żebyśmy umieli twórczo spojrzeć na krzyż. Pomoże nam obecność Maryi, matki naszej, żebyśmy pobudzili nasze sumienia, żebyśmy przywrócili to, od czego zależy siła naszego narodu: wiarę przez modlitwę – wskazywał abp Michalik.

 

Kaznodzieja podkreślił, że Polska przetrwała lata zaborów, okupacji i komunizmu, ponieważ „rodzina była silna”. Wskazywał, że dzisiaj rodziny powinny szukać swojej siły w codziennej modlitwie. – To będzie siła naszego narodu – powiedział.

 

Źródło: KAI

MA


DATA: 2019-05-03 13:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zaskoczony uchwaleniem dnia 3 maja 1791 roku konstytucji, nuncjusz papieski, Saluzzo, natychmiast donosił do Rzymu, że ustawa majowa była zamachem stanu dokonanym przy udziale aprobującego tłumu, a więc miała pozór rewolucji. Hugona Kołłątaja, nota bene księdza i Stanisława Staszica nazwał "jakobinami i złymi duchami króla". Namawiał papieża Piusa VI na interwencję, gdyż obawiał się, że Polska zlikwiduje przywileje Kościoła. Papież Pius VI napisał długi list pochwalny do Katarzyny II, wychwalając jej cnoty, zdolności i zdobycze, w tym pierwszy rozbiór Polski. Negował przy tym dzieło konstytucji 3 maja i zachęcał do działania. Niespełna rok po uchwaleniu konstytucji, 27 kwietnia 1792 roku, w Petersburgu trzynastu magnatów i dostojników kościelnych zawiązało konfederację. Znany historyk i literat przełomu wieków, Aleksander Świętochowski, pisał, że "nigdy i nigdzie nie było tylu przedajnych biskupów". Tyle w temacie Kościoła i targowicy.
ponad 1 rok temu / Historyk
 
Popieram swoich przedmówców. Głoszenie takich banałów, a jednocześnie wpuszczanie ruchów zielonoświątkowych do Naszego Kościoła,popieranie migracji islamu do Europy, grzebanie w katedrach ludzi popierających lgbt, plujących na wiarę, okradających ten naród, msze dziękczynne za Komoroskiego, HGW i innych komuchów, równanie naszej wiary do innych, bratanie się z luteranami, żydami itd, zamiast ich nawracać, podejmowanie obiadami komunistycznych bandytów wojennych tow, Bauman u biskupa Rzymu a ostatnio rozdawanie komunii przez kobiety, to są nasi dzisiejsi Książęta Kościoła Polskiego prowadzący nas po komunistycznych ścieżkach swoich kolaboracyjnych życiorysów.
ponad 1 rok temu / Stas
 
A może zamiast KRYTKANCTWA PRAWDZIWA NAUKA KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO o ZBOCZEŃCACH , List otwarty do Papieża Franciszka w temacie zaprzestania WYCHODZENIA NA PERYFERIE i przekraczania GRANIC Nauki Kościoła Katolickiego , usunięcia z Watykanu x. Jamesa i jego duszpasterstwa lgbt , wyczyszczenie seminariów z postępowców przekreślających etykę i wprowadzających bałagan MORALNY , List otwarty do Biskupów niemieckich przestrzegających przed SCHIZMĄ.....
ponad 1 rok temu / iskierka
 
To skończcie z Dniami Judaizmu, islamu i innymi herezjami !
ponad 1 rok temu / Spostrzegawczy
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.